Już 1 lipca do polskich kin trafi sequel filmu animowanego Auta, którego głównymi bohaterami są samochody: Zygzak mc queen oraz jego przyjaciel Złomek. Czemu o tym piszemy? Otóż w drugiej częściPobieranie 7.25 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar7.25 Kb.
Już 1 lipca do polskich kin trafi sequel filmu animowanego Auta, którego głównymi bohaterami są  samochody:  Zygzak MC Queen oraz jego przyjaciel Złomek. Czemu o tym piszemy? Otóż w drugiej części, każdego miłośnika włoskiej motoryzacji czeka niespodzianka. Akcja filmu rozgrywa się w różnych częściach świata - nasi bohaterowie zagoszczą również w słonecznej Italii.
Producentem filmu, podobnie jak poprzednio, jest studio Pixar znane z takich produkcji, jak: „Toy Story”, „Iniemamocni”, czy „Gdzie jest Nemo”. Dystrybutorem natomiast jest Disney Pictures. Kolejna cześć hitu z 2006 roku jest realizowana w technologii 3D. Fabułą filmu jest udział sportowego Zygzaka McQueena w serii wyścigów odbywających się na całym świecie. Będą to m.in.: Japonia, Austria, Francja, Wielka Brytania oraz  Włochy.  Główne postacie zostaną wplątane w międzynarodową intrygę szpiegowską. Jak skończy się cała się historia, przekonamy się dopiero na początku lipca.  

Już dziś wiemy jednak, że w filmie pojawi się kilka mocnych, włoskich akcentów. Oprócz znanych z pierwszej części mieszkańców Chłodnicy Górskiej :  Luigiego  (Fiat 500) oraz Guido (ISO Isetta), w filmie pojawią się nowi bohaterowie. Będą to: Wujek Topolino (Fiat Topolino) oraz jego żona Mama Topolino.


Wybór przedwojennego Fiata nie jest  zupełnie przypadkowy, gdyż Topolino po włosku oznacza to samo, co „Myszka Mickey” (czyli jeden z najbardziej znanych  bohaterów bajek Walta Disneya). Włoskie małżeństwo to wujek i ciocia Luigiego. Wujek Topolino jest specjalistą w sprawie ogumienia. Prowadzi w miejscowości  Santa Ruotina sklep z oponami, w którym nauczył  Luigiego swojego fachu. Jego żona – Mama Topolino, ma niezwykły talent kulinarny i prowadzi najlepszą w okolicy … stacje paliw  :) .
Mała miejscowość, w której mieszkają, znajduje się w okolicy miasta Porto Corsa, gdzie odbędzie się jeden z wyścigów, w którym weźmie udział Zygzak Mc Queen. Podczas wyścigu główny bohater, będzie musiał zmierzyć się między innymi z bolidem we włoskich barwach - Franceskiem Bernoulli (Ferrari F1). Dodatkowo pojawi się wiele ról drugoplanowych i  epizodycznych, wśród których znajdziemy auta przypominające: nowego i starego Fiata 500, Iso Isetta, Maseratti Quattroporte, Alfa Romeo Spider, Ferrari 430 czy Piaggio APE. 
Oprócz tego cała sceneria w obu miastach, przesycona jest wieloma wyszukanymi detalami. Wyspa w kształcie Fiata Topolino,  Fontanna z rzeźbą przedwojennego Maserati Tipo 26, czy płaskorzeźba w kształcie scudetto na fasadzie kościoła, to jedne z wielu akcentów wywodzących się wprost z włoskiej motoryzacji. To zapewne nie wszystkie niespodzianki, które przygotowali dla nas autorzy, więc warto iść do kina i zobaczyć ten film w całości.  
Publikacja:http://forzaitalia.pl/index.php/news/648-cars-2.html
: media -> users -> 320 -> projects -> 287
media -> I zawodów Towarzyskich o Puchar Gminy I Miasta Radzymin
media -> Dz. U. 2015. 716 Rozporządzenie ministra sprawiedliwośCI
media -> Przykład zarządzenie nr dyrektora z dnia w sprawie zasad opracowywania, uzgadniania I wydawania wewnętrznych aktów normatywnych
media -> Regulaminy gimnazjum nr 2 im. Andrzeja pradzyńskiego we wrześni regulamin dyżURÓw nauczycielskich w gimnazjum nr 2 we wrześNI
media -> Czyżbym ja, rabbi?
media -> Program autorski edukacji teatralnej w przedszkolu
media -> Stałe formy pracy
287 -> Seria prototypów B. A. T to efekt współpracy Alfa Romeo I Bertone w latach pięćdziesiątych. Futurystycznie zaprojektowane modele, wyglądają jak żywcem wyjęte z ekranizacji powieści science fiction
projects -> Włoska motoryzacja niesie ze sobą wiele historii i symboli. Każda z marek ma charakterystyczny dla siebie styl, który przez utrzymywany konsekwentnie przez lata istnienia firmy, stał się znakiem rozpoznanym danej marki
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy