Strona główna

CAŁkowicie nowy cadillac cts 2008 zrewolucjonizuje segment luksusowych sedanóW


Pobieranie 15.88 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar15.88 Kb.


CAŁKOWICIE NOWY CADILLAC CTS 2008 ZREWOLUCJONIZUJE SEGMENT LUKSUSOWYCH SEDANÓWDETROITDynamiczny i elegancki, ekspresywny i wyszukany - Cadillac CTS model roku 2008 wyróżnia bardzo efektowny styl. Ten nowy model to nie tylko kolejna odsłona uznanej, charakterystycznej stylistyki marki Cadillac. To przede wszystkim nowatorski produkt na tradycyjnie konserwatywnym rynku luksusowych limuzyn. Na zewnątrz, jak i wewnątrz, CTS 2008 zaprzecza konwencjonalnym rozwiązaniom. Jego dynamiczny styl stanowi jednocześnie kwintesencję elegancji i oryginalności. To rasowy luksusowy sedan, o wyraźnych cechach sportowego auta. Wyjątkowo nowoczesny nowy CTS w dużej mierze zachowuje klasyczny charakter marki Cadillac.

Od czasu debiutu rynkowego w 2002 roku model CTS wyznacza nowe trendy. Początkowo, jego nadwozie o silnie zarysowanych krawędziach budziło kontrowersje. Szybko jednak zyskało uznanie wielu nabywców, wskazujących właśnie na stylistykę jako główny powód zakupu. Wersja „anno domini 2008” to dalsze rozwinięcie wyraźnych i nowatorskich kształtów nadwozia, ze szczególnym podkreśleniem elegancji.

Dzięki większemu rozstawowi kół nowy 5-osobowy sedan optycznie zyskał na prezencji. Bardziej dynamiczny model CTS przyciąga uwagę nowym kształtem płaszczyzn karoserii. Nadwozie CTS 2008, jak każdego pojazdu ze stajni Cadillac, otrzymało charakterystyczne pionowe lampy przednie i tylne z oświetleniem diodowym, poziome przetłoczenia karoserii i maskę w formie klina. Wszystko to zostało uzupełnione o liczne, dopracowane detale zewnętrzne.

Ukoronowaniem zauważalnej ewolucji nowego CTS jest zupełnie nowe wnętrze. Podobnie jak nadwozie, stanowi współczesną interpretację luksusu i dynamiki, wykorzystując funkcjonalne i estetyczne rozwiązania. Kształt, jakość oraz wykorzystane technologie powodują, że kabina Cadillac CTS stanowi doskonałą syntezę zaawansowanej techniki, precyzji wykonania i szlachetności użytych materiałów.Nadwozie: sportowy styl i wyjątkowa forma

Ogromne znaczenie dla zmiany wizerunku modelu CTS 2008 miało poszerzenie podwozia poprzez zwiększenie o około 5 cm rozstawu kół, związane z zastosowaniem opcjonalnego napędu na 4 koła. Redukcja prześwitu pomiędzy kołem a błotnikiem spowodowała, że auto zyskało atrakcyjniejszy, mocniejszy wygląd. Sprawia wrażenie niemal przyklejonego do ziemi.

Zwiększenie szerokości podwozia uatrakcyjniło bryłę karoserii – jej boki wyraźnie zbiegają się ku górze. Efektowny wizualnie CTS z szerokimi osiami i wąską linią dachu, oferuje pasażerom zaskakująco przestronne wnętrze.

Szersze, zbieżne powierzchnie boczne, niższa, wyraźniej ukształtowana maska oraz płynne połączenie kół z błotnikami wyrażają niezwykłe możliwości modelu CTS.

Standardowe 7-ramienne, 17-calowe lub opcjonalne 9-ramiennie, 18-calowe felgi aluminiowe osłaniają wzmocnione hamulce, z większymi tarczami i zaciskami. Felgi 18-calowe dostępne są w dwóch wersjach: z matowym, wielowarstwowym wykończeniem lub polerowane.

Inspirowana wybitnym projektem samochodu koncepcyjnego Cadillac Sixteen, maska modelu CTS 2008 jest dobrze rozpoznawalna, jednocześnie sprawiając wrażenie nowej. Duża, dwutonowo chromowana atrapa chłodnicy jest smuklejsza, a przez to bardziej intrygująca. Dobrze widoczne, centralnie umieszczone logo zwiększa optyczny efekt trójwymiarowości maski. Stylistykę przodu równoważą pionowe reflektory ujęte w jasne ozdobne pierścienie w prostokątnej obudowie.

Boczne wloty powietrza umieszczone przed przednimi drzwiami to nowa forma, będąca ukoronowaniem dorobku stylistycznego marki Cadillac. Innymi, wyraźnymi detalami są chromowane obramowania okien bocznych i okrągłe 3-calowe końcówki układu wydechowego.

Podczas prac nad kształtem tylnej części nadwozia, najsłabszym punktem większości sedanów, styliści firmy Cadillac udowodnili prawdziwą klasę. Pionowe lampy, firmowy znak każdego samochodu Cadillac, doskonale współgrają z linią dachu. Linie pokrywy bagażnika odzwierciedlają kształt przodu auta .

Cadillac CTS 2008 ma 4766 mm długości, 1841 mm szerokości i 1472 mm wysokości. Rozstaw osi wynosi 2880 mm, natomiast rozstaw kół przedniej osi to 1575 mm, a tylnej 1585 mm.


Wnętrze: połączenie sportu i elegancji

Zmiana wnętrza w modelu CTS 2008 została podyktowana innowacyjnym podejściem firmy Cadillac. Nacisk położono na techniczną doskonałość i elegancję wykonanych ręcznie detali. Nowe wnętrze zawiera więcej dopracowanych elementów ozdobnych i luksusowych. Wysoka jakość i najlepszy gatunek użytych materiałów, dopasowanie poszczególnych elementów i duży komfort z pewnością zachwycą nawet najbardziej wymagających nabywców luksusowych, sportowych limuzyn.

Panele na desce rozdzielczej i drzwiach są ręcznie wycinane, zszywane i nakładane przez wyspecjalizowanych rzemieślników. Czytelny, analogowy i kompaktowy zestaw wskaźników w formie trzech tub, zawiera chromowane elementy. Środkowa konsola, płynnie połączona z deską rozdzielczą, może być wykończona metalicznymi panelami lub okładziną z naturalnego afrykańskiego drewna Sapele. Konsola z centralnym podłokietnikiem, wraz z rozbudowaną dolną częścią kokpitu otaczają kierowcę i pasażera jak w samochodzie sportowym, dając dodatkowe poczucie bezpieczeństwa. Jednocześnie, w najmniejszym stopniu nie ograniczają przestrzeni.

Ogrzewane i wentylowane siedzenia przednie są wykonane w nowej technologii zapewniającej redukcję ich grubości. Dzięki temu pasażerowie z tyłu zyskują więcej miejsca na nogi. Stylizowany symbol w kształcie litery V został umieszczony na oparciach przednich foteli. Elementy tapicerki, którą obito m.in. górny panel deski rozdzielczej, panele drzwiowe i dźwignię zmiany biegów połączono francuskim szwem.

Jasne stonowane oświetlenie w technologii diod LED dyskretnie ukryto w dolnych krawędziach drzwi, w przestrzeniach na wysokości stóp oraz na podsufitce, w górnych panelach sterowania. Efekt jest wyjątkowy – podobny do nastrojowego oświetlenia stosowanego w nowoczesnych domach.

Pokryte skórą koło kierownicy standardowo wyposażone jest w przyciski sterowania systemem audio i tempomatem.

Na zewnątrz i w środku, Cadillac CTS 2008 jest wyrazem ewolucji marki ku harmonijnej kombinacji komfortu, technologii i osiągów. Jest dowodem na to, że stworzenie luksusowego sedana budzącego zainteresowanie porównywalne do samochodów sportowych jest jak najbardziej realne.

# # #


Dane kontaktowe, nie do publikacji:
Peter Erhardt

Marketing & PR Manager

Cadillac & Corvette Central Europe

Tel.: +36.23.507.172

E-mail: perhardt@cadillac-ce.com

David Caldwell


Cadillac Communications
Phone: +1 313-665-7252
E-mail: david.caldwell@gm.com

Vince Muniga


Product Development Communications
Phone: +1 586-575-1928
E-mail: vince.muniga@gm.com

Strony internetowe dla mediów:http://media.cadillaceurope.com

http://media.corvetteeurope.com


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość