Strona główna

Avignon ars paray le monial fulda


Pobieranie 10.64 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar10.64 Kb.
KLEJNOTY FRANCJI
PARYŻ – WERSAL – NEVERS – LOURDES – CARCASONNE

AVIGNON – ARS – PARAY LE MONIAL – FULDADZIEŃ PIERWSZY: (dzień wyjazdu)

Zbiórka uczestników w Barlinku. Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Francji na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ DRUGI: Paryż

Śniadanie. Przejazd do Paryża – zwiedzanie stolicy Francji. Obiadokolacja. Objazdowa tura po pięknie iluminowanym mieście. Przejazd na nocleg w okolicach Paryża.


DZIEŃ TRZECI: Paryż

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża. Zwiedzimy m.in. Luwr, katedrę Notre Dame, Pałac Sprawiedliwości ze Święta Kaplicą, Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie, Kaplicę Cudownego Medalika, Sacre Coeur, cmentarz Pere – Lachaise, Wieżę Eiffla i Pola Marsowe. Obiadokolacja, a następnie rejs stateczkiem po Sekwanie – możliwość zapoznania się z najważniejszymi zabytkami Paryża z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.


DZIEŃ CZWARTY: Wersal – Nevers

Śniadanie. Przejazd do Wersalu – spacer po Królewskich Ogrodach ze wspaniałymi fontannami, rzeźbami i roślinnością. Zwiedzanie pałacu w Wersalu z zewnątrz. Przejazd do Nevers. Nawiedzenie klasztoru, w którym w specjalnej przeźroczystej trumnie spoczywa nienaruszone ciało Ś. Bernadetty. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Nevers.


DZIEŃ PIATY: Nevers – Lourdes

Śniadanie, a po nim przejazd do Lourdes. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami. Nocleg.


UWAGA!!! Alternatywa do dnia czwartego i piątego – czyli to samo, ale trochę inaczej.
DZIEŃ CZWARTY: Nevers – Chenon ceaux

Śniadanie. Przejazd do Nevers – miejsca przechowywania przeszklonego relikwiarza z cudownie zachowanym ciałem Św. Bernadetty. Zwiedzanie muzeum i przejście śladami Świętej. Przejazd do zamku Chenonceaux zbudowanego na wodzie. Przejazd na sobiadokolację i nocleg w okolicach Tours.


DZIEŃ PIĄTY: Tours – Amboise – Lourdes anie

Śniadanie, po którym nawiedzimy Bazylikę Św. Marcina w Tours. Modlitwa przy sa rkofagu Świętego. Przejazd do Amboise – zamku wybudowanego przez Karola VII, któremu tym obiektem udało się połączyć obronne funkcje zamku z reprezentacyjnym stylem pałacu. To tutaj również pochowano Leonardo da Vinci. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Lourdes.


DZIEŃ SZÓSTY: Lourdes

Śniadanie, zwiedzanie Lourdes: dom rodzinny Bernadetty Soubirous, kościół parafialny oraz Bazyliki. Po południu zwiedzanie jednej z najpiękniejszych grot świata. Wieczorem Droga Krzyzowa oraz udział w nabożeństwie Maryjnym z lampionami, obiadokolacja, nocleg.


DZIEŃ SIÓDMY: Lourdes

Śniadanie, po którym całodzienny pobyt w Lourdes. Czas na indywidualna modlitwę, kapiel w wannie z cudowną wodą. Msza święta. Udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym z lampionami. Obiadokolacja i nocleg.


DZIEŃ ÓSMY: Lourdes – Carcasone – Avignon

Wczesne śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Przejazd do Carcassone – spacer po mieście otoczonym doskonale zachowanymi murami obronnymi. Przejazd do Avignon – nawiedzenie katedry Notce Dame des Doms wybudowanej w stylu romańskim i barokowym oraz spacer po legendarnym moście św. Benezeta na Rodanie. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lyonu.


DZIEŃ DZIEWIĄTY: Ars – Paray Le Monial – Fulda

Śniadanie, po którym przejazd do do Ars – modlitwa przy grobie św. Jana Marii Vianney, patrona proboszczów. Przejazd do Paray le Monial – nawiedzenie sanktuarium, w którym św. Małgorzata Maria Alacoque doświadczyła objawień Miłosierdzia Serca Jezusowego. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Fuldy.


DZIEŃ DZIESIĄTY: (dzień powrotu)

Śniadanie, po którym udamy się do Fuldy, siedziby biskupstwa, które założył św. Bonifacy, patron Niemiec. Zobaczymy katedrę z kryptą św. Bonifacego , kościół St. Michael wybudowany w IX wieku, Pałac miejski, kościół farny St. Blasius oraz Stary ratusz. Wyjazd w drogę powrotną. Obiad pożegnalny. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.


TERMIN: wrzesień/październik 2010 (np. 28.09 – 7.10.2010)
CENA: ok. 2180,00 PLN
ZAPEWNIAMY:

 • przejazd luksusowym autokarem wyposażonym w caffe bar, klimatyzację, DVD, WC;

 • 9 noclegów w hotelach **/***; pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;

 • 9 śniadań;

 • 9 obiadokolacji;

 • 1 obiad;

 • opiekę i informację turystyczna pilota;

 • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 10 000€ i NNW do 1300€


UWAGI:

 • na bilety wstępu, przewodników miejscowych i inne wydatki związane z realizacją programu należy przygtować około 90€;

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty;

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom


ZAPISY;

 • Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Bonifacego w Barlinku:

 • W biurze parafialnym w środę i w piątek w godz. 16.00 – 17.00

 • Po Mszach świętych w zakrystii

 • Pod numerem telefonu: 095/ 746 63 39


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość