Oświatowe Nagrody Burmistrza Lęborska baszta I mury wśród pereł architektury XLV sesja Rady MiejskiejPobieranie 16.07 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar16.07 Kb.
Informacje z ratusza 08.10.2009

 1. Oświatowe Nagrody Burmistrza

 2. Lęborska baszta i mury wśród pereł architektury

 3. XLV Sesja Rady Miejskiej

 4. Nowy cykl filmowy i dodatkowy poranek dla dzieci

 5. Jury konkursu M. Stryjewskiego pracuje

 6. Wojewódzkie Kulinaria w Błękitnej Krainie

 7. O podróżach do Azji w bibliotece

 8. Informacja o innych działaniach i decyzjach Burmistrza Miasta podjętych w ostatnim czasie

1. Oświatowe Nagrody Burmistrza

W dniu 13 października o godz. 13.00 w sali Rajców lęborskiego ratusza odbędzie się uroczyste spotkanie oświatowe z okazji Dnia Edukacji Narodowej z udziałem dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli, uczniów oraz radnych, przedstawicieli związków zawodowych i kuratorium i studentów, którym burmistrz miasta wręczy doroczne nagrody Burmistrza uzdolnionym uczniom i studentom, przyznane zgodnie z programem wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.- W tym roku przyznano 10 nagród głównych (4 w kat. nauka, 4 w kat. sport, 2 sztuka i kultura) oraz 56 wyróżnień oraz 10 listów pochwalnych. Lista nagrodzonych uczniów jest dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej (Obwieszczenia). Przyznano też 22 nagrody dla dyrektorów i pedagogów z placówek podległych Miastu – informuje Marian Kurzydło, Sekretarz Miasta.

2. Lęborska baszta i mury wśród pereł architektury

5489 głosów w plebiscycie „Perły w Koronie” na 10 najbardziej niezwykłych budowli i pereł architektury woj. pomorskiego zdobyła baszta i mury obronne w Lęborku. Organizatorem był portal NaszeMiasto.pl i Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Konkurs prowadzony był w lipcu i sierpniu. Lęborska baszta i mury zajęły 7. miejsce na 52 obiekty z naszego województwa. Wręczenie zwycięzcom certyfikatów „Perła w Koronie Województwa Pomorskiego 2009” odbyło się 2 października w Słupsku podczas obchodów Światowego Dnia Turystyki.3. XLV Sesja Rady Miejskiej

W dniu 15 października o godz. 12.00 odbędą się obrady XLVI Sesji Rady Miejskiej w Lęborku. Podczas sesji przybliżony zostanie temat działalności Polskiej Rady Ludowej na terenie ziemi lęborskiej przez inicjatorów odsłonięcia tablicy upamiętniającej ten fakt na budynku przy ul. Targowej 48; rozpatrzone będą także projekty uchwał m.in. w/s sprzedaży nieruchomości gruntowych, sprzedaży lokali mieszkalnych ich najemcom, udzielenia pomocy finansowej: dla KPP w Lęborku na zakup sprzętu komputerowego oraz dla Państwowej Straży Pożarnej na zakup kamery termowizyjnej itp.4. Nowy cykl filmowy i dodatkowy poranek dla dzieci

Od października 2009 LCK „Fregata” zaprasza wszystkich kinomaniaków na cykl filmowy "Kino dla koneserów" we "Fregacie". Co najmniej raz w miesiącu lęborskie kino będzie zapraszało na film z kręgu kina artystycznego. Jako pierwszy, w najbliższy weekend zostanie wyświetlony film "Wino truskawkowe" w reż. Dariusza Jabłońskiego na podstawie powieści Andrzeja Stasiuka "Opowieści Galicyjskie", z muzyką Michała Lorenca, a jedną z głównych ról zagrał Maciej Stuhr. Film zostanie wyświetlony w piątek (9.10.) i niedzielę (11.10.) o godz. 19.

Dodatkowy poranek dla dzieci – promocyjne ceny biletów. W najbliższą niedzielę, 11 października na godz. 11. LCK zaprasza najmłodszych z rodzicami na poranek filmowy dla dzieci. W kinie zostanie wyświetlony film "Epoka lodowcowa 3". Specjalnie z myślą o najmłodszych na ten seans zostały obniżone ceny biletów. Zarówno osoby dorosłe jak i dzieci zapłacą za bilet 10 złotych.

5. Jury konkursu M. Stryjewskiego pracuje

Do końca września można było zgłaszać prace do XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego. - Wpłynęło 215 prac w kategorii poezja i 90 w kat. proza, w tym 33 w kategorii specjalnej o tematyce „telewizja” wprowadzonej w tym roku w związku z obchodzonym w 2010 Rokiem Nipkowa. Autorami dwudziestu spośród nadesłanych prac są lęborczanie – informuje Zofia Biskupska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej i dodaje: - Prace zostały już przekazane członkom jury, które w tym roku pracuje w składzie: Kazimierz Nowosielski, Stanisław Janke, Zenon Roman Pryl, Krzysztof Kuczkowski, Daniel Odija, Wojciech Wencel.

Rozstrzygnięcie konkursu i uroczyste wręczenie nagród – 27.11.2009r. o godz. 17.00 w Sali LCK „Fregata”.

6. Wojewódzkie Kulinaria w Błękitnej Krainie

Kolejna edycja Kulinariów Błękitnej Krainy, w tym roku pod patronatem Marszałka Woj. Pomorskiego, odbędzie się w dniu 16 października o godz. 16.00 w Sali Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu. Organizatorami są: LOT Ziemia Lęborska i Departament Turystyki i Biuro Promocji Urzędu Marszałkowskiego. Współorganizatorami są także Miasto Lębork i Starostwo Powiatowe. W programie prezentacja i degustacja potraw - Kapituła Kulinariów wybierze spośród nich najlepsze, którym przyzna „Pomorskie Lwy Kulinarne”, część artystyczną zapewni Młodzieżowy Dom Kultury. – Miasto nie tylko współfinansuje Kulinaria, ale także, jak co roku, będzie miało swoje stoisko, na którym skosztować będzie można pizzy „Tarcza Nipkowa” i maślanych lasek Jakubowach - mówi Elżbieta Rekowska-Klassa kierownik Ref. Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Lęborku i dodaje: - Rozdawał je będzie jeden z tegorocznych uczestników Międzynarodowego Zlotu Jakubów. Serdecznie zapraszamy mieszkańców.7. O podróżach do Azji w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza w dniu 8 października o godz. 18.00 na spotkanie z Alicją MOJKO - poetką, podróżniczką i dziennikarką do klubu Biblioteki. Zafascynowana filozofią i kulturą centralnej Azji, opowie o swej sześciotygodniowej podróży do Tybetu.  Wstęp wolny.Alicja Mojko - gdańska poetka, malarka, terapeutka zajmująca się terapią przez sztukę. Współtworzyła jeden z najważniejszych polskich teatrów ulicznych, gdański Teatr Snów. Do 2002 roku grała we wszystkich spektaklach tego teatru, do wielu opracowała oprawę plastyczną, szyła kostiumy, flagi i latające machiny. Obecnie kieruje gdańskim teatrem „Lustra Strona Druga”, działającym na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej w ramach Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej.

8. Informacja o innych działaniach i decyzjach Burmistrza Miasta podjętych w ostatnim czasie

 • W drodze przetargów nieograniczonych sprzedanych zostanie kolejnych 13 działek – w rejonie ulic Lubelskiej, Topolowej i Pomorskiej. Pow. działek wynosi od ok. 800 do1200 m kw., cena wywoławcze ustalono na poziomie 56.000-80.000 zł; przewidywany termin przetargów: listopad 2009

 • W dniach 16-17.01.2010 w miejskiej hali widowiskowo-sportowej przy Gimnazjum nr 2 przeprowadzony zostanie IV Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego (organizator: Studio Tańca „Bravo”)

 • Przeprowadzona zostanie wycena 2 nieruchomości zabudowanych budynkami wielolokalowymi przeznaczonymi do rozbiórki: o pow. 396 m kw. przy ul. Jedności Robotniczej 4 oraz pow. 400 m kw. przy Jedności Robotniczej 5, działki przeznaczone są do sprzedaży w przetargach; wycenę przygotuje firma Obsługa Budownictwa i Nieruchomości inż. Z. Chmieliński Lębork-Mosty

 • Zatwierdzony został podział środków finansowych na realizację zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań realizowanych w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasto Lębork w okresie od 7.09. do 22.12.2009r. w ramach Gminnego programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom na 2009 rok. Szacunkowe wydatki wyniosą ogółem 72.044,80 zł.

 • Burmistrz dofinansuje (1.000 zł) 1-dniowy wyjazd turystyczny na Płw. Helski dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy „Lwiątko”

 • Złożony został wniosek o dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 na realizację projektu „Budowa i remont drogi gminnej – ul. Żeromskiego wraz z budową kanalizacji deszczowej, przebudowa skrzyżowania ul. Żeromskiego z ul. Słupską i ul. Sportową oraz skrzyżowania z ul. Toruńską i budową ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Żeromskiego oraz budową oświetlenia.

: files -> download
download -> Wspólne spotkanie dla „starych
download -> Uchwała Nr lix-512/2010 Rady Miejskiej w Lęborku z dnia 29 października 2010 r
download -> Duży plac zabaw zestaw nr 2 Zestawienie elementów potrzebnych do budowy placu zabaw
download -> Mały plac zabaw zestaw nr 2 Zestawienie elementów potrzebnych do budowy placu zabaw
download -> Zestaw nr 1 Zestawienie elementów potrzebnych do budowy placu zabaw
download -> Zestaw nr 1 Zestawienie elementów potrzebnych do budowy placu zabaw
download -> Informacje z Ratusza z dnia 23. 09. 2011 Miasto otrzyma unijne dofinansowanie na wyrównywanie szans uczniów szkół podstawowych
download -> Bęc jabłkiem w głowę – XI edycja, lista laureatów: Szkoły podstawowe
download -> Załącznik nr 6 Zadanie nr 1
download -> Działania edukacyjno formacyjne w wymiarze historycznym, patriotycznym, obywatelskim i medialnym.” Nieraz możemy usłyszeć stwierdzenie, że „Człowiek uczy się od młodości do starości”
©snauka.pl 2019
wyślij wiadomość

    Strona główna
Komunikat prasowy
przedmiotu zamówienia
najkorzystniejszej oferty
Informacja prasowa
wyborze najkorzystniejszej
warunków zamówienia
istotnych warunków
sprawie powołania
Regulamin konkursu
udzielenie zamówienia
przetargu nieograniczonego
zamówienia publicznego
Nazwa przedmiotu
Specyfikacja istotnych
modułu kształcenia
Rozporządzenie komisji
studia stacjonarne
wyborze oferty
Zapytanie ofertowe
Szkolny zestaw
Ochrony rodowiska
ramach projektu
prasowy posiedzenie
trybie przetargu
obwodowych komisji
zagospodarowania przestrzennego
komisji wyborczych
komisji wyborczej
Program konferencji
Wymagania edukacyjne
Lista kandydatów
szkoły podstawowej
która odbyła
Województwa ląskiego
Decyzja komisji
przedmiotu modułu
poszczególne oceny
Sylabus przedmiotu
szkół podstawowych
semestr letni
Postanowienia ogólne
przedsi biorców
produktu leczniczego
Karta przedmiotu
Scenariusz lekcji
Lista uczestników
Program nauczania
Projekt współfinansowany
Informacje ogólne
biblioteka wojewódzka
semestr zimowy