Strona główna

OGŁoszenia duszpasterskie XVII niedziela w ciągu roku


Pobieranie 12.64 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar12.64 Kb.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII niedziela w ciągu roku  1. Za posprzątanie kościoła w ostatnich dwóch tygodniach i dekorację ołtarzy kwiatami dziękuję Paniom: Danucie i Anicie Balcerek, Katarzynie Płończak, Lucynie Ratajczyk i Krystynie Wróblewskiej.

W następnych dwóch tygodniach o posprzątanie kościoła i dekorację ołtarzy kwiatami proszę Panie: Sylwię Jaśkiewicz, Marlenę Wróblewską, Danutę Walczak, Kamilę Stefańską i Małgorzatę Owczarek.

Proszę przyjść w piątek po wieczornej Mszy św.  1. Przypominam, że nasza parafia organizuje 4-dniowy wyjazd do Lublina, Kazimierza Dolnego i Zamościa w drugim tygodniu września tj. dokładnie od czwartku-11 do niedzieli-14 września br. Koszt 620 zł/os. Plakaty ze szczegółowym programem wyjazdu położone zostały na stoliku pod chórem naprzeciw gazet. Zapisy w zakrystii do końca lipca czyli do najbliższego czwartku.

  2. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św., jak zawsze przez pół godziny przed Mszą św. Szczególnie do skorzystania ze spowiedzi zachęcam nasze dzieci i młodzież, żeby z Panem Bogiem przeżywać tegoroczne wakacje.

W I czwartek w Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie sprawowana Msza św. w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Całość zostanie transmitowana przez TV TRWAM. Początek modlitwy i transmisji o godz. 17.00.

Chorych odwiedzę z sakramentami w I sobotę od godz. 9.00.

W I sobotę Panie z naszych Kół Żywego Różańca prowadzić będą Różaniec przez pół godziny przed Mszą św. czyli od godz. 17.30. Po Mszy św. będzie comiesięczne spotkanie Kół. Gdyby ktoś chciał się zapisać do Koła Żywego Różańca będzie to możliwe po spotkaniu.


  1. W ubiegłym tygodniu nasi radni parafialni przeszli przez parafię i zbierali ofiary na postawieni nowego płotu na naszym Cmentarzu.

W Jankowie zebrano: 1.050 zł

W Kuczkowie i Chrzanowie: 3.430 zł.

W Borucinie: 1.050 zł

W Krzywosądowie: 1.910 zł

Pewna rodzina wpłaciła na konto parafii 50 zł.

Suma: 7.490 zł.


Państwu Radnym bardzo dziękuję za zebranie a wszystkim darczyńcom za ofiarność.

Panu Karolewskiemu stawiającemu płot, w tym tygodniu zapłacimy brakującą ostatnią kwotę i w ten sposób cały płot będziemy mieli spłacony. Przypomnę, że całościowe postawienie płotu na Cmentarzu od śmietnika do drogi krajowej i wzdłuż drogi krajowej dodając dwie nowe bramy wyniosło nas: 77.360 zł.

Jeszcze raz wszystkim członkom Rady parafialnej zbierającym ofiary po domach i wszystkim ofiarodawcom bardzo dziękuję.

Teraz, po całkowitym uregulowaniu ostatnich brakujących należności za płot, na koncie będziemy mieli uzbierane: 4.433 zł.

Najbliższa nasza inwestycja to usunięcie trzech drzew rosnących na środku cmentarza.

.........................................


Ks. dr Adam Zmuda


Kuczków, dnia 27 lipca 2014r. proboszcz
W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii, która pokazuje nam wartość służby drugiemu człowiekowi w wyrażaniu miłości do Boga (wspomnienie obowiązkowe);

  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów (wspomnienie obowiązkowe);

  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów (wspomnienie obowiązkowe).


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość