Strona główna

Ix niedziela zwykła: 2 czerwca 2013 Dzisiejszej niedzieli przeżywamy


Pobieranie 9.35 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar9.35 Kb.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - IX niedziela zwykła: 2 czerwca 2013
1. Dzisiejszej niedzieli przeżywamy w wymiarze ogólnopolskim VI Święto Dziękczynienia połączone ze zbiórką ofiar do puszek na Świątynię i Centrum Bożej Opatrzności w Warszawie – Wotum Wdzięczności Narodu Polskiego. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom!
2. Przypominamy, iż także dzisiaj odbędzie  się w Gnieźnie kolejny Marsz dla Życia pod hasłem: Kierunek – Rodzina. Marsz wyruszy dziś o godz. 16.00 spod pomnika św. Wojciecha przy kościele garnizonowym i przejdzie do Bazyliki Prymasowskiej. Tam o godz. 17:00 uczestnicy Marszu będą mogli zjednoczyć się w tym samym momencie wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem oraz wiernymi z całego świata na modlitwie Adoracji Najświętszego Sakramentu, po której odbędzie się uroczysta Eucharystia.
3. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Zapraszamy wszystkich Parafian codziennie po wieczornej Mszy św. na modlitwę związaną z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do końca Oktawy, tj. do piątku włącznie Procesje Eucharystyczne przy Katedrze.

W najbliższy piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 uroczysta liturgia z procesją do ołtarza NSPJ. Dzień później, w sobotę, uczcimy Niepokalane Serce Maryi.


4. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii ok. godz. 18.30, kolejna Katecheza katedralna, którą wygłosi ks. dr Andrzej Grzelak. Temat katechezy: Rzekomy skandal odpustów- czy można sobie „kupić” zbawienie? Zapraszamy!
5. We wtorek podczas mszy św. o godz. 12:00 Ks. Bp K. Wętkowski, wspólnie ze swoim rocznikiem święceń, będzie dziękował Bogu za łaskę 25 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy na Eucharystię i prosimy o modlitwę w intencji Jubilata.
6. W środę i w czwartek zapraszamy o godz. 19:00 do Archikatedry na dwa Koncerty Muzyki Chrześcijańskiej: 5 czerwca wystąpi Orkiestra Jazzowa ze Stanów Zjednoczonych, a 6 czerwca Uniwersytecki Chór Bethel.
7. Wspólnota Żywego Różańca spotka się w środę (5 czerwca) o godz. 16.30 w salce parafialnej.
8. Wspólnota Wieczernik Rodzin zaprasza na ostatnie przed wakacjami Apostolskie Zgromadzenie Eucharystyczne 6 czerwca w kościele św. Trójcy o godz. 17:00.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem Ks. Kan. Proboszcz oraz Ks. Darek udadzą się z posługą sakramentalną do Chorych. Natomiast od godz. 17.00 tego dnia okazja do Spowiedzi św.
10. W dniach od 7 do 9 czerwca parafia p.w. bł. Michała Kozala w Gnieźnie przeżywać będzie nawiedzenie figury św. Michała z groty objawień na wzgórzach Gargano we Włoszech. Księża Michalici zachęcają do skorzystania z tego czasu łaski. Szczegółowy plan na plakacie w gablotach.
11. W sobotę 8 czerwca, w ramach Piątej Ogólnopolskiej Pielgrzymki, do Gniezna przybędą lektorzy i ministranci z całej Polski. O godz. 10:00 na placu św. Wojciecha uroczysta Eucharystia z tej okazji. W tym dniu nie będzie w Katedrze mszy św. o godz. 12:00.
12. W niedzielę za tydzień, 9 czerwca, o godz. 12.00 mszę św. wraz z błogosławieństwem prymicyjnym sprawować będzie Ks. Remigiusz Malewicz, który w tym roku akademickim jako diakon odbywał na terenie naszej Parafii praktykę duszpasterską. Zapraszamy wszystkich serdecznie i jednocześnie prosimy o modlitwę w intencji Ks. Neoprezbitera.
13. Zachęcamy do lektury bieżącego numeru Przewodnika, a w nim m.in. artykuł Serce Jezusa-objawienie i wzór miłości; Ewangelizacja według Franciszka – o porannych Eucharystiach Papieża w Domu św. Marty, a także wiele treści o znaczeniu daty 4 czerwca w kontekście wolności i demokracji w Polsce. W zakrystii można zamawiać intencje mszalne.
14. W bieżącym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Kistowskiego i Władysława Czyżyka. Wszystkich naszych bliskich Zmarłych polecajmy Bożemu Miłosierdziu….


Ks. Kan. Proboszcz


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość