Fakty I ciekawostkiPobieranie 14.34 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar14.34 Kb.

LATA 2000. DEKADA, KTÓRA NAS ZMIENIŁA


Niedziele 21:00 od 7 września

FAKTY I CIEKAWOSTKI


 • 15 sierpnia 2000 wystartował pierwszy polski komunikator internetowy - Gadu Gadu. Z miejsca zyskał dużą popularność, a charakterystyczny dźwięk przychodzącej wiadomości i żółte słonce stały się symbolami komunikacji internetowej tamtych lat.
 • W 2000 roku na rynek trafił model Nokii 3310 z żywotnością baterii równą 245 godzinom. W 2007 roku pojawił się pierwszy iPhone, którego żywotność baterii nie przekracza 10 godzin. • W roku 2000 zjechał z taśmy produkcyjnej ostatni egzemplarz Fiata 126p czyli popularnego „Malucha”. Dwa lata dłużej, bo do kwietnia 2002 roku produkowany był inny polski, kultowy samochód – FSO Polonez.
 • Po przejściu tsunami w 2004 roku w Indonezji wielu świadków twierdziło, że widziało, jak zwierzęta na kilka minut przed katastrofą uciekały ku wyżej położonym partiom lądu. Faktem jest, że po tsunami znaleziono niewiele martwych zwierząt.
 • W 2001 roku podczas obławy na Osamę bin Ladena w Tora Bora w Afganistanie przebywało więcej dziennikarzy niż funkcjonariuszy sił specjalnych.
 • W 2002 roku na warszawskim rondzie Charlesa De Gaulle’a stanęła sztuczna palma – instalacja artystyczna Joann Rajkowskiej w ramach jej projektu

„Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich”. Choć początkowo uznawana była za dziwactwo, na stałe wrosła w krajobraz stolicy i stała się jednym z jej symboli.
 • W ciągu 60 dni na YouTube pojawia się więcej nowych treści niż w ciągu 60 lat zdołały wygenerować trzy największe amerykańskie stacje telewizyjne.
 • Szacunkowe koszty działań wojennych w Iraku i w Afganistanie to 6 bilionów USD. To kwota równa wydatkom jakie są potrzebne na przeprowadzenie 2.400 misji eksploracyjnych na Marsa. • Szacunkowe koszty działań wojennych w Iraku i w Afganistanie to 6 bilionów USD. To kwota równa wydatkom jakie są potrzebne na przeprowadzenie 2.400 misji eksploracyjnych na Marsa.
 • Po śmierci Michaela Jacksona liczba internetowych zapytań z jego nazwiskiem była tak duża, że Google był przekonany, iż jego serwery właśnie padły ofiarą cyberataku.
 • Do 2014 roku globalne zyski ze sprzedaży firmowanych przez Paris Hilton perfum sięgnęły 2 miliardów USD.
 • Podczas wojny w Iraku funkcjonariusze amerykańskiego wywiadu wojskowego mówili przedstawicielom Czerwonego Krzyża, że od 70 do 90 procent więźniów w tym kraju „zostało aresztowanych przez pomyłkę”.
 • Uważa się, że Prezes Lehman Brothers, Dick Fuld, w okresie przed ogłoszeniem upadłości firmy zarobił na jej akcjach i premiach 522 miliony USD. • Uważa się, że atak terrorystyczny na amerykański niszczyciel USS Cole został przeprowadzony przez członka Al Kaidy, Khalida al Mihdara. Jedenaście miesięcy później właśnie ten człowiek znalazł się wśród porywaczy samolotu American Airlines, realizującego lot 77, a tym samym wśród zamachowców, którzy w dniu 11 września uderzyli w Pentagon.

###
National Geographic Channel skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty i reportaże oraz programy rozrywkowe wzbogaca naszą wiedzę


o otaczającym świecie. National Geographic Channel angażuje i stawia wyzwania, by poznać głębiej, na nowo. Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic, znanymi na całym świecie badaczami oraz fotografowani, nasze programy są interesujące, wiarygodne, pokazują zapierające dech w piersiach ujęcia i pozostają na długo w pamięci. National Geographic Channel oferuje dostęp do unikalnych ludzi, miejsc i zdarzeń na całym świecie. Pokazuje i przybliża świat poprzez programy dotyczące różnych dziedzin naszego życia: naukę i technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic Channel to mądra, oparta na faktach rozrywka. Pokazujemy prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia.

Więcej informacji na witrynie: www.natgeotv.com/pl.


KONTAKT:

Izabella Siurdyna

PR Manager

FOX International Channels Poland

tel.(+48 22) 378 27 94, tel. kom. +48 697 222 296

email: izabella.siurdyna@fox.com


Krzysiek Bukowski

Charyzma. Doradcy Komunikacji Biznesowej

Tel. 533 360 700email: k.bukowski@twojacharyzma.pl

: uploads -> landing page image -> image
uploads -> Ważne informacje dotyczące remontu mdk oraz zapisów na rok szkolny 2015/16
uploads -> Grupa MŁodzież czerwiec 2015 Data Dzień Godzina
uploads -> Sekcja akrobatyki sportowej
uploads -> Lista dyscyplin sportowych obejmujących konkursy organizowane przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, Szkolny Związek Sportowy lub Ludowe Zespoły Sportowe
uploads -> Papiery: Tajemnica doktora Trawizza Autor: Filip Szczypuła System: Neuroshima Setting: Neuroshima, Papiery, Zlecenie. Gotowa mechanika: brak Modyfikacje zasad: brak Ilość graczy 2-4 Gotowe postacie: brak Ilość sesji: 1 Dodatki: brak Opis
uploads -> Egzamin z języka polskiego
image -> 6. sezon „The Walking Dead” powraca po przerwie z nowymi odcinkami Kanał fox rozpocznie ich emisję już w poniedziałek o 22: 00, dzień po premierze w usa
image -> Polska premiera nowego serialu „American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona” zaledwie dobę po usa na kanale fox! Najnowsza produkcja twórców „American Horror Story”
image -> Premiera sztuki „Słodki Drań” z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy