Strona główna

Doppelherz aktiv®


Pobieranie 15.36 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar15.36 Kb.

Doppelherz aktiv®


Na stawy

Suplement diety


Glukozamina + chondroityna


Wysoka dawka:

260 mg siarczanu chondroityny

500 mg siarczanu glukozaminy

+mangan +selen +wit. C

___________________________

Zastosowanie:

Preparat jest zalecany dla wspomagania funkcjonowania stawów u osób:  • z nadwagą lub o niskiej aktywności ruchowej,

  • uprawiających sport,

  • w starszym wieku.


Działanie:
Glukozamina i chondroityna to aminocukry - składniki budulcowe tkanki chrzęstnej -wchodzące w skład chrząstki stawowej, więzadeł i mazi stawowej. Ich obecność jest niezbędna do syntezy proteoglikanów, które odpowiadają za strukturalną sprężystość i wytrzymałość chrząstki stawowej. Przy przeciążeniu stawów i w miarę starzenia się organizmu dochodzi do zmniejszenia syntezy aminocukrów, co wpływa na funkcjonowanie chrząstki stawowej i wytwarzanie mazi stawowej. Odpowiednia ilość mazi stawowej zapewnia prawidłowe „smarowanie” stawów, co sprzyja prowadzeniu normalnego, aktywnego trybu życia.
Glukozamina jest bardzo dobrze wchłaniana w przewodzie pokarmowym i dalej aktywnie wiązana przez tkankę chrzęstną. Główne miejsca jej gromadzenia w organizmie to: stawy kolanowe, łokciowe i biodrowe oraz chrząstki międzykręgowe.
Chrząstkę stawową tworzy sieć włókien kolagenowych i innych substancji odpornych na ogromne obciążenia, do których dochodzi podczas ruchu. Witamina C umożliwia prawidłowe wytwarzanie kolagenu m.in. w tkance chrzęstnej.
Mangan i selen chronią tkanki przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo mangan jest mikroelementem niezbędnym dla utrzymania prawidłowej struktury kości.
Składniki:

siarczan glukozaminy (45%), siarczan chondroityny (24%), żelatyna, kwas L-askorbinowy (wit.C), subst. przeciwzbrylająca: sól magnezowa kwasów tłuszczowych (stearynian magnezu), glukonian manganu (Mn), subst. wypełniająca: dwutlenek krzemu, barwnik: dwutlenek tytanu, selenian (Se IV) sodu.Nie zawiera glutenu ani laktozy. Preparat może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę.


Dzienna porcja (2 kapsułki) zawiera:

Ilość

% ZDS*

Siarczan glukozaminy

1000 mg

-

Siarczan chondroityny

520 mg

-

Witamina C

40 mg

50%

Mangan

1,6 mg

80%

Selen

40 μg

73%

* % referencyjnej wartości odżywczej (dot. witamin i skł. mineralnych)

Środki ostrożności:

Należy zasięgnąć porady lekarza przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych, w okresie ciąży lub karmienia piersią.Sposób użycia:

2 kapsułki dziennie po posiłku; porcję można dzielić na 2 posiłki. Nie zaleca się stosowania na czczo. Stosować przez co najmniej 2-3 miesiące. Po miesięcznej przerwie zastosować ponownie.

Funkcjonowaniu stawów sprzyja zdrowy tryb życia: zbilansowana dieta oraz odpowiednia ilość ruchu. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (w zastępstwie) zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze do 25oC.
Opakowanie:

30 kapsułek (zawartość netto: 30 x 1,1 g)


Czy znasz już inne produkty Doppelherz®?

SET 6
Wytwórca:

Queisser Pharma

Schleswiger Str. 74

24914 Flensburg

Niemcy

www.doppelherz.pl
Kontakt w Polsce:

Polconsult Int.

ul. Kubickiego 17/9

02-954 Warszawa

tel. 22 642 58 29

e-mail: info@polconsult.com.pl11-2014
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość