Strona główna

Jerzy Dżoga curriculum vitae wykształcenie 1965 1971 Politechnika Gdańska


Pobieranie 19.94 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar19.94 Kb.
Jerzy Dżoga
CURRICULUM VITAE

wykształcenie

1965 - 1971 Politechnika Gdańska, Wydział Automatyka i Maszyny Matematyczne;

Dyplom magistra inżyniera o specjalizacji w dziedzinie Automatyka i Maszyny Matematyczne.


doświadczenie zawodowe
1972 - 1974

Kierownik Sekcji w Instytucie Maszyn Matematycznych.

Prace inżynierskie przy projektowaniu minikomputera K 202 oraz udział w produkcji, kompletowaniu i instalowaniu serii prototypowych.(Pierwsze rozczarowania zawodowe, nie liczy się projekt tylko układy polityczne).1974 - 1985

Główny Konstruktor w Zakładach ERA

Nadzór nad projektem polskiego minikomputera MERA-400 (zmodyfikowane K 202). Zarządzanie zespołami konstruktorów sprzętu i oprogramowania narzędziowego. Nadzór nad wprowadzeniem systemu minikomputerowego do seryjnej produkcji. Jako Główny Konstruktor odpowiadałem wraz z zespołem za modyfikacje sprzętu i oprogramowania współpracując z Politechniką Gdańską, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Warszawskim, Instytutem Techniki Wojsk Lotniczych, Instytutem Maszyn Matematycznych i wieloma innymi instytucjami.(Zakłady ERA wyprodukowały około 600 zestawów minikomputera MERA-400. Podzielam opinię wielu środowisk informatycznych, że konstrukcja ta odegrała istotną rolę w kształtowaniu praktycznej wiedzy o zastosowaniu technik komputerowych w środowiskach akademickich i u wielu użytkowników. Należy pamiętać, że otoczenie informatyczne było inne od dzisiejszego; konstrukcja ta sprawdziła się i utrzymała na rynku dzięki innowacyjnym rozwiązaniom konkurującymi z kopiami PDP, czyli standardu w ramach krajów socjalistycznych)1985 - 1988

Dyrektor Działu w firmie AMEPOL

Kierowanie zespołem modernizującym minikomputer MERA-400. Odpowiedzialność za sprzedaż, rozbudowę i serwis minikomputera MERA-400. Koordynowanie prac nad rozwojem systemu operacyjnego Crook, dalsza współpraca z instytucjami modernizującymi minikomputer, w tym tworzącymi translatory Fortran i Basic oraz aplikacje użytkowe. Ofertowanie kompleksowych usług informatycznych w zakresie dostaw sprzętu i oprogramowania aplikacyjnego. (Zakłady ERA zaprzestają produkcji MERA-400; na rynek wchodzą pierwsze PC)

1988 - 1989

Handlowiec – Ekspert Techniczny w firmie PREMEX-MARKET

Sprzedaż, nadzór instalacji i uruchomienia importowanych maszyn konfekcjonujących dla przemysłu farmaceutycznego.
1990

Stypendysta University of Illinois, Alexander Hamilton Fellowship

Program for International Managers

1990

Specjalista ds. handlowych w firmie KONSULTEX

Doprowadzenie do uzyskania przez firmę statusu IBM Business Partner i rozszerzenie działalności handlowej firmy o dystrybucję sprzętu IBM. Negocjowanie warunków umów w zakresie dostaw sprzętu PC i oprogramowania narzędziowego.

1990 - 1991

Assistant Project Manager w firmie KAREN

Nadzór nad implementacją zintegrowanego systemu obsługującego ogólnopolską sieć sprzedaży przedsiębiorstwa PEWEX.

1991 - 1995

Dyrektor Oddziału w Warszawie w firmie PROKOM SA

Działalność marketingowa i handlowa, prowadzenie negocjacji kontraktowych w zakresie: dostaw narzędzi informatycznych, systemu zarządzania przedsiębiorstwem, systemu bankowego, systemu ubezpieczeń. Odpowiedzialność za realizację kontraktów i wdrożenia zintegrowanego systemu zarządzania np. w TVP, TPSA, RUCH, Koordynacja realizacji projektu obsługującego wybory do Sejmu i Prezydenckie, realizowanego na zlecenie KBW. Negocjacje i nadzór realizacji umowy z NIK, obejmującej implementację specjalizowanego systemu ,,Kontrola”.

1995 - 2001

Prezes w firmie POSITIVE SA

Prowadzenie działalności Spółki o charakterze konsultingowo-doradczym w obszarze definiowania potrzeb informatycznych i analizy rozwiązań dla sektora publicznego z ukierunkowaniem na potrzeby informatyczne samorządu terytorialnego. W okresie działalności Spółka zrealizowała projekty konsultingowe między innymi dla takich instytucji jak GUC, PWPW, MON, Urząd Miasta Łodzi, Huta Batory, Zakłady Chemiczne POLICE. Jako jedna z pierwszych oferowała usługi z zakresu bezpieczeństwa informatycznego.

2001 do chwili obecnej

Dyrektor Działu Planowania Strategicznego w firmie SYGNITY SA, dawny ComputerLand SA

Współpraca z Zarządem w obszarze rozpoznawania i analizy potrzeb rynku informatycznego związanego z budową społeczeństwa informatycznego we wszystkich aspektach tego pojęcia. Promowanie idei budowy społeczeństwa informacyjnego poprzez aktywny udział w konferencjach poświęconych temu tematowi. Współpraca z organizacjami samorządowymi, instytucjami i firmami wspomagającymi samorząd w pozyskiwaniu środków na realizację projektów dotyczących IT. Reprezentowanie firmy w przedsięwzięciach dedykowanych tworzeniu strategii rozwoju IT w nowoczesnym państwie.

Współpraca z takimi organizacjami zawodowymi jak:dane personalne
Urodziłem się 24 kwietnia 1947 r. w Sopocie.

Mieszkam na stałe w Warszawie od 1972 r.Jestem żonaty; mam dwoje dzieci.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach rekrutacji, zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz.U. nr 133 poz. 883).


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość