Strona główna

Konferencka polskich I niemieckich organizacji pozarządowych (ngo): postulaty dotyczące zmian w europejskich systemach wspierania w polsko-niemieckich euroregionach 24. 26. 02. 2012


Pobieranie 5.09 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar5.09 Kb.
KONFERENCKA POLSKICH I NIEMIECKICH ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH (NGO):
POSTULATY DOTYCZĄCE ZMIAN W EUROPEJSKICH SYSTEMACH WSPIERANIA W POLSKO-NIEMIECKICH EUROREGIONACH

-----24.- 26.02. 2012-----

SMOK-Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, ul. 1-go Maja 1, PL-69-100 Słubice

Europejskie systemy pomocy w euroregionach wzdłuż polsko-niemieckiej granicy są dla stowarzyszeń z wielu powodów nie do zaakceptowania i nie pomagają w budowie transgranicznej, polsko-niemieckiej społeczności obywatelskiej.
NOWA AMERIKA to polsko-niemiecki projekt obywatelski polegający na tworzeniu sieci współpracy. W ramach tej sieci chcemy między innymi dokonać zmian w systemie wspierania przez Unię Europejską.

Dlatego do udziału w naszej konferencji zaprosiliśmy także europosłów i przedstawicieli przygranicznych województw i landów. Pragniemy, by wysłuchali oni, z jakimi problemami borykają się organizacje pozarządowe i poszczególne gminy.

Jednocześnie chcemy na podstawie załączonego dokumentu roboczego wspólnie stworzyć katalog postulatów, a następnie nasze wspólne stanowisko przekazać politycznym gremiom i opinii publicznej.
DLATEGO WASZ UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST TAK WAŻNY!!!
Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkie organizacje pozarządowe. Prosimy o zgłaszanie udziału w konferencji pocztą mailową. Ilość uczestników konferencji ze względów organizacyjnych ograniczona jest do 50-60 osób.
Prosimy też, byście wskazywali nam organizacje pozarządowe oraz osoby działające w naszym regionie, z którymi nie mamy jeszcze kontaktu. Im silniejsza będzie reprezentacja organizacji pozarządowych w konferencji, tym donośniejszy będzie nasz głos.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Michael Kurzwelly i Przemysław Konopka

(koordynatorzy)Kontakt: przemyslawkonopka@wp.pl

arttrans@arttrans.de


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość