Strona główna

I bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego – 14 czerwca I bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego odbędzie się 14 czerwca 2015 roku


Pobieranie 13.88 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar13.88 Kb.

Informacja prasowa

Warszawa, 14 maja 2015 rok
I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego – 14 czerwca

I Bieg Konstanciński imienia Piotra Nurowskiego odbędzie się 14 czerwca 2015 roku. Wyjątkowe wydarzenie ma upamiętnić tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej mieszkańca Konstancina, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki – Piotra Nurowskiego. Jest to bieg organizowany przez przyjaciół dla przyjaciela.

Bieg zaplanowany i zorganizowany przez Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” oraz agencję DEM’a Promotion Polska będzie prowadzić zielonymi ulicami i zakątkami malowniczego Konstancina, w okolicach Parku Zdrojowego i słynnej konstancińskiej Tężni Solankowej. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 w Parku, gdzie bieg się również zakończy. Organizatorzy zadbali o pełną obsługę biegu – profesjonalny pomiar czasu, punkty z wodą na trasie, a po biegu na uczestników będzie czekał posiłek regeneracyjny. I Bieg Konstanciński jest niezapomnianą okazją nie tylko do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w uroczych i zielonych zakątkach jedynego na Mazowszu miasta-uzdrowiska, lecz także do biegowego sprawdzenia się. Strefa biegacza i Biuro zawodów zostaną zorganizowane w Uzdrowisku „Biały Dom” Konstancin, tuż koło startu i mety. Organizatorzy biegu przewidzieli aż sześć kategorii wiekowych oraz kategorie: open, open dla mieszkańców Konstancina i specjalna kategoria dla olimpijczyków, którzy uświetnią swoją obecnością tę imprezę. Na mecie w Parku Zdrojowym na uczestników będą czekać puchary i wyjątkowe drewniane medale, a dla zawodnika, który uzyska najlepszy czas przewidziana jest specjalna nagroda – wieczne pióro przekazane przez samego Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Tę wyjątkową imprezę biegową wspierają znani i lubiani sportowcy, olimpijczycy, mistrzowie w swoich dyscyplinach. Jednym ze specjalnych gości będzie najbardziej utytułowany zawodnik w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich, najlepszy polski sportowiec pierwszej dekady XXI wieku, multimedalista olimpijski i kierowca rajdowy, a w wolnych chwilach biegacz – Adam Małysz. Mistrz zgodził się zostać pilotem biegu. Kolejnym znakomitym sportowcem, który potwierdził swój udział w imprezie jest Jacek Wszoła – olimpijczyk specjalizujący się w skoku wzwyż, złoty medalista igrzysk w Montrealu w 1976 roku i srebrny medalista igrzysk w Moskwie w 1980 roku. Wszoła w obu tych występach poprawiał rekord olimpijski, a po zdobyciu złota, nazywany był „cudownym dzieckiem Montrealu”. Do grona wspaniałych gości wspierających I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego dołączył także reprezentant sportów walki – pięściarz, srebrny medalista mistrzostw Europy w 1981 roku oraz czterokrotny mistrz Polski w wadze piórkowej i lekkiej - Krzysztof Kosedowski. Bieg nie tylko wspierany jest przez sportowców, lecz także organizowany przez ludzi związanych ze sportem. Jednym ze współorganizatorów całego przedsięwzięcia jest Marian Woronin – polski lekkoatleta, sprinter, srebrny medalista olimpijski z Moskwy z 1980 roku, propagator biegania i rozwoju sportowego dzieci i młodzieży, a także wiceprezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”. Współpomysłodawcą biegu jest Andrzej Majkowskidyplomata, działacz olimpijski, prezes Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży”, które organizuje „Czwartki Lekkoatletyczne” oraz Prezes Zarządu Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego „Amicus Europae”.

Każdy, kto czuje się na siłach pokonać 10 kilometrów ulicami miasta-uzdrowiska, może wziąć udział w wydarzeniu – wystarczy do 11 czerwca 2015 zarejestrować się na stronie www.biegkonstancin.pl. Pakiet startowy to tylko 40 złotych, a każdy uczestnik otrzyma w pakiecie koszulkę technologiczną oraz gadżety od sponsorów. Bieg odbywać się będzie w trakcie Dni Konstancina, zatem atrakcji dla wszystkich będzie mnóstwo. Organizatorzy i partnerzy oraz liczni sponsorzy zadbali także o nagrody, które zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników biegu.

I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego organizowany jest pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Burmistrza Konstancina-Jeziorny Kazimierza Jańczuka oraz patronatem medialnym telewizji Polsat, portalu Rp.pl, I Programu Polskiego Radia, Przeglądu Sportowego, Przeglądu Piaseczyńskiego, a także portalu TrenerBiegania.pl

Więcej informacji o I Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego na:biegkonstancin.pl

facebook.com/biegkonstancin

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia „Sport Dzieci i Młodzieży” na:czwartki.pl

Więcej informacji na temat DEM’a Promotion Polska na:dema.com.pl
Dodatkowych informacji udziela:

Marzena Żeligowska

+48 600 321 969

Marzena.zeligowska@consultingandmore.pl
Katarzyna Milewska

+48 607 461 388k.milewska@dema.com.pl
***

Stowarzyszenie „Sport Dzieci i Młodzieży” – organizacja pożytku publicznego. Od początku swego działania za nadrzędny cel stawia sobie zaktywizowanie najmłodszych Polaków do uprawiania sportu, dlatego od lat organizuje największą masową imprezę dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne“.

DEM’a Promotion Polska – jedna z największych i najdłużej działających agencji marketing services w Polsce. W ofercie firmy znajdują się m.in. merchandising, promocja sprzedaży, badania. Poza działalnością biznesową DEM’a Promotion Polska wspiera sportowców, przede wszystkim młodych pięściarzy, a także jest inicjatorem i koordynatorem kampanii społecznej „Pięściarze bokserom i nie tylko”.

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość