Strona główna

Konspekt zajęć „Feng Shui”


Pobieranie 13.67 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar13.67 Kb.
Konspekt zajęć „Feng Shui”
Dla: harcerzy, HS-ów, wędrowników

Czas: 1,5h

Cele:

-zapoznanie z zasadami Feng Shui-poszerzenie wyobraźni artystycznej

Materiały: załączniki z konspektu, gra The Sims 2 na co najmniej 3 płytach, co najmniej 3 laptopy, kolorowe i białe kartki, taśma, nożyczki, ołówki.


Harmonogram:

Czas

Co?

Forma

Materiały/uwagi

1min

Powitanie15min

Rozbudowana gra „Zerwij ogon”

Uczestnicy dzielą się na 3 grupy (mogą być zastępy), każdy uczestnik ma przyklejoną na plecach zasadę FS do jednego z pomieszczeń. Zadaniem uczestników jest urwać informacje z pleców przeciwników, jednocześnie nie pozwalając aby przeciwnicy zerwali inf z ich pleców.

Taśma, nożyczki, kolorowe kartki dla każdej z grup z opisem zasad.

5-10min

Układanka ‘co to jest feng-shui’

Zastępy dostają porozcinane słowa, muszą z nich ułożyć definicję feng-shui. Każdy zastęp ma tylko część definicji, aby ułożyć całą zastępy muszą połączyć się i swoje informacje.

Kartki z napisaną definicją Feng-Shui *

Wytłumaczyć na czym Feng-Shui polega**

5min

Bum kari kari

Pląs
35-40 min

Feng-Shui w grze The Sims2

Uczestnicy podzieleni na zastępy na laptopach grają w The Sims 2. Mają tak zaprojektować dom, aby był on zgodny z zasadami FS.

Im więcej laptopów tym lepiej.

Na koniec grupy zmieniają miejsca i oceniają zgodność wnętrza z zasadami.

10min

Feng-Shui w moim domu

Uczestnicy dostają kartki i ołówki, mają narysować swój dom/pokój i napisać co jest zgodne z zasadami, a co można by zmienić by energia chi w ich domu lepiej przepływała.

Kartki, ołówki

5min

podsumowanie


Układanka ‘co to jest feng shui’*Feng shui to obszerna wiedza, jak czerpać energię chi z otoczenia, by osiągnąć szczęście w życiu.
Wyjaśnienie większe:

**Feng shui to specjalne ułożenie krzeseł, luster łóżka itp. aby energia Chi swobodnie przepływała. W Feng shui ważne są również kolory i położenie pomieszczeń domu. Każda, nawet najmniejsza część domu promieniuje energią, a feng shui jest po to, aby nad tą energią zapanować i tym samym doprowadzić do szczęścia życiowego.


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość