Strona główna

2 grudnia – zabili mi żÓŁwia / cała góra barwinkóW / holden avenue


Pobieranie 35.13 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar35.13 Kb.
2 grudnia – ZABILI MI ŻÓŁWIA / CAŁA GÓRA BARWINKÓW / HOLDEN AVENUE
Zabili Mi Żółwia gra muzykę dość zróżnicowaną. Początkowo fundamentem utworów był punk/ska ale z czasem coraz częściej zdarzały się wycieczki w bardziej rockowe klimaty. Zespół stawia przede wszystkim na dobrą zabawę słuchaczy, stawiając główny nacisk na rytm oraz melodię. W tekstach możemy znaleźć zarazem wesołe proste historie jak i tematy poruszające bliskie każdemu problemy. Grupa właśnie kończy prace nad trzecim pełnometrażowym krążkiem, którego premiera będzie miała miejsce na początku roku 2012. O czym będzie płyta? Oddajmy głos autorom:

- o miłości do pieniędzy


- o ludziach pracujących jak maszyny
- o tym ze ciężko jest dzisiaj być bohaterem
- o garbusie
- o Ewie która zeszła z drzewa
- o złości
- o marzeniach
- o LKS Mazańcowice
- o dilerze
- o murze
- o słońcu i księżycu
- o nas i o tych co przychodzą na koncerty
- o intelektualnym szajsie
Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Należy do najważniejszych wykonawcow rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady. Znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Grupa ma na koncie trzy płyty długogrające: „Cała Góra Barwinków” z 2004 roku, „24 godziny” z roku 2007 oraz „Kocham kłopoty” wydaną w roku 2010.
Holden Avenue to wrocławska formacja powołana do życia w lutym 2007 roku. W czerwcu 2008 roku wykrystalizował się ostateczny skład i zakończono przygotowywanie materiału na długogrający debiut. Krążek „Holden Avenue” wyprodukowany przez Przemysława ‘Perłę’ Wejmanna w opalenickim Studiu Perlazza ukazał się w maju 2009 roku nakładem wydawnictwa Rockers Publishing (Lou & Rocked Boys). Na początku sierpnia 2011 roku nastąpiła kolejna zmiana wokalisty. Premiera drugiej płyty “Emisja” odbyła się we wrześniu 2011 roku. Album zarejestrowany jeszcze z poprzednim wokalistą, w całości w języku polskim, ponownie ukazał się nakładem Rockers Publishing (Lou & Rocked Boys). Współproducentem płyty również i tym razem został Przemysław ‘Perła’ Wejmann ze Studia Perlazza w Opalenicy.

6 grudnia - OTWARTY WTOREK - PROGRESYWNE MIKOŁAJKI


SpectAmentiA powstała w kwietniu 2009 roku w Warszawie na gruzach White Crow. Do Wojtka, Jagdpanthera i Tomka dołączyli Paulina oraz Jarek. W tym składzie udało się nagrać Promo 2010 oraz zagrać kilka koncertów w warszawskich klubach. W grudniu 2010, po roku poszukiwań dołączył do zespołu perkusista Konrad. W tym roku planują wydać płytę, która będzie zawierać dziesięć prog-hardrockowych autorskich kompozycji. Inspiracji zespół poszukuje nie tylko wśród bardziej i mniej znanych wykonawców z kręgu wszelkich odmian rocka i metalu - ale także w swingu, muzyce klasycznej i filmowej.


Kore powstało w Olsztynie latem 2010 roku. Twórczość bandu to synteza skrajnie różnych zainteresowań muzycznych członków zespołu. Muzyka oscyluje wokół metalu, progressive, rocka, ambientu, fusion, słyszalne są także silne wpływy muzyki klasycznej. Jeśli określić konkretnie styl tworzonej przez nas muzyki, to jest to progresywny ambient metal.


Wake czyli stypa bez cmentarza albo alkohol bez procentów. Jest zabawa, a nie ma kaca. Grają trochę metal, ale taki raczej pretendujący do miana czytelnego. Niby też bardziej rockowo momentami, choć Grammy to im nie wróżą. A jak się za ambitne aranżacje zabiorą, to wychodzi kołysanka albo walczyk jakiś. Czyli że z przesterem i bez wstępnych założeń.7 grudnia – MILITARY CAMP FESTIVAL [WINTER EDITION]
Dodatkowa zimowa edycja Military Camp Festival 2011, a podczas niej występy samych znakomitości - wyczekiwanych przez fanów folk-metalu grup TYR z Wysp Owczych i MOONSORROW z Finlandii, oraz przeniesionych z edycji letniej TROLL BENDS FIR z Rosji. Ponadto wystąpią TRIOSPHERE z Norwegii powracający do Polski po bardzo udanym debiucie jako gwiazda tegorocznej Nocy Świętojańskiej we Wrocławiu, a także młodzi drapieżcy z CRIMFALL [Finlandia] oraz kilka polskich niespodzianek!
Týr to farerska grupa muzyczna, której twórczość określana jest jako połączenie heavy metalu z muzyką folkową z elementami viking metalu. Nazwa zespołu pochodzi od imienia skandynawskiego boga wojny, Týra. Teksty nawiązują w większości do mitologii nordyckiej, często tworzone są przez lidera zespołu Heriego Joensena lub czerpane z istniejących już utworów skandynawskiej kultury. Wykorzystywane są w największej mierze dwa języki: farerski i angielski, zdarzają się jednak również utwory śpiewane po duńsku.

Týr powstał w styczniu 1998 roku, kiedy Heri Joensen spotkał przypadkiem swojego dawnego przyjaciela z zespołu, Káriego Streymoya, w Kopenhadze. Joensen zasugerował Streymoyowi, że mogliby spotkać się i zagrać razem kilka utworów, ten początkowo odmówił, ale później ponownie rozważył propozycję Joensena i zgodził się.

Niedługo później dołączył się do nich znajomy z wcześniejszego zespołu, basista Gunnar H. Thomsen, przekształcając duet w trio. Rozpoczęli nagrywanie muzyki mocno inspirowanej tradycyjną farerską muzyką i mitologią nordycką oraz twórczością Iron Maiden i Dream Theater. Zanim powstał Týr, Heri i Gunnar założyli zespół Cruiser. Kári grał z nimi przez krótki okres czasu. Później grupa zmieniła nazwę na Wolfgang. Oba zespołY nie wydały jednak żadnej płyty.

Przez lata wspólnego grania członkowie zespołu przychodzili i odchodzili. Wokalista Pól Arni Holm i gitarzysta Jón Joensen (brat Heriego) byli częścią zespołu w czasie nagrywania albumu How Far to Asgaard, ale odeszli wkrótce po jego wydaniu. Terji Skibenæs przyłączył się, gdy Jón Joensen opuścił zespół. Allan Streymoy (brat Káriego) został wokalistą na czas wydawania singla Ólavur Riddararós. Po odejściu Allana Heri Joensen został wokalistą grupy.

Terji Skibenæs opuścił zespół chwilę po wydaniu płyty Eric the Red. Przez jakiś czas zespół istniał jako trio. Latem 2004 roku do zespołu dołączył islandzki gitarzysta Ottó P. Arnarson, jednak na bardzko krótko. Po odejściu Otto wrócił Terji.

Dyskografia Tyr obejmuje sześć pełnometrażowych wydawnictw. W 2010 roku grupa otrzymała nominację do Metal Storm Awards w kategorii ‘Best Pagan/Viking/Folk Metal Album’ za krążek „By The Light Of The Northern Star”. W maju 2011 roku ukazał się najnowszy album „The Lay Of Thrym”.


Moonsorrow zespół folk-metalowy z Helsinek, założonym w 1995 roku. Ich utwory charakteryzują się długim czasem trwania i podniosłymi tekstami. Często wrzuca się ich do szuflady stylistycznej viking metal, jednak sam zespół unika tego określenia, ponieważ teksty nie dotyczą bezpośrednio Wikingów, ale fińsko-skandynawskich tradycji, legend oraz poezji. Są pisane w języku fińskim. Dobrym przykładem jest tutaj album „Voimasta Ja Kunniasta”, odnoszący się do Hávamál (Pieśni Najwyższego) czyli sentencji wypowiadanych przez Odyna.

Założycielami zespołu są kuzyni Henri i Ville Sorvali. W latach 1996-1998 grupa zrealizowała cztery dema: "Metsä" i "Tämä ikuinen talvi" (Nieprzemijająca Zima) oraz dwa, które zostały zniszczone lub zagubione i nigdy nie ujrzały światła dziennego. Do momentu przyłączenia się Marko Tarvonena, zespół korzystał z automatycznej perkusji.

Rok 2000 zaowocował nagraniem "Suden Uni" (Wilczy Sen), stworzonym w Tico Tico Studios, który był dla zespołu w owym czasie drugim domem. Po wydaniu „Suden Uni” dołączyli Mitja Harvilahti i Markus Eurén. Jeszcze w tym samym roku (2001) została wydana druga płyta "Voimasta Ja Kunniasta" (Honor i Chwała).

Trzeci krążek "Kivenkantaja", ukazał się w maju 2003 roku. W 2005 roku została wydana „Verisäkeet” (Krwawe Wersety), do jej nagrania użyto archaicznych instrumentów ludowych. Jej brzmienie jest nieco surowsze i zaczyna niejako nową erę Moonsorrow. Na płycie znajduje się bardzo ceniony, podniosły utwór "Jotunheim".

Dwa lata później, w 2007, ukazała się "Viides Luku - Hävitetty ", kontynuująca surowy styl poprzedniczki i zawierająca jedynie dwa długie utwory. W 2008 roku otrzymaliśmy EP’kę „Tulimyrsky”, gdzie grupa łagodzi nieco swoje brzmienie.

Jesienią 2010 roku Moonsorrow rozpoczął nagrywanie kolejnej, szóstej już płyty, pod tytułem "Varjoina kuljemme kuolleiden maassa" której premiera odbyła się w lutym 2011 roku.


Troll Bends Fir zadebiutował w 2002 roku na koncertach klubowych w Sankt Petersburgu, na fali coraz większej popularności muzyki skandynawskiej i celtyckiej w Rosji. Bardzo szybko stał się tam jednym z najbardziej popularnych i lubianych zespołów z tego nurtu. Sami określają styl muzyki jaki grają jako beer-folk, co odnosi się przede wszystkim do ich niezwykłej ekspresji koncertowej i całości przekazu artystycznego. Muzyczne fundamenty Troll Bends Fir oparte są na tradycyjnych motywach muzyki skandynawskiej i celtyckiej oraz brzmieniach instrumentów folkowych, ale reszta konstrukcji to dynamiczna muzyka folk-rockowa z elementami viking-metalu. Tematyka i nastrój ich utworów nawiązujących do starych wikingowskich pieśni w połączeniu z żywiołową oprawą muzyczną, stwarzają wyjątkowy klimat i atmosferę podczas ich występów, zazwyczaj zamieniających się w spontaniczną wspólną zabawę z publicznością.

8 grudnia – MORBID ANGEL [USA] / NECROPHOBIC [SZWECJA] / BENIGHTED [FRANCJA] / NERVECELL [DUBAJ]
Morbid Angel jest najpopularniejszym zespołem deathmetalowym (choć sami muzycy preferują raczej określenie ‘extreme music’ jako definicję swojej twórczości) na świecie. Łączny nakład sprzedanych płyt przekracza 1 000 000 sztuk czyniąc ją najlepiej sprzedającą się grupą w historii tgo gatunku.

Zespół powstał 1983 roku w Tampie w stanie Floryda w USA. Działalność grupy zainicjował gitarzysta Trey Azagthoth, który do współpracy zaprosił perkusistę Mike’a Browninga oraz basistę Dallasa Warda, który początkowo był również wokalistą grupy. W 1986 roku frontmanem Morbidów został David Vincent, mocno przyczyniając się swoją sceniczną charyzmą do sukcesów formacji. Vincent rozstał się z zespołem w 1996 roku, by po ośmioletniej przerwie odnowić współpracę.

W 2009 roku muzycy podpisali kontrakt z wytwórnią Season Of Mist. W 2010 roku perkusista zespołu Pete Sandoval poddany został laserowej operacji kręgosłupa. Przechodzącego rehabilitację muzyka podczas prac nad ósmym albumem zastąpił Tim Yeung, znany z występów w Divine Heresy oraz Hate Eternal. 6 czerwca 2011 roku ukazał się ósmy album „Illud Divinum Insanus”, który Amerykanie będą promować właśnie podczas zimowej wizyty na Starym Kontynencie.

Do 2011 roku zespół wydał osiem albumów studyjnych z rguły pozytywnie ocenianych zarówno przez fanów jak i krytyków muzyznych. W swej twórczości nawiązują do szeroko rozumianego okultyzmu i mitologii Bliskiego Wschodu, korzystają również z motywów biblijnych oraz satanistycznych. W 2007 roku Decibel Magazine umieścił gitarzystę i lidera Morbid Angel Treya Azagthotha na 1. miejscu listy Top 20 Death Metal Guitarists.

Jako główny support dla Morbid Angel wystąpi szwedzki Necrophobic, założony w 1989 roku, dobrze znany fanom death metalu na całym świecie. Składu trasy dopełniają: francuski Benighted, który zaprezentuje mieszankę death metalu i grindecore oraz deathmetalowy Nervecell, który tworzą muzycy będący rezydentami Dubaju.

13 grudnia - OTWARTY WTOREK: ZAMORDISM / PENANCE / LOATHING
Sex, Drugs & BLACK'N'ROLL! Tak brzmi motto niepokornej warszawskiej hordy. Pazerna Dywizja Zamordism, bo tak potocznie zwana jest kapela, to stylistycznie wybuchowa mieszanka - chwytliwych riffów, obrazoburczych tekstów i zawadiackiej postawy wobec życia. Powstała w wyniku połączenia dwóch z pozoru przeciwstawnych gatunków muzycznych black metalu i rock'n'rolla.

Podstawą pomysłu na zespół Penance stało się połączenie brutalności i szybkości death metalu z innowacyjnością muzyki progresywnej. Od początku było wiadomo, że takie podejście do muzyki nie pozostawia wiele miejsca na kompromis. Przez zespół przewinęło się bardzo wielu muzyków. lecz niewielu spełniało ostre wymagania stawiane nie tylko przez założycieli, ale także przez szybkość i technikę potrzebną do tego rodzaju muzyki.


Loathing sformował się na przełomie 2007 i 2008 r. z inicjatywy LK (perkusja) i KW (gitara, wokal), jednak dopiero w 2009 line-up ustabilizował się. W lutym 2011 zespół rozpoczął prace nad rejestracją debiutanckiego materiału. Muzyka, która znajdzie się na krążku to, w dużym skrócie, połączenie technicznego, agresywnego thrashu i death/sludge metalu z naciskiem na klarowność kompozycji, wgniatający w glebę ciężar i charakterystyczny groove.17 grudnia – ANT1NETT & BATSTAB
W lutym 1996 roku wokalista Masanori Yabuki razem z basistą Eijim oraz perkusistą Akito założył zespół Sanbika. Ta trójka współpracowała wcześniej w grupie May. Niedługo później dołączyli gitarzyści XX i Sakura. Ten jako jedyny zdecydował się pozostać u boku Yabukiego, gdy reszta zdecydowała się odejść. Nowi muzycy - gitarzysta Rei, basista Kazuki i perkusista Seiji, również nie pozostali w formacji zbyt długo.

Yabuki i Sakura kontynuowali działalność w duecie, a w grudniu dołączył do nich basista Noboru. W następnym roku muzycy skupili się na zdobywaniu popularności i w listopadzie 1997 roku wydali debiutancki singiel "Snow Flake no Yoru". W lipcu 1998 roku Sakura opuścił Yabukiego, z początkiem września skład zespołu zasilili: gitarzysta Rina i klawiszowiec Shima Satsuki. Wkrótce potem pojawił się singiel "1945".

Roszady personalne były nadal chlebem powszednim formacji, w czerwcu 1999 roku odszedł Rina, zaś rok później po dezercji Noboru i Satsukiego - Sanbika przeszła do historii. Ostatni koncert lider zagrał z towarzyszeniem muzyków sesyjnych z których tylko jeden (Asato) współpracował wcześniej z zespołem.

Przez trzy kolejne sezony Yabuki działał jako solista pod własnym imieniem i nazwiskiem, po czym w 2003 roku powrócił do grania zespołowego pod szyldem Runa. W jej skład weszli gitarzysta Luxor HG, basista Mokkori Mokkie oraz perkusista Okina Wan.

W 2005 roku pojawił się singiel z reedycją piosenki z repertuaru Sanbiki "Winter Love Story", któy zdobył wysokie pozycje w rankingach na Okinawie i w Tajlandii. Rok później Runa zagrała koncert w Korei, który wyprzedał się jak ciepłe bułeczki.

Na początku 2007 roku formacja wydała album "Bleu presque transparent", po czym wyruszyła na podbój Europy na przełomie lat 2007/2008. Trasa rozpoczęła się w Paryżu i objęła Hiszpanię, Belgię oraz Włochy, kończąc się w Niemczech na wiosnę.

Pod wydanym w grudniu 2009 roku krążkiem "Adolf In The Mirror" grupa podpisała się jako trio - w trakcie prac nad materiałem z kolegami rozstał się Okina.

Początek 2010 roku przyniósł kolejne zmiany. Pierwszą z nich było niespodziewane przemianowanie Runy na Ant1nett, a kolejną nowe pseudonimy muzyków: Masanori Yabuki to MASA Ant1nett, Luxor HG to Emperor HIROHITO, a Mokkori Mokkie to MOKKO Lee. W grudniu zespół po raz pierwszy zawitał na amerykański kontynent - z koncertem w Hollywood.

Rok 2011 zespół rozpoczął pracą w studiu. Pod nową nazwą wydał w lutym trzy single (w jednym dniu), a w czerwcu nowy mini-album "Kamikaze et Luna". Idąc za ciosem we wrześniu poczęstowali fanów kolejnym mini "Carmencita".
BatstaB, czyli trupa spod ciemnej gwiazdy powstał z czterech błąkających się po świecie straszydeł. Razem zebrał ich Baron Kruger, szalony okultysta, który w poszukiwaniu nieśmiertelności zaszedł o krok za daleko... Oprócz niego w Trupie występuje Luna Braga, czyli duch uwięziony w ciele śpiewaczki, Gigan - nieopisywalne zło (aktualnie w opisywalnym ciele klawiszowca) - i Mr Remains, czyli Pan Szczątki (niegdyś Dr Marvelous Dead, ale po kłótni w zespole z perkusisty zostały właśnie szczątki... z których poskładano go od nowa - tą historię można obejrzeć w internecie na teledysku Twisting By The Grave).

Potwory straszą w Warszawie od mniej więcej trzech lat, jednocześnie bawiąc publiczność i w innych miastach. Ich urokowi nie oparła się Anja Orthodox, która zaprosiła zespół na kilka koncertów w ramach trasy Abracadabra Gothic Tour w 2010 roku.

Co ciekawe, Straszydła nie posiadają nagranej płyty ale wydały własnym sumptem debiutanckie DVD… muzykę jak do tej pory umieszcza za darmo w sieci kusząc i zapraszając na jedyne w swoim rodzaju koncertu.

BatstaB to zespół do słuchania ale i do oglądania - każdy koncert jest barwnym, cyrkowo-makabrycznym show z pogranicza grozy i czarnego humoru. We wrześniu na ich fejsbuku pojawił się komiks przedstawiający przygody muzyków – jest część pierwsza i podobno mają być kontynuacje. Ostatnio zespół nagrał piosenkę promującą gotycką powieść dla młodzieży "Nevermore - Kruk".27 grudnia - OTWARTY WTOREK: CHRISTMAS AFTER PARTY
Yelling Paradox gramy muzykę z pogranicza garagegrungepunk. Nasza muzyka to muzyka ostra, energiczna, najlepiej wypadająca na żywo. Zespół powstał w maju 2010 roku. Już we wrześniu zajęliśmy drugie miejsce w Młodzieżowym Przeglądzie Zespołów Bluesrockowych w Falenicy. Nagrodą był teledysk, zrealizowany przez Fundację Plaster, która ma w swoim portfolio klipy Nosowskiej, Lao Che, czy L.U.C.a. W maju 2011 roku materiał na temat Yelling Paradox został wyświetlony w programie Qadrans Qultury na antenie TVP Info. We wrześniu zagraliśmy na Ogólnopolskim Festiwalu Rockołęka w Ostrołęce, w październiku na Festiwalu Dobra Strona Rocka na Białołęce.
Sawblade powstał w 2008 roku, a w obecnym składzie gra od początku 2011 roku Muzycy zajmują się szeroko rozumianą muzyką metalową. Odrębny styl i wpływy każdego z członków zespołu sprawiają jednak, że w jego twórczości przewija się wiele różnych brzmień. Aktualnie Sawblade pracuje nad nowym materiałem i aktywnie koncertuje. Trzy nowe kompozycje, dostępne na demie, zostały nagrane w olsztyńskim Studiu X w czerwcu 2011 roku. Produkcją zajęli się Marcin Kiełbaszewski oraz basista zespołu Unsun Patryk Malinowski. Utwór "Rise Again" zapewnił zespołowi miejsce w finałowej dziesiątce konkursu MakeMoreMusic organizowanego przez Empik.
Pull The Wire to zespół z czerwonoceglanego miasta Żyrardów, położonego między Łodzią a Warszawą. Początkowo w trzyosobowym składzie (Pepik, Marszal, Łysy), pełni energii i entuzjazmu ożywiali punkowym brzmieniem okoliczne sceny. Zarejestrowali 8 utworów, zagrali przed takimi sławami jak KSU, The Bill oraz Don Vasyl Roma i Boney M. Niestety sprawy osobiste Pepika zmusiły go do odejścia z Pull The Wire. Wkrótce potem zespół zasilili Adam, Koziar i Wookie. W tym składzie, z jeszcze większą siłą rażenia, chłopaki starają się pokazać, że punk nie umarł, że można śpiewać o sprawach ważnych i poważnych, że można jednoczyć ludzi przeciwko głupocie, obojętności i nietolerancji i jednocześnie świetnie się bawić. W 2011 roku w nowym składzie zarejestrowali demo składające się z 4 utworów, wystąpili na przystanku Woodstock w Pokojowej Wiosce Kryszny oraz rozpoczynali jubileuszową trasę Punky Reggae Live, której gospodarzem jest Farben Lehre.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość