Strona główna

«france pologne, aller retour» francja polska: tam I z powrotem


Pobieranie 3.84 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar3.84 Kb.
« FRANCE POLOGNE, ALLER RETOUR »

FRANCJA – POLSKA: TAM I Z POWROTEM

Niniejszy projekt rezydencji dla artystów, zainicjowany przez Stowarzyszenie SURFACE SENSIBLE (Wrażliwa Powierzchnia), zatytułowany został « L'Imagerie Nomade » w Lotaryngii – co można przetłumaczyć jako "Koczownicza kolekcja kadrów". Pozwolił on na zaproszenie do współpracy, produkcję i edycję fotografii autorstwa trójki artystów polskich oraz trzech fotografów francuskich. W realizacji projektu brały udział ważne instytucje kulturalne, zarówno współprodukując to wydarzenie, jak i rozpowszechniając zrealizowane w jego ramach dzieła fotograficzne.

Trzej artyści francuscy – Eric Vazzoler, Franck Hommage i Eric Didym – pracowali w ramach rezydencji w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Zakopanem. Każdy z nich pogrążył się w atmosferze danego miasta, by zrozumieć jego złożoną specyfikę i móc przekazać potem własną wizję tego obszaru Polski. W taki sam sposób w 2005 roku troje artystów z Polski – Iwona Grodzka, Andrzej Kramarz i Jakub Pajewski – realizowało swój projekt podczas rezydencji w Lotaryngii.

Wystawa jest okazją, by odkryć skrzyżowane swobodnie spojrzenia fotografów polskich i francuskich, tych "kronikarzy czasów współczesnych", których pierwszym powołaniem jest rzucić światło na ich własną epokę.


(1217)


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość