Strona główna

Iii ogólnopolskie Konfrontacje Artystyczne Dzieci I Młodzieży Niepełnosprawnej „my też możemy się Śmiać” pozytywne wibracje


Pobieranie 22.75 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar22.75 Kb.


dobre, bo w DOBRZYCY

W dniach 8 - 12 września w Gminnym Centrum Kultury w Dobrzycy odbyły się III Ogólnopolskie Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „MY TEŻ MOŻEMY SIĘ ŚMIAĆ” pozytywne wibracje, czyli wielkie ŁOŚpiewanie Dobrzyca’2008.

Współorganizatorami tego wspaniałego, niecodziennego i niepowtarzalnego wydarzenia artystycznego byli: Urząd Gminy w Dobrzycy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie, Muzeum – Zespół Pałacowo -Parkowy w Dobrzycy oraz Fundacja Veldhoven - Jarocin.

Jak co roku, na festiwal zjechało się mnóstwo niepełnoprawnych artystów z całej Polski. Wśród nich, oprócz wokalistów, znaleźli się również instrumentaliści i tancerze. Nie zawiedli także wolontariusze, którzy już w ubiegłym roku nawiązali trwałe przyjaźnie z uczestnikami Konfrontacji.

Zmagania konkursowe oceniała Rada Artystyczna w składzie: Donata Harasim – Przewodnicząca, Agata Sawada – dziennikarka gazety „Życie Pleszewa” Patrona Medialnego Konfrontacji, Jarosław Pietrzak – Wójt gminy Dobrzyca, Zenon Lisiak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrzycy, Paweł Owczarski, Peter Vogels a obserwatorami czteroosobowa delegacja członków Fundacji Veldhoven – Jarocin. Wszystkim wykonawcom towarzyszyła orkiestra festiwalowa a także grupa wokalna.

Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, bowiem wszyscy uczestnicy zaprezentowali się świetnie – najlepiej, jak tylko potrafią. Po długich rozmowach i naradach Jury postanowiło przyznać nagrody tym, którzy, ich zdaniem najbardziej się wyróżniali i na nie zasługiwali.- wyróżnienia otrzymali:

 • Bartek Bajon ze Szczecina za wykonanie piosenki „Parostatek”

 • Sławek Gramała z Jarocina za wykonanie piosenki „Spełni się”

 • Robert Kiziukiewicz ze Szczecina za wykonanie piosenki „Blues dla tych, co nie tracą ducha”

 • Robert Małecki z Jarocina za wykonanie piosenki „Kocham Cię jak Irlandię”

 • Zespół „Mały Big Band” z Łodzi za wykonanie „Wiązanki piosenek”

 • Grażyna Śródecka z Poznania za wykonanie piosenki „Wielka miłość”

Nagrody specjalne: (turnus w ośrodku rehabilitacyjnym ZABAJKA w Złotowie – nagroda ufundowana przez Fundację „SŁONECZKO”) otrzymali:

 • Ola Daukszewicz z Gołańczy za wykonanie piosenki „Jeszcze się tam żagiel bieli”

 • Zespół PODZAMEK BOYS z Podzamka/ k. Kłodzka za wykonanie piosenki „Piąty bieg”

 • Gazeta „Życia Pleszewa” przyznała także swoje nagrody w postaci koszulek.

ZŁOTE NUTKI” III Ogólnopolskich Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „My też możemy się śmiać” Dobrzyca ‘2008 otrzymali:

 • Basia Borowicz z Poznania za wykonanie piosenki „Dnie – ye”

 • Tobiasz Carewicz z Choszczna za wykonanie piosenki „Na jednej z dzikich plaż”

 • Ola Daukszewicz z Gołańczy za wykonanie piosenki „Jeszcze się tam żagiel bieli”

 • Władek Kaczmarek z Poznania za wykonanie piosenki „Jaskółka uwięziona”

 • Monika Mach ze Szczecina za wykonanie piosenki „W domach z betonu”

 • Robert Mateuszuk z Częstochowy za wykonanie piosenki „Bohema”

 • Dominika Polewska z Gliwic za wykonanie piosenki „Nie daj się”

 • Adaś Smoliński z Jarocina za wykonanie piosenki „Jedzie pociąg z daleka”

 • Janek Stodolny z Gizałek za wykonanie piosenki „Jesteś szalona”

 • Piotrek Śliwiński z Poznania za wykonanie piosenki „Jesteś moim pięknym snem”

Jak co roku, w organizację włączyli się m.in. dyrektorzy miejscowych Szkół – pani Renata Berlińska i pan Zenon Lisiak, którzy udostępnili miejsca do spania w szkołach; Urząd Gminy Dobrzyca z Wójtem na czele; Panie ze stołówki gimnazjalnej: Monika Geppert, Grażyna Lisiak i Aleksandra Masłowska, przygotowując przez cały tydzień posiłki dla wykonawców i gości; panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Dobrzycy: Celinka Orlicka, Romka Kot, Danusia Piwińska, Maria Marcinek, Aniela Grabowska, Krystyna Królikiewicz, Hanna Molska i Janka Wolicka; Sołtys Dobrzycy – Stanisław Wesoły, który zapewnił uczestnikom rozrywkę w postaci przejażdżek bryczką, pani Ewa Latusz, która sprawowała pieczę nad wolontariuszami; lokalni przedsiębiorcy (p. Ryszard Kubiak, p. Jacek Wojciechowski, Sklep DINO, p. J. Marciniak, Sklep LEWIATAN, państwo Harzowscy, państwo Świerzbinowiczowie, p. Jan Klonowski, państwo Magdziarek) – sponsorując m.in. ognisko. Bardzo pomogli również: p. Robert Kwiatkowski, państwo Zeznańscy, p. Maria Purol, ZHP „Rodło” z Jarocina, Gimnazjum nr 1 w Jarocinie, ZSP nr 1 w Jarocinie, L.O. z Jarocina, PCK – oddział Jarocin, p. Tomasz Klauza – Witaszyce, Paweł Owczarski i Piotr Rasiński z Jarocina.

Honorowymi gośćmi III KONFRONTACJI byli członkowie Fundacji Veldhoven – Jarocin z Holandii, którzy przez dwa dni koncertowe świetnie się bawili i dopingowali wszystkich wykonawców.

Główni sponsorzy III KONFRONTACJI:


 • „ADROS” Sp. z o.o.

 • „MULTEAFIL” Sp. z o.o.

 • Bank Spółdzielczy w Dobrzycy

 • Fundacja Veldhoven – Jarocin

Gminne Centrum Kultury w Dobrzycy, w imieniu wykonawców oraz własnym, składa serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli, którzy pomogli przy organizacji III Ogólnopolskich Konfrontacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „My też możemy się śmiać” Dobrzyca ‘2008.

III Ogólnopolskie Konfrontacje Artystyczne Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „MY TEŻ MOŻEMY SIĘ ŚMIAĆ” pozytywne wibracje, czyli wielkie, ŁOŚpiewanie są największym w Polsce spotkaniem artystycznym osób niepełnosprawnych i odbyły się one pod Patronatem Wójta Gminy Dobrzyca – Jarosława Pietrzaka.Wykonawcy podczas posiłku.Przed szkołą wraz z panem Dyrektorem Zenonem Lisiakiem.Przejażdżki bryczką.Żywe maskotki festiwalowe towarzyszyły wykonawcom podczas koncertów.Najmłodsi uczestnicy Konfrontacji ‘2008 – Natalia i Dawid z Poznania.Piotrek Śliwiński z Poznania – zdobywca Złotej Nutki i jego wolontariusze.Grażynka Śródecka z Poznania wyśpiewała wyróżnienie.Jakub Purol z Dobrzycy swoim ekspresyjnym tańcem zadziwił wszystkich.Piotrek Lewandowski z Łodzi i jego koleżanki w piosence „Hej cyganie na gitarze graj”Pan Wójt Jarosław Pietrzak wręcza nagrodę Małgosi Sidoszewskiej z Łodzi.Robert Kiziukiewicz ze Szczecina piosenką „Blues dla tych, co nie tracą ducha” wyśpiewał wyróżnienie.Tomek Heit z Łodzi wraz z kolegami w piosence: „Bohema”Dominika z Gliwic – dzięki muzyce i Konfrontacjom z każdym rokiem wypowiada więcej słów.

Zdobyła Złotą Nutkę.

Tobiasz Carewicz z Choszczna wyśpiewał Złotą Nutkę oraz pomagał prowadzić konferansjerkę podczas Koncertu Galowego Konfrontacji ‘2008.Zespół „Mały Big Band” z Łodzi – „Wiązanką piosenek” zdobył wyróżnienie.Wspólna zabawa podczas koncertu.Wszyscy tańczyli i dobrze bawili się przez wiele godzin a bisom nie było końca…Zespół „PODZAMEK BOYS” – piosenką „Piąty bieg” wyśpiewał nagrodę specjalną.Pan Wójt Jarosław Pietrzak zaśpiewał uczestnikom piosenkę „Ach śpij kochanie”

Wykonawcy Konfrontacji Dobrzyca ‘2008 podczas piosenki finałowej „My też możemy się śmiać”


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość