Krotoszyńska Liga Siatkówki 2005/06

Pobieranie 10.39 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar10.39 Kb.

Sezon 2005/2006 Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki został zakończony w sobote 29 kwietnia 2006r. Finały odbyły się na sali OSiR przy ul. Młyńskiej 2b. Oprócz pogody zawiedli także kibice, którzy stawili się w nielicznej ilości. Mecze komentował Waldemar Wronecki - Inspektor d/s sportu w Strarostwie Powiatowym.

Mecz o VII m-ce
METAL - WIEŻA KOŹMIN (2:1)
(18:25, 25:16, 15:7)

Od początku zapowiadało się, że mecz będzie wyrównany, jednak to siatkarze z Koźmina Wlkp. przeważali na boisku. Sensacją było to, że METAL, podwójny zwycięzca ligi (sezon 2003 i 2005) oraz obrońca mistrzostwa nie znalazł się w czołówce tabeli,a wręcz przeciwnie - walczył tylko o VII miejsce. Ich słabą formę można było zaobserwować już w pierwszym secie, który przegrali z Wieżą do 18. Kolejny set należał już jednak do METAL-u. Poprzedni mistrzowie rozgrywek z zeszłego roku pewnie doprowadzili do stanu 1:1. Mecze o miejsce VII i V rozgrywane były do dwóch wygranych setów. W decydującym secie przewagę nadal utrzymywał METAL, wygrywając go 15:7 zapewnił sobie VII m-ce, a Wieża Koźmin zajęła VIII m-ce.

SKŁADY:
METAL: Cieślak Mariusz, Grobelny Alojzy, Jankowski Stefan, Cieślak Tomasz, Zimny Tomasz, Kaczmarek Sławomir
WIEŻA KOŹMIN: Wybierała Jacek, Wojtkowiak Marcin, Włodarczyk Adam, Zmyślony Leszek, Kotecki Maciej, Kucharski Jarosław, Wyduba Roman, Gostek Zbigniew, Turbański Piotr
SĘDZIA GŁÓWNY: Szczepaniak Andrzej

Mecz o V m-ce
TEAM - CZARNI ZDUNY (2:1)
(20:25, 25:16, 17:15)

Mecz ten, tak jak poprzedni miał długi scenariusz, podobnie jak o VII m-ce skończył się w tie-breaku. CZARNI wygrywając pierwszego seta nie zdołali drugiego rozstrzygnąć na swoją korzyść. TEAM, broniący się dobrze i chcący pokazać, że również zalicza się do dobrych drużyn (ma przecież na swoim koncie wszystkie miejsca na podium; triumfował w lidze w sezonie 2003/04) wygrał trzeciego seta po nerwowej końcówce 17:15. Tym samym zdobył miejsce V, pozostawiając drużynie ze Zdun miejsce VI.

SKŁADY:
TEAM: Radojewski Paweł, Kaczorowski Eugeniusz, Olszewski Adam, Kaczorowski Paweł, Jankowski Leszek, Kapała Grzegorz, Dobijański Mariusz, Kaczmarek MAriusz
CZARNI ZDUNY: Panek Andrzej, Panek Jakub, Turczynowski Wiesław, Kubicki Jakub, Kubicki Mariusz, Kiński Krzysztof, Pawlik Włodzimierz, Ciesielski Dariusz, Kubicki Patryk, Sikorski Piotr, Karolewski Józef
SĘDZIA GŁÓWNY: Wojciechowski Jarosław

Mecz o III m-ce
AT-BZ WBK - MARLIN CZWÓRKA (3:0)
(25:20, 25:23, 27:25)

Walka pomiędzy tymi drużynami zapowiadała się na wyrównaną, ale tylko przed meczem. Ponieważ rywalizacja toczyła się o wysokie trzecie miejsce, a na boisku grały czołowe drużyny zakończonego sezonu, kibice liczyli na cieszące oko spotkanie. Niestety już w pierwszym secie było widać przewagę WBKu,a grający w piątkę zespół z "Czwórki" nie był w stanie poradzić sobie z przeciwnikiem. Choć w kolejnych setach "Pomarańczowi" zdobywali coraz więcej punktów (głównie dzięki najwyższemu blokowi w lidze i świetnie grającemu przez cały sezon Jackowi Mielcarkowi), nie zdołali wygrać seta drugiego, a następnie trzeciego, prowadząc już 23:18! W ten sposób drużyna AT-BZ WBK łatwo pokonała osłabioną drużynę MARLIN, zdobywając "brązowy medal" KLS 2005/06.

SKŁADY:
AT-BZ WBK: Marcisz Jacek, Jaśkowiak Aleksander, Witek Lechosław, Nowacki Marian, Marcisz Dominik, Kapała Krzysztof, Wita Radosław, Wita Maciej
MARLIN CZWÓRKA: Chojnicki Ryszard, Mielcarek Jacek, Walczak Maciej, Pospiech Sebastian, Suliga Włodzimierz
SĘDZIA GŁÓWNY: Cegielski Radosław

Mecz o I m-ce
PARCELKI - HARDBIT (3:1)
(17:25. 25:16, 25:15, 25:18)

Mecz finałowy zgodnie z zapowiedziami rozpoczął się około 14:30. Na boisko wybiegły dwie drużyny zajmujące czołowe miejsca w tabeli: PARCELKI - zdecydowani liderzy ligi, zespół przeważający doświadczeniem, umiejętnościami i najniższą średnią wieku oraz HARDBIT - drużyna, która z roku na rok pnie się coraz wyżej, mająca najliczniejszą grupę kibiców. Pierwszy set zapowiadał ciekawy i wyrównany mecz, gdyż wicelider ograł pierwszą drużynę sezonu zasadniczego w stosunku 25:17. Niestety to był jedyny, jak się poźniej okazało set, który zwycięsko zakończyła drużyna HARDBITU. W kolejnych setach PARCELKI się rozpędzały, a przeciwnik jakby zwalniał i nie przypominał tej ekipy z pierwszego seta. Mecz 3:1 wygrały PARCELKI, zdobywając pierwszy raz tytuł mistrzowski Krotoszyńskiej Ligi Siatkówki i dołączając do poprzednich zwycięzców KLS (METAL dwukrotnie, TEAM raz). Drużyna HARDBIT musiała zadowolić się II miejscem w obecnym sezonie.

Po zakończeniu meczu doszło do sytuacji, która dla niektórych była słuszna, dla innych nie, tzn. drużyna zwycięzców została przez większość kibiców wygwizdana.
SKŁADY:
PARCELKI: Wiertlewski Grzegorz, Horyza Tomasz, Robakowski Piotr, Radojewski Adam, Minta Tomasz, Król Łukasz, Parczyński Maciej, Wojtkowiak Tomasz
HARDBIT: Wojciechowski Wojciech, Wojciechowski Jarosław, Marszałek Łukasz, Stachowiak Maciej, Skrzypczak Hieronim, Skrzypczak Stanisław, Wachowiak Andrzej, Wojciechowski Tomasz, Basiński Artur

Po zakończeniu wszystkich meczy zostały wręczone nagrody w postani pucharów. Niestety nikt nie pomyślał, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia wręczania pucharów, drużyn z pucharami oraz wszystkich drużyn razem.

Następnie wszystkie drużyny udały się na zorganizowany grzybek przy ul.Sulmierzyckiej. Rozdane zostały upominki dla zawodników, a także poprzez propozycje i głosowanie kapitanów wszystkich drużyn wybrano nie jednogłośnie lecz znaczną przewagą najbardziej wartościowego gracza KLS 2005/06 spośród seniorów. Został nim Wojciech Wojciechowski (HARDBIT).