Strona główna

Informacja prasowa – Kraków, 14 lutego 2013r. „Ostatni Smokobójca” Jasper Fforde księga pierwsza kronik Jennifer Strange


Pobieranie 15.82 Kb.
Data17.06.2016
Rozmiar15.82 Kb.

rectangle 2

Informacja prasowa – Kraków, 14 lutego 2013r.

Ostatni Smokobójca”Jasper Fforde

KSIĘGA PIERWSZA kronik Jennifer Strange

Wśród najbliższych premier zapowiedzianych przez Wydawnictwo SQN znajduje się Ostatni Smokobójca Jaspera Fforde’a, czyli humorystyczna powieść pełna magii i smoka nie tylko dla najmłodszych. Mamy przyjemność poinformować, że premiera książki została wyznaczona na 20 lutego 2013 roku.
Przepis na Smokobójcę: do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.

Tegoroczny następca J.K. Rowling
– „Sunday Times”Ostatni Smokobójca

The Last Dragonslayer


Autor:  Jasper Fforde

Tłumaczenie:  Bartosz Czartoryski

Język oryginału: angielski

Wydawnictwo: SQN

Liczba stron:  320

Data wydania: 6 lutego 2013

ISBN: 978-83-63248-63-5

Cena: 34,90 zł

W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same...


Zupełnie niespodziewanie czarodziejów nawiedzają prorocze wizje, a wraz z nimi rośnie magiczna energia. Co z tym wszystkim ma wspólnego Ostatni Smok, którego śmierć przepowiedziano?
Odpowiedź na to pytanie znaleźć może jedynie nowo mianowany Smokobójca: nastoletnia Jennifer, która wkrótce ma się dowiedzieć, że z wielką mocą w parze idzie równie wielka odpowiedzialność. Dziewczyna w towarzystwie ukochanego Kwarkostwora wyrusza na przygodę swojego życia kuloodpornym Rolls-Royce’em, nie wiedząc, co na nią czeka za granicami Smoczych Ziem.
Jedno jest pewne: nadchodzi Stara Magia!
Ilustracje na potrzeby polskiego wydania książki wykonał Robert Sienicki.

Prawdziwy literacki geniusz komizmu

– „Sunday Express”


Przezabawny, absurdalny i absolutnie wciągający

– „Daily Mirror”


Fforde jest artystą po mistrzowsku operującym słowem pisanym

– „Scotsman”
Informacja o autorze:

Jasper Fforde to autor bestsellerowych serii Thusday Next i Nursery Crimes. Ostatni Smokobójca jest jego pierwszą książką dla młodych czytelników i rozpoczyna zupełnie nowy cykl Kroniki Kazam. Jasper Fforde mieszka wraz ze swoją rodziną w Walii.
Wydawca w Polsce:

Sine Qua Non – Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.
W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Strona www: www.wsqn.pl
Kontakt dla prasy:

Łukasz KuśnierzTel: 509 600 505

lk@wsqn.pl
Patroni medialni:Wydawnictwo Sine Qua Non | al. 3 Maja 9 | 30-062 Kraków
+48 532 527 627 | www.wsqn.pl | www.fcbooks.pl | www.labotiga.pl

rectangle 1©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość