Strona główna

42 Cieszyński Festiwal Jazzowy


Pobieranie 12.42 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar12.42 Kb.
42 Cieszyński Festiwal Jazzowy

20 - 21. 11. 2015Cieszyński Festiwal Jazzowy ma już ponad czterdziestoletnią tradycję. Jest żywym dowodem na to, że kultura (a muzyka w szczególności) może łączyć ludzi ponad podziałami geograficznymi i społecznymi. Przez lata istnienia festiwal gromadził rzeszę fanów, a na scenach po obu stronach Olzy występowali nie tylko uznani muzycy, ale również ci, których kariera dopiero się rozpoczynała… Podobnie będzie w roku bieżącym, w trakcie dwóch wieczorów (20-21 listopada) wystąpią m.in. Artur Dutkiewicz Trio, Nataly And Her Jazz Dinos, Silesian Dixie Band, Linwood Lee Taylor, Jazz Q, Juwana Jenkins I Ladislav Kerndl…

PROGRAM

20. 11. 2015, godz. 18.00, Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy“

Nataly And Her Jazz Dinos – „Standardowo”

Natalia Bukowska - vocal

Joachim Trembaczowski – instrumenty klawiszowe
Tadeusz Toman – gitara basowa, vocal
Michał Kajsztura - gitara
Jerzy Pustelnik - perkusja
Janusz Marcinek – instrumenty perkusyjne

„Standard, standard jazzowy – utwór który stale jest wykonywany przez coraz to innych wykonawców. Niektórzy krytycy muzyczni przyjmują zasadę, że kiedy dany utwór wykonywany jest od 20 lat to zasługuje na określenie standard bądź evergreen. I wydawało by się, że granie przez tak długi okres czasu tych samych utworów nie ma sensu, ale za każdym razem i tak wykonujemy je inaczej i w tym leży ta wielka siła i nieśmiertelność standardu. Z bogatej listy standardów wybraliśmy zaledwie kilkanaście i pragniemy je zaprezentować w kolejnym wykonaniu…”

Artur Dutkiewicz Trio - „Hendrix Piano“

Artur Dutkiewicz - fortepian


Michał Jaros - kontrabas
Grzegorz Grzyb – perkusja


Artur Dutkiewicz, nazywany „Ambasadorem Jazzu”, jest jednym z najczęściej koncertujących za granicą polskich muzyków jazzowych, W ostatnich kilku latach wystąpił w ponad 50 krajach na całym świecie od USA przez Europę po Chiny i Australii. Absolwent Wydziału Jazzu  Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat wielu konkursów. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na MIDEM w Cannes w 1988r.Koncertował ze znakomitymi muzykami m.in.: z Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Grażyną Auguścik, Deborah Brown, Lorą Szafran, Tadeuszem Nalepą, Michelle Hendrics, Carlosem Johnsonem, Jorgosem Skoliasem…. Ostatnie albumy tria "Hendrix Piano" oraz "Prana" zostały entuzjastycznie przyjęte przez słuchaczy i krytyków. Jego ostatni solowy album "Mazurki" to współczesne, autorskie kompozycje inspirowane polską muzyką ludową oraz muzyką Chopina, Szymanowskiego i Bartoka. W Domu Narodowym zagra jazzowe interpretacje utworów Jimiego Hendrixa .

Wstęp: w przedsprzedaży - 25 zł, w dniu koncertu - 35 zł (bilety do nabycie w Domu Narodowym)

21. 11. 2015, godz. 18.00, KaSS „Střelnice“, Czeski Cieszyn

Silesian Dixie Band
Zespół w składzie: Michal Michna (śpiew,trąbka), Michal Niemierski (alt saksofon), Jakub Mezírka (puzon), Jiří Hendrych (piano), Petr Litwora (perkusja), Janusz Lasota (bas). W programie koncertu – standardy muzyki jazzowej.

Linwood Lee Taylor
Linwood Taylor (USA) – gitara, wok., Rasťo Uhrík (SK) – bas, Tomáš Hobzek (CZ) – perkusjaLinwood  Lee Taylor to utalentowany amerykański bluesmann, w stylu swojej gry nawiązujący do legend - Alberta Kinga, Howlin' Wolfa, Muddy‘ego Watersa, Freddy‘ego Kinga oraz Jimmiego Hendrixa

Formace Jazz Q
Martin Župański (tenor, sopran saxofon), Zbyszek Kaleta (tenor saxofon), Michal Niemierski (alt saxofon), Jiří Hendrych (piano), Janusz Lasota (bas), Petr Litwora (perkusja), Štěpán Gažík (gitara)


Juwana Jenkins
Amerykańska wokalistka (wraz z zespołem) zaprezentuje własne wersje utworów takich wykonawców, jak: Freddie King, Etta James, Big Mama Thorton, Aretha Franklin, Howlin’ Wolf, Muddy Waters.

Ladislav Kerndl
Nazywany „czeskim Sinatrą“ wokalista zabierze słuchaczy w krainę swingu, jazzowych standardów i muzyki filmowej...

Wstęp: 350,- / 400,- KčIMPREZY TOWARZYSZĄCE


19. 11. 2015, godz. 16.00, Kawiarnia „ Noiva“ (Czeski Cieszyn)

Trio Jazzký Těšín – „Tribute to Ruda Marek“

Galeria „Na Piętrze“ Domu Narodowego

5 – 27.11.2015

Jazzgrafy Jerzego Pustelnika

Jerzy Pustelnik uznany fotograf i muzyk, fotografujący w głównej mierze muzyków jazzowych postanowił pójść dalej w swoim odbiorze tego co dzieje się na scenie. I tak zdjęcie będące ostateczną wersją działania aparatu i zmysłu autora staje się jedynie podwaliną pod jazzgraf czyli połączenie fotografii, jazzu i grafiki.
Zmiany w programie zastrzeżone

Bilety do nabycia w COK oraz KaSS „Střelnice” (Czeski Cieszyn)Organizatorzy:

Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”, www.domnarodowy.pl, Kulturní a společenské středisko „Střelnice”, www.kassct.czPatronat medialny:

TVP Katowice, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Radio 90, Ox.pl, Gwiazdka Cieszyńska


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość