Strona główna

Audi Sport tt cup startuje w ten weekend Przed nami pierwszy weekend wyścigowy serii Audi Sport tt cup 2016. Gosia Rdest, jedyna kobieta I jedyna Polka w pucharze, ma szansę na wysokie lokaty


Pobieranie 14.8 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar14.8 Kb.Kraków, 04.05.2016r.

Informacja prasowaAudi Sport TT Cup startuje w ten weekend
Przed nami pierwszy weekend wyścigowy serii Audi Sport TT Cup 2016. Gosia Rdest, jedyna kobieta i jedyna Polka w pucharze, ma szansę na wysokie lokaty. Zawalczy przeciwko piętnastu rywalom na stałe obecnym w stawce oraz dwóm gościom specjalnym. Będą to Andreas Mikkelsen i Scott Speed.
Po długiej zimowej przerwie sezon na dobre zaczyna się dla Gosi Rdest, która już w ten weekend, 6-8 maja, wystartuje w pierwszej z siedmiu rund serii Audi Sport TT Cup. Pierwszy sygnał do startu w tym roku padnie na torze w Hockenheim.
Na pewno jestem ogromnie podekscytowana, ale też szczęśliwa, że oficjalnie ta zimowa przerwa dobiega końca. Tor Hockenheim znam, czuję się na nim dobrze, w tym sezonie znacznie pewniej porównując do zeszłego roku. Liczę na wysokie lokaty w nadchodzący weekend. – mówi Gosia.
Sezon zapowiada się dla polskiej zawodniczki bardzo obiecująco. Tempo na oficjalnych przedsezonowych testach Audi Sport TT Cup było bardzo dobre – w symulacji weekendu wyścigowego Gosia plasowała się na treningach kolejno na P8 i P3, w kwalifikacjach wywalczyła P5, a wyścig zakończyła na 3. miejscu. Zapowiada, że przyspieszy jeszcze bardziej.
Ciężka praca włożona w przygotowania, skoncentrowanie i świetna forma fizyczna – to oręż, którym zawalczy przeciwko piętnastu rywalom na stałe obecnym w stawce oraz dwóm gościom specjalnym. Za kierownicą pucharowej TT zasiądą tym razem także Andreas Mikkelsen, kierowca rajdowy na co dzień startujący w WRC oraz słynny amerykański kierowca Scott Speed.

Hockenheimring, na którym rozegra się wyścig, to tor Formuły 1 i jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Europie. Podczas jednego okrążenia kierowcy mają do pokonania 4,574 km oraz 17 zakrętów.


Gosia Rdest, zawodniczka znana z agresywnego stylu jazdy, tak opisuje jeden ze swoich ulubionych torów: Hockenheimring jest bardzo ciekawym i zróżnicowanym obiektem. Mamy tam mocne dohamowania, szybkie zakręty, jak i też bardzo długą prostą Parabolica. Jest parę dobrych miejsc do wyprzedzania. Na pewno będzie zróżnicowanie, jeżeli chodzi o używanie push-to-passów, także wyścig z perspektywy kibica będzie bardzo ciekawy.
Terminarz na najbliższy weekend wyścigowy Audi Sport TT Cup przedstawia się następująco:
6 maja (piątek), godz. 11:25 – 12:25 TRENING

7 maja (sobota), godz. 9:05 – 9:35 KWALIFIKACJE

7 maja (sobota), godz. 12:10 - 12:40 WYŚCIG 1

8 maja (niedziela), godz. 16:20 - 16:50 WYŚCIG 2


Wyścigi będą transmitowane na niemieckim kanale SPORT1 oraz za pomocą live-streamingu w internecie. Link będzie można znaleźć na oficjalnym fanpagu Gosi Rdest na facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race .

Kalendarz  wszystkich startów  Audi  Sport  TT  Cup  w  sezonie  2016  przedstawia  się  

następująco:
06.– 08.05.  Hockenheim  (D)

26.– 29.05.  Nürburgring  (D)

24.– 26.06.  Norisring  (D)

15.– 17.07.  Zandvoort  (NL)

09.– 11.09.  Nürburgring  (D)

23.– 25.09.  Budapest  (H)14.– 16.10.  Hockenheim  (D)

Informacje o zawodniczce:
Gosia Rdest urodziła się w 1993 roku w Żyrardowie. Swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczynała od kartingu. W sezonie 2011 wywalczyła tytuł Mistrza Polski w klasie KF2. Swoich sił próbowała też we włoskiej lidze kartingowej, gdzie wywalczyła m.in. pierwsze miejsce w 21 Trofeo d’Autunno w kategorii KF2 oraz trzecie miejsce w czwartej rundzie Mistrzostw Włoch, również w kategorii KF2.
W sezonie 2013 Gosia rywalizowała w BRDC Formula 4 - brytyjskich mistrzostwach Formuły 4, gdzie była jedyną kobietą w stawce, a sezon ukończyła z nagrodą “Who Zooms Award”, za największą ilość wyprzedzeń w sezonie. Na swoim koncie odnotowała aż siedemdziesiąt dwa udane ataki na rywali. Jako jedna z 12 kobiet została zaproszona przez VW Motorsport i Komisję Kobiet w Motosporcie FIA na eliminacjację Pucharu Scirocco R-Cup. Jej autorytetami są: Aryton Senna i Jerzy Kukuczka.
W sezonie 2014 Gosia przesiadła się z singleseaterów do samochodów turystycznych i rywalizowała w serialu Volkswagen Castrol Cup. Wzięła też gościnny udział w rundach VW Scirocco R-Cup na Red Bull Ringu i VW Polo R Cup na Buddh International Circuit, gdzie wywalczyła kolejno 2,4 i 6 miejsce.
Sezon 2015 rozpoczęła od 24-godzinnego wyścigu w Dubaju. Jako jedna z czterech kierowców zasiadała za kierownicą VW Golfa TDI wystawionego przez brytyjski zespół KPM Racing. Mimo słabszej specyfikacji samochodu, udanie stawiała czoła mocniejszym rywalom zajmując 9 miejsce w klasie A2 i 51 w klasyfikacji generalnej. W minionym sezonie Gosia startowała w dwóch seriach wyścigowych: Volkswagen Golf Cup i Audi Sport TT Cup. Sezon zakończyła plasując się w klasyfikacji generalnej seriali kolejno na 10 i 12 miejscu.
Marzeniem najszybszej kobiety w Polsce są starty w DTM (Deutsche Tourenwagen Masters) – topowej serii wyścigów samochodów turystycznych.
Dodatkowe informacje na temat Gosi Rdest:
Oficjalna strona: www.gosiardest.com
Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race
Kanał na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCUSP5guEpLtT0E1SX_vzwzw
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość