Strona główna

Mamaison hotel le regina warsaw ponownie ma mistrza polski sommelieróW


Pobieranie 7.72 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar7.72 Kb.Warszawa, 04 czerwca 2013
MAMAISON HOTEL LE REGINA WARSAW

PONOWNIE MA MISTRZA POLSKI SOMMELIERÓW

25 i 26 maja 2013 odbyły się w Warszawie XIII Mistrzostwa Polski Sommelierów organizowane przez Stowarzyszenie Sommelierów Polskich. Andrzej Strzelczyk z restauracji La Rotisserie w Mamaison Hotel Le Regina Warsaw w świetnym stylu obronił tytuł Mistrza Polski
i po raz drugi z rzędu tryumfował w tym prestiżowym wydarzeniu.

Obok tego zaszczytnego tytułu Andrzej ponownie zdobył Nagrodę Publiczności. Mistrzostwa od kilku lat mają podobną formułę: pierwszego dnia uczestnicy piszą test sprawdzający ich wiedzę teoretyczną, a drugiego dnia finałowa trójka wykonuje zadania praktyczne. Podczas tegorocznych eliminacji na uczestników czekały dodatkowe zadania: degustacja i łączenie wina z potrawą (grillowanymi białymi szparagami z szynką), test 3 alkoholi twardych, dekantowanie białego wina (burgund), oraz kilka pytań kulinarnych – np. o przeznaczenie sosów.

Niedzielny finał był bardzo atrakcyjny z punktu widzenia licznie zebranych gości. Mogli zobaczyć między innymi dekantację wina przy stoliku pięcioosobowym i jednocześnie otwieranie wina musującego dla drugiego stolika dwuosobowego, którego goście pojawili się bez rezerwacji. Finaliści mieli także możliwość zadawania pytań szefowi kuchni na temat menu, do którego dobierali później wina i napoje. Szczególnie ciekawa była degustacja dwóch win: białego i czerwonego, gdzie białe okazało się być musującym winem z pomarańczy. Dużo emocji wzbudziła inna konkurencja: test w ciemno pięciu alkoholi. Ostatnimi zadaniami dla finałowej trójki był szybki quiz oraz otworzenie butelki magnum szampana i bezbłędne rozlanie do 16 kieliszków.

Po obronie tytułu sprzed roku Andrzej Strzelczyk mówił: „To był wspaniały finał! Cieszę się z wygranej, ale przede wszystkim z zainteresowania, jakie wzbudza kultura wina w Polsce. Coraz więcej o winie się mówi, pisze i dyskutuje.” Andrzej związał się z Le Reginą ponad sześć lat temu, wcześniej pracował w hotelu Bristol. Ukończył z wyróżnieniem trzeci poziom międzynarodowego kursu Wine and Spirit Education Trust (WSET), zasiadał w jury: Coupe Georges Baptiste, International Wine and Spirits Competition oraz EnoExpo. W 2012 roku rozpoczął naukę w Weinakademie Österreich w Rust.

Stowarzyszenie Sommelierów Polskich powstało w 2000 roku i zrzesza około 50 pasjonatów i propagatorów wiedzy na temat win. Należy do światowego związku sommelierskiego L’Association de la Sommellerie Internationale – ASI. Celem stowarzyszenia jest integracja środowiska sommelierskiego, edukacja, podnoszenie kompetencji zawodowych oraz kreowanie kultury wina w polskiej gastronomii.


DODATKOWE INFORMACJE O MAMAISON HOTEL LE REGINA WARSAW

Mamaison Le Regina to elegancki, pięciogwiazdkowy hotel na warszawskiej Starówce. Posiada 61 indywidualnie zaprojektowanych pokoi, dwie sale konferencyjne oraz kameralną restaurację La Rotisserie, gdzie Szef Paweł Oszczyk serwuje autorskie specjały kuchni europejskiej w formie eleganckiego menu degustacyjnego.


W tygodniu zaprasza na trzydaniowy business lunch i kolacje degustacyjne, a w niedziele na pięciodaniowy Linner.

Więcej informacji na naszej stronie: www.rotisserie.com.plJesteśmy na Facebook’u: http://www.facebook.com/MamaisonHotelLeReginaWarsaw
Agnieszka Naumiuk, Sales, Marketing & PR Manager, T: 22 531 60 42, E: anaumiuk@mamaison.com


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość