Strona główna

Informacja prasowa – Kraków, 7 sierpnia 2012 „anastasi. Krasnal, który stał się gigantem.”


Pobieranie 15.57 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar15.57 Kb.

rectangle 7

Informacja prasowa – Kraków, 7 sierpnia 2012

ANASTASI. Krasnal, który stał się gigantem.” Adelio PistelliJuż jutro, czyli 8 sierpnia 2012 roku, w księgarniach pojawi się biografia „małego, wielkiego trenera” polskiej reprezentacji siatkarzy. Jest to pełna faktów oraz bogato ilustrowana historia życia charyzmatycznego sportowca i szkoleniowca, która udowadnia, że pasja i upór leżą u podstaw sukcesu. Miejmy nadzieję, również u podstaw naszego sukcesu na Igrzyskach w Londynie. Polskim wydawcom książki jest Sine Qua Non.
Tylko zwycięstwami buduje się prawdziwy zespół.
- Andrea Anastasi


ANASTASI. Krasnal, który stał się gigantem.

Anastasi. Il “Nano” diventato gigante.

Autor: Adelio Pistelii (epilog: Ryszard Bosek)

Tłumaczenie:

Marcin LepaJęzyk oryginału: włoski

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Liczba stron: 192 (full kolor)

Premiera w Polsce: 8 sierpnia 2012

ISBN: 978-83-63248-30-7
Cena: 49,90

www.wsqn.pl

Adelio Pistelli przeprowadził „prosty, ale wciągający” wywiad z zawodnikiem, który potrafił dzięki przekonującym wynikom zyskać ławkę trenerską. Jest to hołd autora dla „zaciętości uporu.” Nie zapomina również o osobistej i rodzinnej stronie życia Anastasiego.


Opowieść zaczyna się w rodzinnej miejscowości Anastasiego, gdzie poznajemy bohatera oraz jego rodzinę. To jednak tylko jeden rozdział, bo w kolejnym zaczyna się to co dla zawodnika najważniejsze - kariera zawodowa. I tak przeczytamy o pierwszych krokach w Parmie, a potem kolejnych zwycięstwach i porażkach z klubem i reprezentacją Włoch.
Jednak w przypadku Anastasieg najważniejszy jest etap trenerski i na tym skupia się biografia. Dowiadujemy się o współpracy z reprezentacją Włoch a później Hiszpanii, o utracie i powrocie do ojczyzny, o meczach w lidze światowej i na Igrzyskach Olimpijskich. Poznajemy „Krasnala” nie tylko od strony autora, ale również poprzez wywiady z innymi dziennikarzami czy zawodnikami.
W końcu docieramy do momentu, gdy Anastasi przejmuje reprezentację Polski. Poza szczegółami dotyczącymi gry naszego zespołu w Final Six Ligi Światowej, mistrzostwach Europy w Czechach i Austrii, oraz w Pucharze Świata, autor dostarcza nam informacji o tym jak trener czuł się rozpoczynając współpracę z Polakami i jak z czasem jego uczucia ewoluowały.
Ostatni rozdział książki to epilog Ryszarda Boska w całości poświęcony współpracy z Polakami aż do momentu finału w Lidze Światowej. Biografia Anastasiego została uzupełniona przez wydawcę o wiele dodatkowych elementów (nie ma ich w oryginalnym wydaniu), które przybliżają współpracę Anastasiego z reprezentacją polski. Są to m.in. wstęp Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej czy Sebastiana Świderskiego.
Informacja o autorze:

Adelio Pistelli urodził się w Ankonie w 1950 roku. Odkrył siatkówkę w wieku 15 lat, śledząc rozwój ówczesnego Virtuosa Falconara. Jest publicystą od 1980 roku oraz autorem kilku książek, nie tylko o tematyce siatkarskiej. Jest jednym z legendarnych piór miesięcznika specjalistycznego „Pallavolo-Supervolley”.

Wydawca w Polsce:

Sine qua non – Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom jest publikowanie książek “z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną a jeszcze kolejny po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książkę.

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.Strona www: www.wsqn.pl

Kontakt dla prasy:

Łukasz KuśnierzTel: 509 600 505

lk@wsqn.pl
Patroni medialni:


Patrner wydania:Wydawnictwo Sine Qua Non | al. 3 Maja 9 | 30-062 Kraków
+48 532 527 627 | www.wsqn.pl | www.fcbooks.pl | www.labotiga.pl

rectangle 2©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość