Strona główna

Morandi. Imprezę rozpocznie Alicetea


Pobieranie 8.3 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar8.3 Kb.
Koncerty 23 maja

23 maja również na Podzamczu zobaczymy gwiazdy polskiej sceny hip-hop i reggae, a główną gwiazdą wieczoru będzie rumuński zespół Morandi.

 

Imprezę rozpocznie Alicetea – radomska grupa mieszająca rytmy ska, funky, reaggae. Zaczynali występując u boku Voo Voo czy Maleo Reggae Rockers. W 2004 muzycy z Alicetea wygrali tytuł najlepszej kapeli studenckiej na konkursie w Warszawskie, a w 2007 zostali laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Reggae w Kielcach. W ostatnich latach dużo koncertują w kraju, a występowali też na Słowacji i w Niemczech. W 2008 roku wydali album „Muzyka Moja Broń”, wzbogacając polski rynek muzyczny o płytę pełną dynamicznych i radosnych kawałków. 

Kolejno wystąpi Tede, czyli Jacek Graniecki, to znany wszystkim twórca hip-hopowy, rozpoznawalny raper. W środowisku wzbudza wiele kontrowersji, krytykowany za komercyjną ścieżkę kariery, co pozwoliło mu jednak na dotarcie do większej liczby odbiorców, zyskał wielu fanów, którzy doceniają jego muzykę. Oprócz współpracy z licznymi muzykami związanymi z hip-hopem jak O.S.T.R., Sokołem czy Sistars, stworzył ciekawe projekty także z Natalią Kukulską czy, co najbardziej oryginalne, utwór „Jak mamy żyć”, gdzie usłyszeć możemy Zdzisławę Sośnicką. Sumując wszystkie jego wydawnictwa, pięć solowych i tych w ramach szerszych projektów otrzymujemy całkiem spory dorobek muzyczny. Tede prowadzi także własną wytwórnię hip-hopową – Wielkie Joł, z której wyszedł m.in. zespół Sistars.

 

Po Tede sceną zawładną Sokół i Pono, znani wcześniej także pod nazwą „Trzecie Pokolenie Warszawskiej Colendy”, zaczęli rapować w połowie lat dziewięćdziesiątych. W duecie nagrali dwie płyty. W 2007 roku pojawił się album „Teraz pieniądz w cenie”, gdzie raperzy z niechęcią odnoszą się do konsumpcyjnej rzeczywistości. Płyta zyskała świetne recenzje i status złotej płyty. Rok później ukazała się płyta „Ty przecież wiesz co”, poświęcona w dużej mierze kobietom i ona również znalazła wielu pochlebców. Duży rozgłos zyskali także dzięki święcącej triumfy ubiegłego lata żartobliwej piosence „W aucie” nagranej wraz z Frankiem Kimono. 

Następny wykonawca to Jamal, polski zespól reggae nawiązujący do hip-hopu założony przez Łukasza Borowieckiego i Tomka Mioduszewskiego w 1999 roku w Radomiu. Rozgłos przyniosła artystom wydana w 2005 roku płyta „Rewolucje” z singlami „Policeman” i „Kiedyś będzie nas więcej” , nominowana do nagrody Fryderyka w kategorii RnB i hip-hop. Jamal występował kiedyś także w formie soundsystemu przyjmując nazwę Jamal Sound System, jednak teraz gra już tylko z zespołem na żywo, opartym na muzykach jazzowych. Zeszłoroczna płyta „Urban Discotheque” zebrała także wiele pozytywnych opinii, a zespół zaprezentował kolejny świetny materiał.

 

Koncertowy wieczór 23 maja zakończy gwiazda zagraniczna – Morandi. Ten rumuński dancepopowy duet kompozytora Mariusa Mogą i wokalisty Andreasa Stefana Ropcea jest bardzo popularny w ostatnich latach również w naszym kraju. Ich debiutancki album „Reverse” z 2005 roku rozszedł się w ponad 2 milionach sprzedanych płyt na świecie. W kolejnych dwóch latach zespół wydał nowe albumy. Singiel „Angels” długo nie schodził z pierwszych miejsc polskich list przebojów. Muzycy zdobyli wiele wyróżnień, wśród nich nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy wykonawca rumuński 2006 roku. Najwięcej fanów Morandi zyskał w Grecji, Turcji, Bułgarii i Portugalii. 

Oprócz koncertów 23 maja na terenie imprezy organizatorzy zaplanowali udostępnienie skateparku, rozegrana zostanie kolejna Edycja Pucharu Polski Freestyle BMX & MTB. W strefie sportów ekstremalnych spróbować będzie można między innymi skoku na bungee. Tego dnia odbędą się także regaty ósemek wioślarskich na Wiśle pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a Gdańskim.
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość