Strona główna

Francja hiszpania portugalia


Pobieranie 16.38 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar16.38 Kb.
FRANCJA HISZPANIA PORTUGALIA

TERMIN: 13 – 26.08.2011
Dzień 1: Wyjazd z Polski – 13.08.2011 (sobota)

O ustalonej godzinie (ok. 10:00) spotkamy się na ustalonym miejscu. Następnie wyjedziemy w kierunku granicy polsko – niemieckiej. Przejazd przez Niemcy, Francję. Nocny przejazd autokarem.


Dzień 2: Lourdes – 14.08.2011 (niedziela)

W godzinach południowych przyjedziemy do Lourdes. Udamy się pod Grotę objawień Massabielle ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody. Nawiedzimy Sanktuarium. Zobaczymy miejsca związane ze świętą Bernadettą. Czas wolny. Obiadokolacja w hotelu. Wieczorem możliwość udziału w pięknym nabożeństwie różańcowym i procesji ze świecami. Nocleg.


DZIEŃ 3: San Sebastian, Burgos – 15.08.2011 (poniedziałek)

Po śniadaniu przejedziemy na terytorium Hiszpanii. Odwiedzimy San Sebastian w Kraju Basków. Następnie przejedziemy do Burgos – starej siedziby Królów Kastylijskich, gdzie znajduje się imponująca, gotycka katedra. Następnie przejedziemy do hotelu na obiadokolację i nocleg.


Dzień 4: O’cebreiro, Pontevedra, Santiago de Compostela – 16.08.2011 (wtorek)

Tego dnia po śniadaniu wyjedziemy do Santiago de Compostela. Po drodze zatrzymamy się w O’cebreiro, jednym z najbardziej znanych miejsc na Szlaku św. Jakuba, a także zobaczymy ruiny zamku templariuszy w Pontevedra. Po przyjeździe do Santiago zwiedzimy unikatowe Stare Miasto, nawiedzimy Katedrę, w której znajdują się relikwie Apostoła, zobaczymy m.in. słynny Portyk Chwały, zobaczymy Święte Drzwi, które są otwierane tylko w Roku Świętym. Zobaczymy najpiękniejszy Parador w Hiszpanii - Hospital Real, pałac Biskupi, kościół franciszkanów. Wieczorem przejedziemy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5: Porto, Fatima – 17.08.2011 (środa)

W godzinach rannych po śniadaniu wyjedziemy z hotelu i przejedziemy do Porto. Tutaj odbędzie się rejs statkiem po złotej rzece Douro. Podczas rejsu podziwiać będziemy przepiękną perspektywę miasta Porto. Następnie przyjedziemy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, podczas, których Matka Boska przekazała dzieciom trzy tajemnice fatimskie, nawiedzimy: Kaplicę Objawień, Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z grobami Łucji, Franciszka i Hiacynty, Bazylikę Trójcy Świętej oraz zobaczymy Pomnik Jana Pawła II. Obiadokolacja. Nocleg.


DZIEŃ 6: Lizbona, Cabo da Roca – 18.08.2011 (czwartek)

Rano po śniadaniu udamy się do Lizbony. Zobaczymy najważniejszy i zarazem najpiękniejszy zabytek Lizbony - manueliński klasztor Hieronimitów. Zobaczymy słynną wieżę Belem i pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła p/w. Św. Antoniego (gdzie urodził się św. Antoni). Następnie przejdziemy do Katedry Se z relikwiami św. Wincentego (patrona Lizbony) oraz zamku św. Jerzego, skąd roztacza się wspaniała panorama na całą stolicę Portugalii. W drodze powrotnej do hotelu w Fatimie, zatrzymamy się na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. W godzinach wieczornych wrócimy do hotelu w Fatimie, obiadokolacja. obiadokolacja Nocleg.


Dzień 7: Batalha, Alcobaca, Nazare – 19.08.2011 (piątek)

Rano po śniadaniu udamy się do Batalhi, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV - XVI wiek). Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie udamy się do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące między skalistym wybrzeżem. Na urwistym brzegu, nad miastem, zbudowano małą wioskę Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Bazylika ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Miejscowość słynie również z szerokiego pasa złotej plaży. Wieczorem powrócimy do Fatimy na obiadokolację i nocleg.


Dzień 8: Toledo – 20.08.2011 (sobota)

Po śniadaniu przejedziemy do Toledo, hiszpańskiego średniowiecznego miasteczka, w którym

niemal na każdym kroku spotykamy ślady wielkiego mistrza - El Greco. Zobaczymy jego dom

rodzinny, zwiedzimy monumentalną Katedrę ze wspaniałymi dziełami sztuki gotyckiej, barokowej i renesansowej. W godzinach wieczornych przejedziemy do hotelu w ok. Madrytu. Obiadokolacja. Nocleg.


Dzień 9: Montserrat, Costa Brava – 21.08.2011 (niedziela)

Wcześnie rano po śniadaniu wyruszymy w kierunku Katalonii na wzgórze Montserrat, miejsca gdzie czczona jest niewielka figurka Madonny, nazwana La Moreneta. Następnie przejedziemy na Costa Brava. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 10: Barcelona – 22.08.2011 (poniedziałek)

Rano po śniadaniu przejedziemy do Barcelony. Zwiedzimy stolicę Katalonii, w której tworzył swe dzieła niepowtarzalny artysta - Gaudi, zobaczymy więc Park Guell oraz słynną Sagradę Familię a także najpiękniejszą ulicę świata - Las Ramblas i w miarę możliwości Oceanarium, następnie przejdziemy do Dzielnicy Gotyckiej ponad którą góruje Katedra św. Eulalii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, możliwość spaceru brzegiem morza, nocleg.


Dzień 11: Odpoczynek nad morzem – 23.08.2011 (wtorek)

Rano śniadanie w hotelu. Cały ten dzień przeznaczony będzie na odpoczynek i plażowanie na pięknych plażach dzikiego wybrzeża Costa Brava. Wieczorem obiadokolacja w hotelu. obiadokolacja Nocleg.


Dzień 12: La Salette – 24.08.2011 (środa)

Po śniadaniu przejedziemy na La Salette, Sanktuarium położonego w przepięknej scenerii

alpejskiej. Czas wolny. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 13: Wyjazd do Polski – 25.08.2011 (czwartek)

Rano po śniadaniu czas wolny, możliwość spaceru pośród widocznych szczytów majestatycznych gór. Około południa wyjedziemy w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.


Dzień 14: Powrót do Polski - 26.08.2011 (piątek)

Powrót do Polski w godzinach południowych. Zakończenie imprezy.
CENA: dla minimum 35 osób - 2990 zł + 85 euro

Dla 44 osób – 2790 zł + 85 euro


CENA ZAWIERA:

PRZEJAZD KOMFORTOWYM AUTOKAREM (klimatyzacja, barek, wc, dvd);

11 NOCLEGÓW W HOTELACH **/*** (pokoje 2,3 osobowe);

WYŻYWIENIE 2 RAZY DZIENNIE (11 śniadań, 11 obiadokolacji);

UBEZPIECZENIE NNW (5 000 PLN) + KL (10 000 EUR);

OPIEKA DOŚWIADCZONEGO PILOTA;

PROGRAM W CZASIE PIELGRZYMKI;

PODATEK VAT.


Cena nie zawiera: napojów do obiadokolacji, świadczeń nie wymienionych w ofercie.
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH

OBIEKTÓW.

KONTAKT

Lucyna Rotter

tel. 607035687

Lrotter@interia.pl
Uprzejmie proszę o zgłaszanie chęci uczestnictwa do 30 maja 2011.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość