Strona główna

COŚ musi się stać


Pobieranie 11.58 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar11.58 Kb.
COŚ MUSI SIĘ STAĆ

Najlepszy film – TIGER – Rotterdam

Najlepszy międzynarodowy film dramatyczny – Nagroda Wielkiego Jury – Outfest LA

Oficjalna selekcja - Tribeca

Reżyseria Ester Martin Bergsmark

Szwecja / 2013 / 82 min.

Tytuł oryginalny: Nånting Måste Gå Sönder

Dystrybucja: Tongariro Releasing

T: 515 270 800, jakub.mroz@tongariro.pl

Link do materiałów promocyjnych: http://www.tongariro.pl/_media/cos-musi-sie-stac/
STRESZCZENIE
Historia trudnej miłości między androgynicznym Sebastianem i zbuntowanym Andreasem. Poznają się przypadkiem w męskiej toalecie, kiedy jeden broni drugiego przed pobiciem. Nie pasują do wyobrażeń o stereotypowych Szwedach – kradną piwo ze sklepu, tańczą tango na dachu – bo chcą doświadczać życia na własnych zasadach. Sebastian ukrywa w sobie drugą naturę, kobietę imieniem Ellie, która tak fascynuje i pociąga Andreasa. Obaj szukają swojej tożsamości, nie mieszcząc się w sztywnych ramach narzucanych przez społeczeństwo.


ESTER MARTIN BERGSMARK, REŻYSER
Ester Martin Bergsmark studiował na Szwedzkim Uniwersytecie Rękodzielnictwa Artystycznego i Designu. Razem z Markiem Hammarbergiem zrealizował „Maggie in Wonderland 2008”, zdobywcę nagrody Doc Alliance dla najlepszego europejskiego dokumentu w 2009 roku oraz nagrody Guldbagge dla najlepszego szwedzkiego dokumentu. W 2010 roku nakręcił „Fruitcake” - część eksperymentalnej feministyczno-pornograficznej filmowej antologii „Dirty Diaries”. Jego poprzedni film „She Male Snails” (2012) zdobył Nagrodę Publiczności, nagrodę za najlepsze zdjęcia oraz wyróżnienie w kategorii najlepszy film nordycki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Göteborgu. Twórczość Ester Martina Bergsmarka charakteryzuje się chęcią eksperymentowania, zacięciem estetycznym i umiejętnością pokazywania nowatorskich obrazów zakorzenionych w dzisiejszej Szwecji – dzięki temu wyznacza nowe granice zarówno dla dokumentu, jak i dla filmu fabularnego.

ESTER MARTIN BERGSMARK, reżyser o swojej twórczości
Od 10 lat próbuję wykręcać i obracać rzeczywistość. Staram się zbliżyć do doświadczeń i obrazów zakorzenionych głęboko w nas jako ludziach. Chcę, aby moje filmy głęboko wstrząsnęły publicznością, wzbudzając w nich dreszcz. Moim celem jest otwieranie świata przez moje filmy. Po ich obejrzeniu powinien otwierać się wachlarz możliwości. Chcę kwestionować nasze postrzeganie rzeczy, które uważamy za oczywiste, przez zwrócenie kamery w takim kierunku, o którym widzowie do tej pory nie mieli pojęcia. Moje filmy mówią do twojego wewnętrznego odmieńca i wyciągają do niego rękę. Nawołują do twojej głęboko skrywanej strony natury, aby wyszła na światło dzienne.


ESTER MARTIN BERGSMARK – FILMOGRAFIA
Nånting Måste Gå Sönder / Coś musi się stać (2013)

Pojktanten / She Male Snails (2012)

Dirty Diaries (2009)

Fruitcake (2009)

Maggie vaknar på balkongen / Maggie in Wonderland (2008)

Svälj (2007)
OBSADA
Sebastian – Saga Becker

Andreas – Iggy Malmborg

Lea – Shima Niavarani


EKIPA
Reżyseria – Ester Martin Bergsmark

Scenariusz – Eli Levén, Ester Martin Bergsmark

Produkcja – Anna-Maria Kantarius

Zdjęcia – Lisabi Fridell, Minka Jakerson

Scenografia – Elin Magnusson

Montaż – Ester Martin Bergsmark, Andreas Nilsson, Marlene Billie Andreasen, Hanna Storby

Casting – Alexi Carpentieri

Kostiumy – Erik AnnerbornProdukcja – Garagefilm International


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość