Strona główna

Meldunek z przebiegu „Roku Służby” 1 Gromada Zuchowa „Aniołki” działająca przy 1 Szczepie Harcerskim „Na Szlaku”


Pobieranie 20.44 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar20.44 Kb.
1 Gromada Zuchowa „Aniołki” Bielsko-Biała, dnia 12.01.2011r.

Hufiec BeskidzkiMeldunek z przebiegu „Roku Służby”

1 Gromada Zuchowa „Aniołki” działająca przy 1 Szczepie Harcerskim „Na Szlaku” w Hufcu Beskidzkim melduje, że uczestniczyła w programie „Rok Służby”.


W czasie realizacji programu uczestniczyliśmy w kilku przedsięwzięciach:
  • Zanosiliśmy Betlejemskie Światło Pokoju do: parafii w Aleksandrowicach, SP nr 27 oraz 6, Gimnazjum nr 10, Rady Osiedla, Klubu Osiedlowego „Pegaz”, Przychodni Zdrowotnej na osiedlu Słonecznym
  • Wyznaczyliśmy szlak „Reksia i jego przyjaciół” (program „Nasza Trasa”)  • Współorganizowaliśmy kolonię 1 SH „Na Szlaku”(HAL) w Przerwankach w dn. 21.07.2010r.-1.08.2010r.

  • We wrześniu 2010r. weryfikowaliśmy się przed „Radą Entów”. Po zmaganiach udało nam się uzyskać wymarzony tytuł. Było to dla nas niesamowite wyróżnienie, ponieważ my jako pierwsi w historii programu dostaliśmy miano gromady „dębowej”.
  • Realizowaliśmy następujące zadania wynikające z roku służby na DMB 2010 „World Thinking Day”:

-zbieranie plastikowych zakrętek na zakup wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnego chłopca

-klikanie na pajacyka na stronie: http://pajacyk.pl/

-zbieranie specjalnie oznakowanych wieczek „Danone”-zbieraliśmy zabawki, artykuły papiernicze oraz spożywcze dla potrzebujących
W związku z wykonaniem zadań, zdobyliśmy plakietkę WAGGGS.  • Kadra Gromady współorganizowała „Święto ulicy Chopina” z okazji obchodów Roku Chopinowskiego.

Impreza składała się z: uroczystego apelu 100-lecia z którego odleciało w niebo 100 gołębi, koncertu chopinowskiego na którym wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku-Białej, gali dla odznaczonych z okazji 100-lecia, skautowej sceny plenerowej oraz pikniku rodzinnego.

1 GZ „Aniołki” uczestnicząc w pikniku zaprezentowała się w repertuarze „Za górami, za lasami”. (tą piosenką wygrała I miejsce na festiwalu namiestnictwa w Jaworzu)

  • Zdobyliśmy tytuł „Beskidzkiej Gromady” w programie „Beskidzkie Harcowanie” Hufca Beskidzkiego
  • Wzięliśmy udział w obchodach Święta Konstytucji 3 maja oraz w obchodach Święta Niepodległości 11 listopada.
  • Zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny w SP nr 27 w Bielsku- Białej. Zuchy na biwaku gromady wykonywały prace plastyczne, które później sprzedawały w szkole

Jak co roku angażujemy się w program WAGGGS poświęcony Celom Milenijnym ONZ. W „Roku Służby” zuchy się wiele nauczyły, poznały otaczający ich świat. Według nich pełnienie służby to nie tylko pomaganie innym. Ważne też jest to, jak mogą pracować nad samym sobą, aby dawać dobry przykład. Przecież zuchy się nie tylko uczą, można zauważyć jak pokazują nam „być otwartym na ludzi i świat”.

Czuwaj!
Drużynowa 1 BGZ „Aniołki”


sam. Joanna Skruch


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość