Strona główna

Okaż swoje uznanie naszym pracownikom


Pobieranie 80.27 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar80.27 Kb.
Wiadomości Hackney Homes

sierpień – wrzesień 2010


Strona 3

Igrzyska Hackney Homes


Strona 6

Lokatorzy zadają pytania

Strona 8

Chcesz wrócić do pracy?

Strona 10

Gorączka pokazu modyOkaż swoje uznanie naszym pracownikom

Czy któryś z naszych ogrodników, pracowników służb porządkowych lub naprawczych wykazał się czymś szczególnym? Czy na Twoim osiedlu pracuje ktoś, kto zawsze się uśmiecha i jest chętny do pomocy?

Okaż im swoje uznanie i zagłosuj na nich w konkursie na Bohaterów Hackney Homes. Formularz do głosowania można otrzymać w lokalnym biurze pomocy sąsiedzkiej. Swój głos również możesz oddać na naszej stronie internetowej: www.hackneyhomes.org.uk
Ostatnia okazja do wzięcia udziału w pokazie objazdowym poświęconym bezpieczeństwu osiedlowemu

Wielu mieszkańców było już na jednym z naszych pokazów objazdowych tego lata. Jeśli jeszcze nie byłeś, masz okazję to zrobić w sierpniu.


Mieszkańcy, którzy przyjdą na któryś z pokazów mogą porozmawiać poufnie z jednym z pracowników Hackney Homes na temat swoich obaw odnośnie przypadków zachownia aspołecznego i dowiedzą się w jaki spoób zajmiemy się ich problemem. Pokazy objazdowe cieszą sie dużą popularnością od czasu pierwszego pokazu zorganizowanego w czerwcu. Od tego czasu otrzymaliśmy 35 zgłoszeń w sprawie których prowadzimy obecnie dochodzenie.
W przeszłości mieszkańcy Hackney Homes nie byli pewni gdzie zgłaszać przypadki zachowania aspołecznego. Osoby, które przyszły na nasz pokaz powiedziały, że nie będą miały już teraz żadnych wątpliwości jak to zrobić - można zadzwonić pod numer: 020 8356 3310 lub zgłosić na stronie: www.hackneyhomes.org.uk. Wielu mieszkańców dodało, że czuje się pewniej wiedząc, że coś zostanie zrobione w sprawie, którą zgłosili.
Nasza mieszkanka, pani Agnieszka Zbierska z osiedla Warburton Estate powiedziała: “Cieszę się, że mój pies Moocow ma założony mikro chip. Dziękuję!”
Radna Sophie Linden, członek Zarządu ds. Bezpieczeństwa Społeczności Lokalnej (Safer Communities and Sustainability) niedawno wzięła udział w pokazie objazdowym na osiedlu Warburton Estate na którym porozmawiała z mieszkańcami.
Radna powiedziała: “Pokazy objazdowe są wspaniałą okazją dla mieszkańców do porozmawiania z pracownikami Hackney Homes na temat różnorodnych problemów z jakimi spotykają się na swoich osiedlach. Urząd Gminy, policja oraz Hackney Homes współpracują ze sobą, aby wspólnie walczyć z przestępstwami i przejawami zachowań aspołecznych oraz aby polepszyć bezpieczeństwo na osiedlach.”
Współpraca z ogólnokrajową organizacją charytatywną Dogs Trust zaowocowała założeniem psom ponad 50 bezpłatnych mikro chipów. Ponadto nasi mieszkańcy otrzymali informacje na temat tego, jak być odpowiedzialnym właścicielem psa, porady odnośnie szkolenia psów oraz tanich szczepień, sterylizacji, odrobaczania i odpchlania.

Kolejne pokazy objazdowe będą miały miejsce od godziny 15.00, w dniach:


10 sierpnia na osiedlu St Johns Estate

12 sierpnia na osiedlu Sherry Wharf Estate

17 sierpnia na osiedlu Banister House Estate

9 września na osiedlu Wrens Park Estate

21 września na osiedlu Fellows Court Estate
W celu uzyskania dalszych informacji na temat pokazów objazdowych zgłoś się do zespołu Hackney Homes ds. bezpieczeństwa osiedlowego (ang. Estate Safety Team) dzwoniąc na numer: 020 8356 1911.

Biuletyn “Wiadomości Hackney Homes” – sprawozdanie z sondażu

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy podzielili się z nami swoim zdaniem na temat „Wiadomości Hackney Homes”. Otrzymane komentarze umieścimy we wrześniowo/październikowym wydaniu Wiadomości. Opinie naszych czytelników wykorzystamy do poprawienia zawartości i jakości naszego biuletynu. Gratulujemy pani Alicji Owusu z osiedla Wilton Estate, która wygrała bony towarowe o wartości 100 funtów.


Igrzyska Hackney Homes

Hackney Homes przy współpracy z komitetem organizacyjnym Olimpiady i Paraolimpiady w 2012 roku dało naszym mieszkańcom przedsmak Igrzysk organizując 24 lipca imprezę sportową w Haggerston Park.


Park stał się miejscem rozgrywek sportowych, zabaw, zawodów, muzyki, tańców i wielu innych atrakcji. Ponad 500 mieszkańców w różnym wieku przyszło popróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, począwszy od pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, rzutu oszczepem, skoku w dal, speed bounce i trójskoku, a skończywszy na tradycyjnych zawodach zwykle organizowanch podczas dni sportu, takich jak wyścigi z jajkiem i w workach, które rozbawiły wielu uczestników i przypomniały wszystkim o starych, dobrych czasach.
Dużą furorę zrobił młodzieżowy zespół taneczny z Hackney “Ebonessence”. Zespół zauroczył widownię swoim barwnym i energetycznym występem i porwał mieszkańców do tańca.
Colin Naylar z osiedla Queensbridge Court powiedział: “Impreza była bardzo udana – jak dotąd najfajniejsza.”
Inną atrakcją był udział grupy Hackney Sparrows, która zademonstrowała wspaniały pokaz umiejętności, zachęcając zarówno starszych i młodszych mieszkańców do wzięcia udziału w rozgrywkach koszykówki na wózkach inwalidzkich.

Podczas trwania imprezy pracownicy Hackney Homes z zespołu ds. zaangażowania mieszkańców, zespołu naprawczego i bezpieczeństwa osiedlowego udzielali przydatnych informacji naszym mieszkańcom.

Igrzyska w 2012 r. są źródłem inspiracji dla młodych ludzi na osiedlach Hackney Homes
Wspólnie z komitetem organizacyjnym Olimpidy w 2012 roku, Hackney Homes tego lata starało się zachęcić młodzież z osiedli Fellows Court, Hawksley Court i Fawcett Estate do uprawiania jednej z dyscyplin olimpijskich. Ponad 50 młodych osób skorzystało z tej oferty, próbując swoich sił w lekkiejatletyce, biegach, rzucie oszczepem, piłce nożnej oraz pchnięciu kulą i piłce ręcznej.
Radny Guy Nicholson, członek Komitetu ds. Regeneracji oraz Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2012 roku, powiedział: “Tego typu zajęcia są świetnym sposobem na to, aby młodzi mieszkańcy dowiedzieli się więcej na temat Olimpiady i Paraolimpiady oraz są okazją do popróbowania różnych dyscyplin sportowych, które mogą uprawiać na terenie Hackney.
Zadaniem Hackney jako gospodarza Parku Olipmijskiego jest zainspirowanie mieszkańców, bez względu na wiek i poziom umiejętności, do wzięcia udziału w przygotowaniach do Igrzysk, poznania nowych ludzi i przygotowania się do przywitania w Hackney przybyszów ze wszystkich zakątków świata w 2012 roku.”
Wiadomości w skrócie
Osiedla skorzystają z komunalnego programu napraw
Zatwierdzono roczny program planowych napraw na rok bieżący. Celem tego programu, zwanego programem “184”, jest polepszenie przestrzeni osiedlowej i danie mieszkańcom możliwości aktywnego udziału w podejmowaniu decyzji od momentu ustalenia jakie prace są wymagane, aż do zatwierdzenia budżetu na ich wykonanie.
Fundusze na program “184” pochodzą z opłat lokatorskich (tenants levy). Co tydzień 10 pensów jest odciąganych z opłat czynszowych wpłacanych przez lokatorów. W okresie od kwietnia do czerwca tego roku na 195 osiedlach przeprowadzono inspekcje w których uczestniczyli mieszkańcy, kierownicy osiedli i zespół Hackney Homes odpowiedzialny za program „184”. Wspólnie ustalono jakie prace zostaną wykonane na przestrzeni roku. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czy twoje osiedle zostanie objęte pracami w tym roku, skontaktuj się ze swoim Stowarzyszeniem Lokatorów i Mieszkańców lub lokalnym oddziałem pomocy sąsiedzkiej (Neighbourhood Office).
Osiedlowe schowki na rowery

Wice burmistrz Hackney, radna Karen Alcock złożyła wizytę na osiedlu, aby zobaczyć jak sprawdzają się niedawno zamontowane schowki na rowery. Jedna z mieszkanek, pani Sara Milburn, powiedziała: “Schowki na rowery są wspaniałym pomysłem, ponieważ są bezpieczne i łatwe w użyciu.”


Radna Alcock powiedziała: “Hackney to jedno z najlepszych miejsc na terenie Londynu dla rowerzystów. Cały czas zachęcamy naszych mieszkańców do tego by przesiedli się na rowery. Urząd gminy w Hackney stara się o dalsze fundusze na to, aby na naszych osiedlach zamontować więcej potrzebnych schowków na rowery.”
Jeśli chciałbyś otrzymać więcej informacji na ten temat skontaktuj się ze swoim lokalnym oddziałem pomocy sąsiedzkiej. Jeżeli masz pytania na temat poruszania się na rowerze, odwiedź: www.hackney.gov.uk/movebybike
Pomagamy starszym mieszkańcom w pracach ogrodniczych

Dla wielu mieszkańców ich ogród jest powodem do dumu i radości. Niestety, czasami podeszły wiek nie pozwala im wykonywać większych prac ogrodowych. Dlatego też, mieszkańcy powyżej 65 lat, mogą skorzystać z naszej pomocy w uporządkowaniu ogrodów tego lata.


Nasi ogrodnicy pomogą wyplenić chwasty, przyciąć przerośnięte krzewy i uporządkować ogród. Uwaga! Oferta ta skierowana jest tylko do lokatorów Hackney Homes i obowiązują warunki udziału. W celu otrzymania dalszych informacji oraz aby zgłosić swoje zaintereowanie tą ofertą, należy skontaktować się z panią Cherie Joseph dzwoniąc pod numer: 0208 356 1934 lub wysyłając maila do: cherie.joseph@hackneyhomes.org.uk
Dzerżawcy i właściciele mieszkań
Czy wiesz, że w Hackney mieszka około 8 tys. dzierżawców mieszkań?

Na tej stronie dzierżawcy i właściciele mieszkań znajdą wiadomości i informacje skierowane właśnie do nich.


Wkrótce otrzymasz końcowy rachunek za opłaty eksploatacyjne

Końcowy rachunek za opłaty ekspoloatacyjne za rok 2009/10 zostanie wystawiony we wrześniu 2010. Do faktury zostanie dołączona broszurka objaśniająca opłaty, w jaki sposób są one naliczane oraz jakie są metody płatności.


Nie przegap informacji na temat warsztatów poświęconych opłatom eksploatacyjnym, które odbędą się w tym roku. Biorąc udział w warsztatach dowiesz się więcej o opłatach ekspoloatacyjnych i będziesz mógł zadawać pytania na ich temat.
Jeśli masz dostęp do internetu, możesz ściągnąć zestawienie wszystkich swoich opłat i wyciąg ze swojego konta. Aby móc skorzystać z tej możliwości zadzwoń pod numer 020 8356 2100, 2099 lub 2299 aby uzyskać hasło pozwalające na dostęp do danych.

Pomagamy przy pokryciu kosztów większych prac remontowych

Zdajemy sobie sprawę z tego, że niektórzy dzierżawcy mają obawy, co do pokrywania kosztów dużych prac remontowych. Dlatego też oferujemy kilka opcji wnoszenia opłat, w zależności od potrzeb.
Jeśli koszt prac remontowych przekracza 10 tys. funtów, spłaty można rozłożyć na okres do 5 lat. Od momentu wprowadzenia tej opcji w 2009 roku ponad 170 dzierżawców skorzystało z tej metody płatności.
Każdy wydatek powyżej 300 funtów można spłacić na raty w przeciągu roku. Natomiast na spłacenie wydatków powyżej 1000 funtów ma się dwa lata, a powyżej 5 tys. funtów trzy lata.
Być może kwalifikujesz się do otrzymania tzw. „pożyczki na opłaty eksploatacyjne”, która jest niczym innym jak kredytem mieszkaniowym, który można spłacać przez okres 25 lat. W niektórych przypadkach możemy uzgodnić, że “opłatą” jest obciążona nieruchomość. W takich przypadkach właściciel nie musi nic płacić, aż do momentu sprzedaży swojej nieruchomości.
Jeśli chcesz otrzymać szczegółowe informacje dotyczące wszystkich dostępnych metod płacenia za większe prace remontowe, skontaktuj się z zespołem ds. większych prac remontowych (ang. Major Works Team) dzwoniąc pod numer: 0208 365 2400.
Dzierżawcy zadają pytania

12 października w Hackney Town Hall, dzierżawcy będą mogli zadawać pytania skierowane do menedżerów Hackney Homes.


Format będzie podobny do programu telewizyjnego „Question Time”, czyli dzierżawcy będą mogli kierować pytania na temat swoich obaw i problemów dotyczących nieruchomości oraz osiedla bezpośrednio do zespołu kierowniczego Hackney Homes. Więcej informacji na ten temat oraz w jaki sposób zgłosić swój udział podamy bliżej terminu spotkania.
ZAANGAŻUJ SIĘ
Tylko dwa lat dzielą nas od rozpoczęcia Olimpiady w 2012 roku

Hackney jest jedną spośród pięciu gmin, które będą gospodarzami Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2012 roku. Na stronie internetowej www.hackney.gov.uk/2012-games znajdziesz informacje na temat tego jak możesz zaangażować się i jak zostać wolontariuszem. Na stronie umieszczone są również bieżące wiadomości i informacje na temat imprez oraz tego jaki wpływ Igrzyska będą miały na Hackney i na Ciebie.

Zastanów się zanim nakramisz chlebem ptaki i inne dziko żyjące zwierzęta
Hackney Council zwraca się z prośbą do swoich mieszkańców, aby nie karmii chlebem ptaków, ponieważ powoduje to problemy jelitowe wśród ptactwa i przynosi tym samym więcej szkód niż korzyści. Rozrzucony chleb przyciąga również szczury i robactwo. Chleb rzucany do stawów powoduje wzrost alg, co powoduje zmniejszenie zawartości tlenu w wodzie, co z kolei jest szkodliwe dla zwierząt.
Jeśli chcesz dokarmiać ptaki na osiedlu i masz przy domu ogródek po prostu wywieś w ogródku karmnik wypełniony karmą i postaw naczynie z wodą. Wystawianie naturalnych roślin przyciąga owady, którymi żywią się ptaki. Jeśli nadal chcesz dokarmiać kaczki i ptaki w parku, zamiast chleba karm je zdrowszym pożywieniem, np: przekrojonymi na pół winogronami, rozłupaną kukurydzą, jęczmieniem, owsem, karmą dla ptaków lub innymi ziarnami oraz rozmrożonym groszkiem.
Rada Gminy obecnie przygotowuje plan działania na temat różnorodności biologicznej. Jeżeli chciałbyś uczestniczyć w formułowaniu tego planu, zadzwoń pod numer: 020 8356 3438, wyślij maila do: kate.mitchell@hackney.gov.uk lub odwiedź stronę: www.hackney.gov.uk/biodiversity

Krótki wywiad z… Andy Portem

Członkiem zespołu ds. Bezpieczeństwa Osiedlowego

Wick Ward

przy Stołecznej Straży Pożarnej
Opowiedz nam o swojej pracy w policji gminy Hackney?

Mój zespół składa się z dwóch posterunkowych i trzech funkcjonariuszy straży miejskiej (police community support officers, w skrócie PCSOs). Patrolujemy nasz okręg, rozmawiamy z mieszkańcami i staramy się rozwiać ich obawy oraz prowadzimy dochodzenie w sprawie przestępstw popełnionych na naszym terenie. To ciężka praca, ale przynosząca wiele satysfakcji.


Gdzie mieszkańcy mogą zwrócić się po poradę?

Mieszkańcy mogą w każdej chwili zatrzymać funkcjonariusza naszych służb, jeśli tylko chcą porozmawiać o wykroczeniu lub akcie zachowania aspołecznego z którym się spotkali. Z funkcjonariuszem można również porozmawiać, jeśli chcesz poradzić się co należy robić aby uniknąć stania się ofiarą przestępstwa.


Aby skontaktować się z posterunkiem policji w Hackney zadzwoń pod numer: 0300 123 1212. W nagłym wypadku zadzwoń na 999.
W Hackney startuje nowy program wypożyczania rowerów

Inicjatywa Barclays Cycle Hire Scheme (CHS) daje mieszkańcom Hackney oraz osobom odwiedzającym dzielnicę dostęp do nowego, taniego środku transportu. Na terenie stolicy zamontowano 400 stanowisk, z czego 14 znajduje się na terenie Hackney. Rowery można wypożyczać przez całą dobę, przez cały rok i nie ma potrzeby dokonywania rezerwacji.


Cena wypożyczenia to funt za godzinę. Więcej informacji na temat Barclays Cycle Hire oraz aby zgłosić swoje zainteresowanie tą inicjatywą, odwiedź stronę: www.tfl.gov.uk/barclayscyclehire
Szukasz pracy?

Nie wiesz jak się do tego zabrać?

Znalezienie zatrudnienia na obecnym rynku pracy może być dużym wyzwaniem.

Może jesteś rodzicem, który myśli, że powrót do pracy mija sią z celem biorąc pod uwagę znalezienie odpowiedniej opieki nad dzieckiem i koszty z tym związane? Może odszedłeś z pracy z powodu choroby lub niepełnosprawności i uważasz, że pracodawcy nie będą w stanie zrozumieć Twoich obecnych potrzeb? A może byłeś wcześniej karany i myślisz, że nikt nie będzie chciał cię zatrudnić?


Zastanów się jeszcze raz i skontaktuj się z doradcami z programu “Sposoby na powrót do pracy” (ang. „Ways into Work”) działającego przy Hackney Homes. Nasi doradcy udzielą ci porady, zaoferują przeszkolenie i wsparcie potrzebne do tego, abyś otrzymał ofertę wymarzonej pracy.

Nasi doradcy pomogli już Alexandrze, która mieszka w Hackney i samotnie wychowuje jedno dziecko. Alexandra miała problem ze znalezieniem pracy, która pasowałaby do jej opieki nad dzieckiem. Doradcy Hackney Homes „Ways into Work” pomogli jej w zdobyciu umiejętności potrzebnych w trakcie rozmowy w sprawie pracy i doradzili jej jak szukać posady. Wysiłek się opłacił i Alexandra obecnie pracuje jako aystentka w biurze. W godzinach pracy jej syn jest pod opieką.


Doradcy Hackney Homes “Ways into Work” służą pomocą w każdym oddziale pomocy sąsiedzkiej (Neighbourhood Office). Jeśli chciałbyś porozmawiać z którymś z doradców, zadzwoń pod jeden z podanych poniżej numerów telefonów lub przyjdź do swojego lokalnego oddziału pomocy sąsiedzkiej (dane kontaktowe znajdziesz na ostatniej stronie).
Przepis

Smoothie z Mango

Składniki:

1 pokrojony w kostkę zimny owoc mango

1 banan

1/2 filiżanki jogurtu1 filiżanka soku pomarańczowego

6 kostek lodu


Sposób przygotowania:
Dobrze zmiksuj sok pomarańczowy, jogurt i banana.

Następnie dodaj kostki lodu oraz mango i miksuj aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Napój można jeszcze bardziej zmrozić. Smacznego!


Zbliżające się inspekcje osiedli i spotkania Stowarzyszeń Lokatorów i Mieszkańców

W środku tego numeru, znajdziesz broszurkę z informacjami na temat zbliżających się inspekcji osiedli oraz spotkań Stowarzyszeń Lokatorów i Mieszkańców. Po więcej informacji skontaktuj się z zespołem ds. zaangażowania mieszkańców, tel: 020 8356 7845.


Słuchamy opinii nowych lokatorów approved

Co roku setki mieszkańców zostaje lokatorami Hackney Homes. Aby polepszyć nasze usługi chcemy zrozumieć doświadczenia nowych lokatorów. W tym celu spotkaliśmy się z 25 nowymi lokatorami i porozmawialiśmy z nimi na temat przeprowadzki do nowego domu, mieszkania w nieruchomości należącej do Hackney Homes oraz tego jaką pomoc otrzymali ze strony Hackney Homes.


W trakcie spotkania nowi lokatorzy podzielili się swoimi doświadczeniami odnośnie bycia na liście oczekujących na mieszkanie, ubiegania się o mieszkanie, podpisania umowy i wprowadzenia się. Ich komentarze zostaną przekazane bezpośrednio do kadry zarządzającej Hackney Homes, a ich efektem będzie ulepszenie oferowanych usług.
Jeśli chciałbyś wziąć udział, skontaktuj się zespołem ds. zaangażowania mieszkańców, tel: 020 8356 7845.
LUDZIE

Bezpłatne sprzęty zapewniające bezpieczeństwo dzieci w domu

Jeśli jesteś rodzicem lub opiekunem dzieci poniżej 5 lat i otrzymujesz zasiłki, możesz otrzymać BEZPŁATNE urządzenia zapewniające bezpieczeństwo dzieci w domu. W zależności od potrzeb możesz otrzymać: bramki bezpieczeństwa, zabezpieczenia do okien, anty-poślizgowe maty do wanny lub pod prysznic, kratkę ochronną do kominka, poduszki na krawędzie ścian, zamki do szafek oraz nawijarki do rolet. W celu uzyskania dalszych informacji na ten temat zadzoń pod numer 020 7254 9939, skontaktuj się ze swoją pielęgniarką środowiskową lub ośrodkiem dziecięcym w Hackney.


Osiedle Lockner Estate świętuje “Wielki lunch”

Mieszkańcy osiedla Lockner Estate w Hackney spotkali się 18 lipca, by świętować ogólnokrajowy „Wielki lunch”. Celem tych obchodów jest wspieranie ducha wspólnoty. Ten dzień zbliżył ze sobą rodziny i sąsiadów mieszkających na osiedlu.


Przygotowano wiele atrakcji, min: sadzenie nasion, malowanie twarzy oraz warsztaty rowerowe. Mieszkańcy powyżej 9 lat mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez słynną grupę Parkour Generations podczas których mieli okazję nauczyć się sztuki poruszania, często zwanej bieganiem w stylu wolnym.
Danny Turton mieszkaniec osiedla Lockner Estate powiedział: “Impreza była okazją do niezłej zabawy. Spotkałem innych ludzi mieszkających na osiedlu. Fajnie było wziąć udział w zajęciach z biegania w stylu wolnym. Instruktor był niesamowity i ciekawie było spojrzeć na osiedle jego oczami.”

Wyniki sondażu na temat środowiska osiedlowego

Dziękujemy mieszkańcom, którzy wcześniej w tym roku wzięli udział w sondażu o środowisku osiedlowym i podzielili się swoim zdaniem na temat naszych usług. Z 489 osób, które odesłało sondaże, 63% było bardzo lub dość zadowolonch z czystości osiedli. Zdaniem 64% respondentów ich osiedle sprawia bardzo lub dość dobre wrażenie. W sondażu mieszkańcy wypowiedzieli się też na temat usług, które ich zdaniem wymagają poprawy, min. sprzątanie i utrzymanie terenu. Cenimy sobie wypowiedzi mieszkańców i postaramy się wykorzystać je do wprowadzenia zmian i poprawy oferowanych usług.
Nowy dyrektor oddziału Usług dla Lokatorów i Dzierżawców

W wyniku rygorystycznego procesu rekrutacji wewnątrznej, pani Neehara Wijeyesekera została wybrana dyrektorką oddziału Usług dla Lokatorów i Dzierżawców. Od 20 lat Neehara pracuje w sektorze mieszkaniowym, a od ponad 8 lat jest związana z Hackney. Neehara posiada doświadczenie w zakresie kwestii mieszkaniowych, min: w zarządzaniu dzierżawami i zaangażowaniu mieszkańców.


Gorączka pokazu mody – dziewczyny z Irlandii robią furorę na wybiegu

W czerwcu barwny i ekstrawagancki korowód społeczności cygańskiej wkroczył na Mare Street z okazji pokazu mody. Około 15 dziewczyn wystąpiło na prowizorycznie postawionym wybiegu w bibliotece publicznej w Hackney. Ich stroje były suto ozdobione cekinami, brokatem oraz tkaninami fluorescencyjnymi.


Finalistka ogólnokrajowego konkursu „Travellers Got Talent”, 13 letnia Chloe McDonagh zabawiała publiczność swoją interpretacją utworu „Something Inside so Strong”.
Pokaz mody został zorganizowany przez Hackney Homes przy współpracy z muzeum w Hackney, bibliotekami publiczynymi w Hackney, Ośrodkiem Edukacji dla Ludności Cygańkiej i londyńskim oddziałem społeczności cygańkiej (London Gypsy and Traveller Unit). Pokaz był częścią obchodów miesiąca historii i kultury cygańskiej i romskiej.
Aby uzyskać więcej informacji na temat usług Hackney Homes Travellers Floating Support Service zadzwoń na numer: 020 8356 2894.
Finalistka konkursu „Travellers Got Talent”, 13 letnia Chloe McDonagh

“Nie mogłam uwierzyć, że wygrałam londyńską edycję konkursu „Travellers Got Talent”. Znalezienie się w finale było wspaniałym doświadczeniem. Fajnie było znaleźć się w towarzystwie tak wielu innych utalentowanych osób ze społeczności cygańskiej. Bardzo mi się podobało i spróbuję swoich sił również w przyszłym roku.”


Lato pełne atrakcji dla młodzieży w Hackney

Tego lata nie ma powodów do nudy. Dla młodzieży przygotowaliśmy szeroki wybór zajęć (na ogół bezpłatnych), min: zajęcia plastyczne, gry i zabawy. Różnorodne imprezy i zajęcia organizowane są na placach zabaw, w ośrodkach sportu i rekreacji, parkach oraz na świeżym powietrzu. Ponadto w ośrodkach młodzieżowych prowadzimy program „Summer Plus”, w ramach którego młodzież w wieku od 13 do 19 lat może się bawić, poznawać nowych ludzi i nauczyć się czegoś nowego.


Jeśli chciałbyś otrzymać wiącej informacji na temat letnich imprez dla młodzieży w Hackney, odwiedź stronę: www.younghackney.org lub weź informator dostępny w ośrodkach młodzieżowych, ośrodkach sportu i rekreacji, bibliotekach i w Hackney Service Centre, 1 Hillman Street, E8 1DY.
W NASZYM SĄSIEDZTWIE

Już w lecie pomyśl o swoim centralnym ogrzewaniu

Co roku Hackney Homes otrzymuje tysiące telefonów od swoich mieszkańców w sprawie centralnego ogrzewania. Liczba telefonów wzrasta z końcem lata, kiedy na dworze robi się chłodniej. Ponieważ w okresie letnim nie uruchamiamy ogrzewania pompa lub zawory mogą ulec zablokowaniu. Dlatego radzimy mieszkańcom aby raz w miesiącu na 5 minut włączali ogrzewanie na najwyższe ustawienie termostatu, tak aby nie dopuścić do zatkania pompy i zaworów. Jeżeli pojawi się problem z ogrzewaniem jest czas aby go usunąć przed zimą.


Zdaniem Stołecznej Straży Pożarnej miejsca komunalne nie są przeznaczone do wyrzucania niechcianych sprzętów

Pracownicy Hackney Homes odwiedzają osiedla codziennie i niedawno ich uwagę zwrócił wzrost liczby śmieci wyrzucanych w miejscach komunalnych. Lokatorzy wystawiają na klatki schodowe różnego rodzaju sprzęty – od starych sof po niechciane materace.


Wiemy, że tylko nieliczni lokatorzy postępują w ten sposób. Potrzebujemy pomocy ze strony naszych mieszkańców, aby skutecznie walczyć z tym procederem. Zdaniem Stołecznej Straży Pożarnej przedmioty te poza tym, że wyglądają nieestetycznie stanowią również zagrożenie w przypadku wybuchu pożaru.
Graham Howgate, dowódca dzielnicowej jednostki Stołecznej Straży Pożarnej powiedział:
“Aby zmniejszyć ryzyko wybuchu pożaru lub aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia z mieszkania na klatkę schodową, komunalne klatki schodowe w blokach nie powinny być zastawiane niechcianymi sprzętami lub rzeczami osobistymi. Pożary w blokach zwykle są ograniczone do jednego mieszkania, jednakże istnieje możliwość rozprzestrzenienia pożaru na komunalne drogi ewakuacyjne. Niezastawione drogi ewakuacyjne pomogą mieszkańcom w ucieczce w razie pożaru i umożliwią strażakom dostęp do budynku.
Dlatego prosimy lokatorów Hackney Homes, aby nie zastawiali klatek schodowych lub dróg ewakuacyjnych w bloku rzeczami osobistymi lub innymi niechcianymi sprzętami.”
Jeśli masz jakieś meble lub inne sprzęty, których chcesz się pozbyć skontaktuj się z Council Bulk Waste Service, tel: 020 8356 6688 aby umówić się na bezpłatne wywiezienie niechcianych przedmiotów. W ciągu roku Urząd Gminy oferuje cztery bezpłatne wywózki dla każdego domostwa. Jednorazowo można wystawić do pięciu przedmiotów.
Jeśli zauważyłeś na swojej klatce schodowej wystawione sprzęty, powiadom o tym Hackney Homes Contact Centre, tel: 020 8356 3691. Jeżli posiadasz informacje na temat tożsamości osoby wyrzucającej przedmioty, możesz nas o tym powiadomić poufnie.
Pomoc w sprawach finansowych

11 sierpnia w Hackney Service Centre doradca z Money Guides będzie udzielał naszym mieszkańcom porad w kwestiach finansowych. Uczestnicy otrzymają przydatne i bezstronne informacje na temat planowania swoich wydatków, pożyczania pieniędzy, oszczędności oraz kredytów mieszkaniowych, co pozwoli im jak najlepiej gospodarować środkami finanowymi. Aby zarezerwować miejsce, zadzwoń do biura obsługi klienta przy Urzędzie Gminy, tel: 0208 356 3399.


Zgłaszanie napraw do Hackney Homes

Być może pamiętasz, że w ostatnim wydaniu “Wiadomości Hackney Homes” wspomnieliśmy o tym, że modernizujemy nasz system komputerowy używany do przyjmowania zgłoszeń o usterkach. Dziękujemy naszym mieszkańcom za okazaną cierpliwość. Z przyjemnością poinformujemy o wprowadzonych zmianach w kolejnych numerach “Wiadomości Hackney Homes “.


Zatkany ściek? Co robić?

Naprawa zatkanych ścieków co roku pochłania dużo pieniędzy. Specjalista od kanalizacji, pan Mel Cameron ma dla naszych mieszkańców przydatne porady:


• Nie wlewaj do zlewu kuchennego żadnych tłuszczy, smarów i olejów. Resztki jedzenia należy wyrzucać do kubła na odpadki kuchenne. Na odpływie zlewozmywaka należy umieścić sitko.

• W łazience nie stawiaj żadnych luźnych przedmiotów blisko muszli klozetowej lub zlewu, bo można je niechcący strącić do środka.

• często przyczyną zatoru jest mydło, włosy, waciki, wsówki do włosów, nitka dentystyczne, golarki, zakrętki od pasty do zębów oraz produkty sanitarne.
Proste zatory rur odpływowych mogą być usunięte przy pomocy przepychacza lub świdra do rur ściekowych, które można kupić w każdym sklepie DIY. Jeśli nie możesz usunąć zatoru, skontaktuj się z naszym centrum zgłaszania usterek (Repairs Contact Centre), tel. 020 8356 3691 lub zgłoś usterkę przez internet: www.hackneyhomes.org.uk
W każdym numerze “Wiadomości Hackney Homes”, poprosimy jednego z naszych ekspertów o udzielenie porad na temat jednego zagadnienia, które może stanowić problem w twoim mieszkaniu. W tym wydaniu zajmiemy się problemem wilgoci i skraplania, na który często narzekają nasi lokatorzy.

Poradnik specjalisty na temat... skraplania

Nasz specjalista Mike Jenner, objaśnia co powoduje skraplanie i co należy zrobić, by temu zapobiec. Przeciętne gospodarstwo domowe produkuje dziennie średnio 12 litrów pary wodnej w wyniku oddychania, mycia się i gotowania.
Jeżeli wilgotne powietrze nie może wydostać się z pomieszczenia i dochodzi do spadku temperatury powietrza (co zwykle ma miejsce w nocy) wówczas powietrze oddaje pewną ilość wilgoci w drodze skraplania. Na sprzętach domowych widzimy wówczas skroploną wodę.
Poniżej umieszczamy klika prostych rad, które pomogą tego uniknąć.

• po lub w trakcie kąpieli lub brania prysznica, otwórz okno i zamknij drzwi do łazienki, tak by wilgotne powietrze wydostało się na zewnątrz.


• jeśli jest to możliwe, susz pranie na zewnątrz lub w chłodnej części mieszkania, co zmniejszy wilgotność powierza w pomieszczeniu
• jeśli suszysz pranie w mieszkaniu, otwórz okna i upewnij się, że pomieszczenie jest przewietrzone.
• Korzystaj z wyciągów w pomieszczeniach, które gromadzą dużo wilgoci (kuchnia, łazienka)
• regularnie przecieraj powierzchnie skłonne do skraplania, aby zapobiec pojawianiu się pleśni.
Jeśli uważasz, że masz problem z nadmiernym skraplaniem, skontaktuj się z Housing Contact Centre dzwoniąc na numer 020 8356 3691, zgłoś to przez internet lub skontaktuj się ze swoim lokalnym oddziałem pomocy sąsiedzkiej.
Wyślemy do Ciebie rzeczoznawcę budowlanego, aby ocenił sytuację i postaramy się znaleźć rozwiązanie problemu.
Ostatnia szansa na wygranie czterech tygodni nie płacenia za czynsz

Jeśli jesteś lokatorem i nie płacisz za czynsz metodą zlecenia stałego (Direct Debit), masz czas aby to zrobić do 31 sierpnia. Wówczas masz szansę zostać zwolnionym na okres czterech tygodni z płacenia za czynsz. Aby skorzystać z tej oferty lokatorzy nie mogą zalegać z opłatami czynszu. Osoby, które płacą metodą zlecenia stałego automatycznie wezmą udział w losowaniu nagrody.


Zlecenie stałe jest prostą i wygodną metodą wnoszenia opłat – unikasz stania w kolejkach i wypisywania czeków. Lokatorzy mają do wyboru trzy terminy wnoszenia płatności w miesiącu. Jeśli chciałbyś ustanowić zlecenie stałe, odwiedź www.hackneyhomes.org.uk , zadzwoń pod numer 020 8356 2162 lub przyjdź do swojego lokalnego oddziału pomocy sąsiedzkiej.©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość