Strona główna

1 dzień: warszawa Madryt


Pobieranie 20.23 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar20.23 Kb.
Sanktuaria Hiszpanii Północnej i Portugalii
Madryt – Avila – Toledo – Guadalupe – Segovia – Burgos – Vitoria – Azpeitia – Bilbao – Limpias - Covadonga – Oviedo – Santiago de Compostela – Pontevedra – Bom Jesus – Porto – Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare - Lizbona
1 dzień: warszawa - Madryt

Zbiórka uczestników i transfer autokarem z Tomaszowa / Krasnobrodu/ Zamościa i Lublina do portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Wylot o godz. 20.30. Przylot do madrytu o godz. 23.55. Transfer do hotelu. Nocleg.


2 dzień: Madryt

Śniadanie. Przejazd do Avili- miasta Św. Teresy, jednego z najbardziej widowiskowych zespołów miejskich Hiszpanii, na który składają się: XI-wieczne, świetnie zachowane mury obronne, liczące ponad dwa i pół kilometra długości oraz osiemdziesiąt osiem wież, starówka i zabytkowe kościoły, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w konwencie Karmelitańskim, następnie zwiedzanie: katedra z XII wieku, dom św. Teresy. Powrót do Madrytu - zwiedzanie: spacer przez zabytkową część miasta - od Plaza Mayor do Puerta del Sol, gdzie znajduje się hiszpański „kilometr zero”. Przejazd przez Plac Cybeles i główne aleje Paseo del Prado, czyli zieloną promenadę otoczoną muzeami, galeriami i bogatymi rezydencjami z Muzeum Prado, Park Retiro; kościół Hieronimitów, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa ozdobionym postaciami Don Kichota i Sancho Pansy, Pałac Królewski, katedra – Almudena. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg


3 dzień: TOLEDO – Guadalupe

śniadanie, przyjazd do Toledo – pierwszej stolicy Hiszpanii, wznoszącej się na majestatycznej skale nad Tagiem; zwiedzanie miasta: Alcazar, Archikatedra, Puerta Nueva de Bisagra, dawna synagoga El Transito, dom El Greca. Punkt widokowy z panoramą miasta. Przejazd do Guadalupe. Zwiedzenie jednego z najstarszych i najważniejszych sanktuariów maryjnych Hiszpanii – bazylika MB patronki Estremadury i od 1928 roku Królowej Świata Hiszpańskiego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg


4 dzień: Madryt - Segovia – Burgos - Vitoria

Śniadanie. Przejazd do Segovii, kastylijskiego miasteczka o bardzo ciekawej historii. Kiedyś była tu rzymska kolonia, siedziba dworu królewskiego oraz parlamentu, stąd wiele unikalnych zabytków architektury, m.in.: rzymski akwedukt, średniowieczne kościoły, niezwykle piękny Alkazar. Przejazd przez Kastylię do Burgos z piękną gotycka katedrą – Msza św. Dalszy przejazd do stolicy Kraju Basków – Vitoria. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


5 dzień: Azpeitia – Bilbao – Limpias - Covadonga - oviedo

Śniadanie. Przejazd do Azpeitia, gdzie znajduje się Bazylika i dom rodzinny Św. Ignacego de Loyola (Msza Św.). Przejazd do LIMPIAS, małej miejscowości w górach Kantabrii. Nawiedzenie Sanktuarium Jezusa w Agonii. W miejscowym kościele znajduje się słynący cudami Krucyfiks. Przejazd do Covadonga, miejsca bitwy, która zadecydowała o losch Rekonkwisty oraz Sanktuarium Matki Bożej „La Santina” - patronki Asturii. Następnie przejazd do Oviedo, stolicy Asturii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień: Oviedo - Santiago de Compostela

Śniadanie. Spacer po starym mieście w OVIEDO i wejście do katedry, gdzie w skarbcu, od IX wieku przechowywana jest niezwykła relikwia – chusta, w którą osłonięto głowę Jezusa Chrystusa umęczonego na krzyżu tzw. sudarium z Oviedo. Przejazd do Santiago de Compostela w prowincji Galicja, jednego z najstarszych i najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych w Europie. Msza Św. Zwiedzanie katedry Św. Jakuba wzniesionej zgodnie z tradycją nad grobem Apostoła Jakuba Większego. Spacer po zabytkowym miasteczku. Czas wolny w Santiago. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.7 dzień Santiago – Pontevedra – Bom Jesus - Porto

Msza Św. Śniadanie. Przejazd do sanktuarium w Pontevedra, gdzie s. Łucja przebywała w nowicjacie i gdzie w 1925 r miała kolejne objawienia. Wyjazd do Portugalii. Przejazd w okolice Bragi do najwspanialszego sanktuarium Portugalii - BOM JESUS DO MONTE. Zwiedzanie świątyni położonej na zboczu wzgórza, do której prowadzą wspaniałe barokowe schody. Święta Droga na szczyt składa się z trzech etapów: Drogi Krzyżowej, Schodów Pięciu Zmysłów i Schodów Trzech Cnót. Całość symbolizuje duchową drogę wierzących do zbawienia. Przejazd do Porto. Zwiedzanie Porto – miasta położonego nad rzeką Duero, której brzegi połączone są mostami o ciekawej konstrukcji - zwiedzanie starego centrum i ewentualnie wizyta w jednej z tradycyjnych winiarni, z których słynie Porto. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.


8 dzień porto - FATIMA – ALJUSTREL – Valinhos – FATIMA

Śniadanie. Przejazd do FATIMY. Zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka, Hiacynty i S.Łucji; nowoczesna bazylika Św. Trójcy. Msza Św. [ Ewentualnie uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz sierpniowego objawienia Martki Bożej, zwiedzanie wioski ALJUSTREL, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków. Powrót do Fatimy]. Zakwaterowanie w hotelu. Po południu czas wolny w Sanktuarium. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.


9 dzień FATIMA - BATALHA – ALCOBAçA – NAZARE - FATIMA

Msza Św. Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości BATALHA – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich ( światowa lista UNESCO ). Przejazd do ALCOBAçA, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro Okrutnego i Ines de Castro. Nastepnie wyjazd nad Atlantyk do NAZARE, dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie różańcowym i procesji światła. Nocleg.


10/11 dzień LIZBONA – warszawa

Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Zwiedzanie stolicy Portugalii, miasta, położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zabytkowa średniowieczna dzielnica Alfama położona na wzgórzu u stóp Zamku Św.Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami - katedra Se, kościół Św. Antoniego; Praca do Comercio nad brzegiem Tagu, Dolne Miasto z Placem Rossiò, dzielnica Belèm z pięknym klasztorem Hieronimitów, Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata oraz Wieżą Betlejemską ( program zależnie od godziny wylotu ). Obiadokolacja. Wylot do Polski o godz. ….. Przylot do Warszawy o godz. …... Transfer autokarem do Lublina / Zamościa / Krasnobrodu i Tomaszowa. Powrót w godzinach rannych.


Termin: 05.10 – 14/15.10.2016
Cena:

Grupa 30 os – cena: 1910 zł + 500 €

Grupa 35 os – cena: 1830 zł + 470 €

Grupa 40 os – cena: 1750 zł + 450 €
Cena zawiera: przelot samolotami linii Ryanair i Wizzair na trasach Warszawa-Madryt i Lizbona-Warszawa, opłaty lotniskowe i bagażowe, przejazd klimatyzowanym autokarem w Hiszpanii i Portugalii, 9 noclegów w hotelach 3*, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, opieka pilota, VAT. Przejazd autokarem na lotnisko w Warszawie.
Cena nie zawiera: biletów wstępu i usług przewodników lokalnych – ok.60 euro, napojów do obiadokolacji.
UWAGA

Limit bagażu 15 kg ( przelot do Madrytu ) i 23 kg ( przelot z Lizbony ). Istnieje możliwość dokupienia dodatkowego limitu bagażowego do 20 kg – 48 zł


Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie, zależnie od godzin wylotów. Dzień pierwszy i ostatni przeznaczone są na podróż, a cena została skalkulowana z uwzględnieniem ewentualnych niedogodności wynikających z tego faktu. Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów i w muzeach.

B.P. SOPOL Lublin Sp. J. fax. 701280657 tel. 609608069 e-mail: biuro@sopol-lublin.pl

20-853 Lublin, ul. Jaspisowa 7/5 tel/fax 0048-815323761 http//www.sopol-lublin.pl


NIP 946-23-95-196 Alior Bank 22 2490 0005 0000 4500 9336 0154


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość