Strona główna

Festiwal otwarte ogrody zalesie dolne


Pobieranie 14.33 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar14.33 Kb.


FESTIWAL OTWARTE OGRODY

ZALESIE DOLNE

25 i 26 sierpnia 2012

Już po raz piąty spotkamy się na festiwalu Otwarte Ogrody w Zalesiu Dolnym. Interesującym punktem programu będzie spotkanie polsko-węgierskie w ogrodzie przy ul. Dębowej 3, na posesji, gdzie w czasie okupacji mieszkali oficerowie  węgierscy, w pobliżu domu gdzie w 1944 r. prowadzono rozmowy generałów węgierskich z dowództwem AK dotyczące pomocy Powstańcom.


Willa Jastrzębiec


Zapraszamy na wystawę, węgierską muzykę i inne atrakcje – także kulinarne, przygotowane we współpracy z Ambasadą Węgier w Polsce. W ogrodzie tym będziecie mogli państwo podziwiać rzeźby Franciszka Masiaka, a także obejrzeć I część kultowego filmu „Eroika” Andrzeja Munka, którego akcja dzieje się na terenie Zalesia Dolnego. Na życzenie mieszkańców odbędzie się ponowny pokaz 4 archiwalnych filmów z lat 1943 i 1944  nakręconych w Zalesiu Dolnym. Są to unikatowe dokumenty– okupacyjne filmy pokazujące Zalesie Dolne jako bezpieczne schronienie w zcasie okupacji. Filmy są znakomitej jakości, a film z 1944 r. jest kolorowy.

Atrakcją tegorocznego festiwalu będzie otworzenie ogrodu i pracowni prof. Adama Myjaka – rzeźbiarza i rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W niedzilę zapraszamy na przygodę z fotografią w plenerze i na wystawie, a najmłodszych do teatrzyku Gagatki Beatki. Po południu w jednym z najpiękniejszych ogrodów w Zalesiu będziemy mogli obejrzeć obrazy J. Nowosielskiego i posłuchać muzyki poważnej w wykonaniu Macieja Piszki.

Jeśli chcecie Państwo poznać niezwykłą atmosferę miejsc, które ocaliły najlepsze tradycje,

jeśli chcecie spotkać interesujących, pełnych pasji ludzi, zapraszamy do otwartych specjalnie dla Państwa zalesiańskich ogrodów.Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego

Program

SOBOTA 25 SIERPNIA

OGRÓD Z HISTORIĄ W TLE - willa Jastrzębiec ul. Dębowa 3 (od al. Kasztanów) godz. 13.00 - 15.30 Oficjalne otwarcie festiwalu. Wystawa rzeźby Franciszka Masiaka i promocja publikacji TPZD. Spotkanie polsko-węgierskie. Zapraszamy na wystawę, węgierską muzykę i inne atrakcje – także kulinarne, przygotowane we współpracy z Ambasadą Węgier w Polsce. OGRÓD SZTUKI - ul. Czeremchowa 8 godz. 15.30 - 17.00 Ogród i pracownia rzeźby prof. Adama Myjaka. OGRÓD FILMOWY- willa „Jastrzębiec” ul. Dębowa 3 godz. 17. 00 - 19.00 II cześć koncertu muzyków z Węgier. Prezentacja fragmentu kultowego filmu „Eroika” Andrzeja Munka (1957) i unikalnych archiwalnych filmów z lat 1943 i 1944 nakręconych w Zalesiu Dolnym.

NIEDZIELA 26 SIERPNIA

Wycieczka fotograficznagodz. 10.00 – 12.00

Spacer fotograficzny po Zalesiu Dolnym. O architekturze Zalesia i ciekawym detalu opowiedzą: Mira Walczykowska - historyk sztuki i Andrzej Olędzki - artysta plastyk. Zbiórka przed stacyjką kolejki wąskotorowej o 9.50. OGRÓD FOTOGRAFICZNY - ul. Jałowcowa 6 godz. 12.00 - 14.30 Wystawa fotograficzna „Mój przyjacielu” Wiktora Nowotki. Wystawa „Transparentny transfer rzeczy”- Wiktora Nowotki i Jerzego Olka godz. 13.00 Teatr Gagatki Beatki – Ojcowie i Matki OGRÓD DLA PRZYJACIÓŁ – ARTYSTÓW - al. Kalin 26 godz. 15.30 - 17.30 Wystawa obrazów artysty-malarza Jerzego Nowosielskiego – dziekana Wydziału Renowacji i Konserwacji dzieł sztuki warszawskiej ASP. Koncert fortepianowy muzyki klasycznej w wykonaniu Macieja Peszka.


Wspomnienia z ubiegłego roku

Współorganizatorzy: Gagatki Beatki, Centrum Kultury w Piasecznie Partnerami festiwalu są: Weranda, Country, Instytut Węgierski w Warszawie, Salve Patronaty Honorowe: Marszałek Woj. Mazowieckiego, Przewodniczący Sejmiku Woj. Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Starosta Powiatu Piaseczyńskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Patron specjalny Ambasada Węgier w Polsce. Festiwal został dofinansowany ze środków Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. 

 


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość