Strona główna

Materiał prasowy


Pobieranie 18.01 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar18.01 Kb.

Materiał prasowy

Schöck Sp. z o.o.

ul. Jana Olbrachta 94

01-102 Warszawa

Tel. +48 (0) 22 533 19 18

Fax.+48 (0) 22 533 19 19Miasto aniołów – nowa inwestycja w Krakowie
W świetle nowych przepisów budowlanych od początku 2009 roku każde mieszkanie w Polsce będzie musiało posiadać certyfikat energetyczny pokazujący jego zużycie energii. Deweloperzy i inwestorzy już teraz podejmują więc kroki, aby zapewnić powstającym obiektom jak najwyższą efektywność energetyczną. Jednym ze sposobów jej osiągnięcia jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań i materiałów budowlanych, np. łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb. W ostatnim czasie zostały one użyte
m.in. do budowy ekskluzywnych apartamentów Angel City w Krakowie.

Miasteczko Angel City zlokalizowane jest o krok od handlowego i akademickiego centrum Krakowa. Kompleks zaprojektowany przez paryską pracownię architektoniczną Gottesman Szmelcman Architecture SARL oraz nsMOON STUDIO
i Wizja Sp. z o.o. zrzeszone w IQ-Group Consortium ma klasyczną formę, która harmonizuje
z zabytkową architekturą miasta.

Wizualizacja Angel City

Na miasteczko Angel City składają się dwa niezależne kompleksy mieszkalne:


A (dwa obiekty) i B (trzy obiekty), które przez środek przecina ulica będąca osią całego zespołu. Wszystkie budynki liczą sześć pięter i mieszczą łącznie 400 indywidualnie zaprojektowanych, ekskluzywnych penthousów. Wśród nich klienci mogą wybierać przestronne, jasne apartamenty typu studio z jedną lub dwoma sypialniami. Mieszkania zlokalizowane na ostatnim piętrze posiadają także atrakcyjne tarasy.
Jednym z atutów miasteczka jest jego dogodna lokalizacja blisko handlowego i akademickiego centrum Krakowa. Jednocześnie kameralne podwórka, wewnętrzne patio i zielone tarasy na dachu apartamentów zapewniają jego mieszkańcom ciszę, spokój
i wytchnienie od intensywnego, miejskiego życia.

Wizualizacja Angel City
Aby w pełni zagwarantować komfort mieszkańcom Angel City, w podziemiu ulokowano dwupoziomowy parking na ponad 400 miejsc. Na terenie obiektu zlokalizowane są także sklepy i punkty usługowe.
Z zewnątrz uwagę przyciąga wyjątkowa elewacja budynków wchodzących w skład Angel City.
W fasadzie apartamentów dominują naturalne materiały - cegła ceramiczna i drewno, a także detale ze szkła
i metalu. Ceglany kolor elewacji nawiązuje do pobliskiego budynku Politechniki Krakowskiej.

Wizualizacja Angel City


Apartamenty Angel City zaprojektowane zostały, aby w pełni dostarczyć ich mieszkańcom luksusu w nowoczesnej formie. Jednym z jego przejawów są zaawansowane technologicznie rozwiązania konstrukcyjne zapewniające mieszkaniom efektywność energetyczną. W tym celu


do budowy apartamentów Angel City użyto m.in. łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb, które służą do izolacji termicznej połączeń balkonowych.
Balkony Angel City w trakcie budowy
W kompleksie Angel City znajduje się łącznie 216 balkonów wspornikowych, które ze względu na swoją konstrukcję i wygląd stanowią w budownictwie mieszkaniowym ważny element podnoszenia wartości i jakości mieszkania. Wadą tego typu rozwiązania jest jednak łatwość tworzenia się szkodliwych mostków termicznych, które powstają, gdy płyta balkonowa dobudowana jest do ogrzewanego budynku bez zastosowania termicznego rozdzielenia.
Aby zapobiec tworzeniu się mostków termicznych i wywołanych przez nie strat
w apartamentach Angel City, do izolacji połączeń żelbetowego stropu z żelbetowym balkonem zastosowano łączniki Schöck Isokorb Żelbet/Żelbet. Ich dodatkowa funkcja polega na termicznym oddzielaniu poszczególnych części konstrukcji budowlanej, dzięki czemu stanowią one także doskonały element nośny zapobiegający uszkodzeniom w konstrukcji budynku.

Schock Isokorb do balkonów wspornikowych, żelbetonowych
Zastosowanie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb® w apartamentach Angel City zapewniło między innymi takie korzyści, jak:

  • redukcję do minimum strat ciepła, a w konsekwencji obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem mieszkań,

  • uniknięcie strat budowlanych, takich jak: zawilgocone i zagrzybione ściany będące skutkiem mostków cieplnych,

  • poprawę komfortu cieplnego apartamentów.

Nad prawidłowym użyciem rozwiązania Schöck Isokorb® w Angel City czuwał serwis techniczny firmy Schöck, który służył doradztwem w trakcie projektowania, a także bezpośrednio na budowie.


Wszystkie typy łączników Schöck Isokorb® posiadają aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej - ITB: AT-15-6079/2007, która jest gwarancją ich najwyższej jakości i bezpieczeństwa użytkowania.

Warszawa, 16.07.2008 r.

Dodatkowe informacje o inwestycji:

Projekt: Angel City – zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z usługami

Lokalizacja: Kraków, ul. Warszawska, Szlak, Pawia
Ilość pięter: 6
Planowana data oddania kompleksu do użytku: koniec 2008 roku
Inwestor: Angel City Sp. z o.o., Kraków

Architektura: nsMOON STUDIO, Kraków; WIZJA Sp. z o.o., Kraków; Gottesman Szmelcman Architecture SARL, Paryż
Wykonawca: Erbud S.A., Kraków


Dodatkowe informacje o firmie Schöck Sp. z o.o.:

Firma Schöck Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego.


Grupa Schöck zatrudnia łącznie 500 pracowników. Oprócz głównej siedziby w Baden-Baden firma Schöck posiada magazyn dystrybucyjny w Essen i zakład produkcyjny w Halle/Saale. Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck
są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii
i na Węgrzech.
Jako producent firma Schöck projektuje, produkuje i rozprowadza innowacyjne elementy i systemy budowlane dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych zgodnie z hasłem: "po prostu budować lepiej".
Oprócz rozwiązań technicznych firma Schöck zwraca szczególnie uwagę na  usługi i serwis. Dzięki temu wszystkie grupy klientów mają dostęp do szkoleń, programów obliczeniowych, informacji technicznych i koniecznego doradztwa technicznego, aby "po prostu budować lepiej".Informacja prasowa Strona z

Wersja: 15.07.08

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość