Strona główna

Komunikat prasowy Miesięcznik „Euromoney” przyznał Bankowi Zachodniemu wbk tytuł Najlepszego Banku w Polsce


Pobieranie 12.91 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar12.91 Kb.

Warszawa, 6 lipca 2012 roku


Departament Public Relations

ul. Grzybowska 5a, 00-132 Warszawa

telefon (+48) 22 586 80 02

e-mail: biuro.prasowe@bzwbk.plKomunikat prasowy
Miesięcznik „Euromoney” przyznał

Bankowi Zachodniemu WBK tytuł

Najlepszego Banku w Polsce  • Bank Zachodni WBK został uznany za Najlepszy Bank w Polsce przez prestiżowy brytyjski Euromoney Magazine.
  • W uzasadnieniu decyzji podkreślono osiągane przez Bank bardzo dobre wyniki finansowe, jego rosnącą pozycję na polskim rynku oraz efektywność.
  • Tytuł Najlepszego Banku na świecie w 2012 roku Euromoney przyznał inwestorowi strategicznemu Banku Zachodniego WBK - Banco Santander.

Podczas uroczystej gali, zorganizowanej przez prestiżowy miesięcznik „Euromoney” 5 lipca br. w Londynie, Bank Zachodni WBK został uznany najlepszym bankiem w Polsce (Best Bank in Poland w ramach Euromoney Awards for Excellence 2012). Magazyn docenił rosnącą pozycję banku w polskim sektorze finansowym oraz jego efektywność. – Ta nagroda jest potwierdzeniem silnej pozycji Banku Zachodniego WBK. Dowodzi ona skuteczności naszej filozofii polegającej na maksymalizacji wzrostu przy jednoczesnym zachowaniu solidnych fundamentów naszego biznesu – powiedział Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK Mateusz Morawiecki. - W tym trudnym dla banków okresie pokazaliśmy, jak można rosnąć, rozwijać biznes i mieć dobre perspektywy na przyszłość – dodał Morawiecki.W uzasadnieniu przyznania nagrody dla Banku Zachodniego WBK magazyn „Euromoney” stwierdził, że bank miał silną pozycję już przed jego przymusową sprzedażą przez Allied Irish Banks na rzecz Banco Santander w marcu ubiegłego roku, a obecnie bank w pełni wykorzystuje fakt związania się z silnym hiszpańskim bankiem detalicznym, dzięki czemu udało mu się poprawić efektywność kosztową oraz zarządzanie ryzykiem.
Nagroda dla Banku Zachodniego WBK to jeden z wielu sukcesów Grupy Santander podczas gali finałowej w Londynie. Nagrody dla najlepszych banków w swoich krajach Santander otrzymał także w Wielkiej Brytanii, Portugalii, Meksyku i Argentynie. Cała grupa finansowa została uznana za najlepszy Bank na świecie otrzymując tytuł Best Global Bank 2012.
W ogłoszeniu tegorocznych wyników konkursu podkreślono zdolność Santandera do generowania regularnych zysków nawet w trudnym otoczeniu gospodarczym oraz dobrą strukturę jego bilansu. Magazyn przypisuje wymienione osiągnięcia międzynarodowej dywersyfikacji i wskaźnikowi efektywności banku funkcjonującego jako „najlepszy gracz na międzynarodowym rynku bankowym”.

Jesteśmy najbardziej zdywersyfikowanym międzynarodowym bankiem i chcemy być najlepszym bankiem dla naszych klientów na dziesięciu kluczowych rynkach. Santander będzie nadal opierać siłę swojego bilansu na kapitale i płynności, które stanowić będą nasz priorytet w nadchodzących latach. – komentuje Emilio Botín, Przewodniczący Banco Santander. Dodaje także, że żadnemu innemu bankowi nie udało się osiągnąć wiodącej pozycji w 10 podstawowych lokalizacjach funkcjonujących zarówno jako wschodzące, jak i dojrzałe rynki. - To wyrównuje nasze strumienie przychodów i dywersyfikuje ryzyko. Jeżeli nawet w jednym z krajów odnotowujemy słabsze wyniki, Grupa jako całość pozostaje silna.
„Euromoney”, magazyn wydawany od 1969 r., jest uznanym pismem opiniotwórczym dostarczającym informacje biznesowo-finansowe. Z liczbą 145 000 czytelników, „Euromoney” czytany jest przez najwyższą kadrę kierowniczą, regulatorów i urzędników w ponad 170 krajach. Pismo posiada największą liczbę prenumeratorów w Europie. Przyznawane corocznie przez „Euromoney” nagrody Awards for Excellence stanowią benchmark w branży bankowej. Laureaci nagród wybierani są przez redaktorów „Euromoney”, których ocena oparta jest na obiektywnych wskaźnikach, tj. rentowności, wzroście i efektywności a także wskaźnikach subiektywnych.
Bank Zachodni WBK jest trzecim co do wielkości, pod względem liczby placówek, bankiem
w Polsce, z liczącą 530 oddziałów siecią na terenie całego kraju. Bank Zachodni WBK jest bankiem uniwersalnym, oferującym konta osobiste, rachunki firmowe, lokaty i kredyty. To jeden
z największych i najbardziej nowoczesnych polskich banków, jeden z liderów rynku w zakresie usług elektronicznych i poziomu zabezpieczeń. Bank Zachodni WBK oferuje szeroką paletę nowoczesnych produktów i usług finansowych. Kanały elektroniczne BZWBK24Internet i BZWBK24telefon umożliwiają zarządzanie finansami osobistymi oraz firmowymi.

Od kwietnia 2011 r. Bank Zachodni WBK jest członkiem Grupy Santander – jednej z największych grup finansowych świata i największej instytucji finansowej w strefie euro. Grupa Santander obsługuje ponad 102 mln klientów i posiada 14 756 oddziałów oraz zatrudnia 193,3 tys. pracowników – więcej niż którykolwiek międzynarodowy bank.


Więcej informacji:

Artur Sikora

Dyrektor Departamentu Public Relations

tel.: 22 586 80 05


e-mail: artur.sikora@bzwbk.pl©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość