Strona główna

Epizody drugiej wojny światowej wspomnienia wojenne


Pobieranie 5.13 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar5.13 Kb.
"Epizody drugiej wojny światowej - wspomnienia wojenne"

Praca Letycji na wystawie pokonkursowej Reprezentacja szkoły przed budynkiem UW

- Cieszę się, że po raz kolejny w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego spotykają się młodzi ludzie, którzy z tak wielką uwagą chcą słuchać o historii własnego narodu. Cieszę się tym bardziej iż jako uczniowie i obywatele naszego kraju nie tylko chcecie poznać dzieje narodu polskiego prezentowane przez źródła historyczne ale tą wiedzę zdobywacie sami poprzez docieranie do bezpośrednich uczestników tamtych wydarzeń, a także utrwalacie ich świadectwa” - tak mówiła wojewoda Genowefa Tokarska do lubelskiej młodzieży licznie przybyłej do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego na konferencję historyczną połączoną z rozstrzygnięciem konkursu "Epizody drugiej wojny światowej - wspomnienia wojenne" - III miejsce w kategorii – szkoła podstawowa zajęła Letycja Modras , która opisała w formie gazety dzieje swojej prababci i brała udział w tej uroczystości.


W trakcie konferencji referat nt. Polskiego Państwa Podziemnego 1939-1945 wygłosił obecny na spotkaniu sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert.Letycja otrzymuje nagrodę z rąk ministra Andrzeja Kunerta

Spotkanie było także okazją do wręczenia Medali Pro Memoria. Te przyznane zostały przez szefa Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych czterem osobom na wniosek organizacji kombatanckich z terenu województwa lubelskiego. Aktu dekoracji wyróżnionych dokonali wspólnie minister Kunert i wojewoda Tokarska.


Celem konkursu „Epizody drugiej wojny światowej - wspomnienia wojenne" było uwiecznienie przeżyć ludzi i wydarzeń z czasów drugiej wojny światowej". Konkurs miał zainteresować przede wszystkim młodzież szkolną losem mieszkańców naszego województwa, którzy w czasach II wojny światowej żyli i działali na rzecz niepodległości Rzeczypospolitej.


Laureaci konkursu z naszej szkoły – Letycja Modras i Tomasz Bławucki


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość