Strona główna

Pani Dyrektor – Elżbieta Greś


Pobieranie 9.97 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar9.97 Kb.
8 listopada cała szkolna społeczność świętuje Swój dzień. Ten wyjątkowy dzień, to urodziny Naszej Szkoły.

Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy pod hasłem „W jeden dzień dookoła świata”, a scenariusz zawierał dwie zasadnicze części: oficjalną i edukacyjno-rozrywkową.

Część pierwszą prowadziła Pani Dyrektor – Elżbieta Greś. Jak zawsze przy takich okazjach na początku wprowadzono Sztandar Szkoły potem był hymn i przywitanie oficjalnych gości. Wśród nich dawni dyrektorzy szkoły, władze gminne, przedstawiciele gródeckich instytucji i rodzice. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich do „ekspresu”, aby w jeden dzień objechać świat dookoła.

I zaczęło się: wprowadzeniem do pokazu każdego państwa było odgadnięcie zagadki. Prawidłowo odgadnięta zagadka była swoistym wstępem, zapowiedzią. Zdarzały się jednak i pomyłki, bo widzowie sugerując się postacią osoby prowadzącej od razu wykrzykiwali nazwę państwa – niestety czasem błędną. Ponieważ w szkole jest dwanaście klas - zobaczyliśmy prezentację tyluż państw.Klasa Ib - wraz ze swoją wychowawczynią p. Katarzyną Kokieć zaprosiła wszystkich do Grecji. Maluszki wdzięcznie zaprezentowały grecki taniec i piosenkę.

Indie z pięknie przebranymi w sari hinduskami były dziełem kl. Va i ich wychowawczyni p. Monika Jaroszuk.

Pokaz multimedialny Hiszpanii przedstawili uczniowie klasy VIa. Oni wraz ze swoją wychowawczynią p. Niną Jaświłowicz - Daniluk przenieśli nas w świat hiszpańskiego tańca.

Angielską piosenkę zaśpiewali uczniowie kl. IVa, ponieważ wraz z p. Haliną Ignatowicz zaprosili nas do Wielkiej Brytanii.

Potem, razem z IIa i ich wychowawczynią p. Małgorzatą Kondrusik przenieśliśmy się do Australii. Uczniowie zaprezentowali australijski taniec.

Irlandię pokazała kl. IIIa. Zatańczyli i zagrali, a przygotowała ich do tego p. Danuta Garkowska.

Pani Maria Abramowicz ze swoimi pierwszakami przeniosła wszystkich na pokaz mody do Paryża. Oni prezentowali Francję.

Japońską wersję polskiej ludowej piosenki pt. „Szła dzieweczka do laseczka”, zaśpiewali uczniowie kl. Vb, a pomagała im w tym p. Alina Gościk. Cała widownia została przez nich zaproszona do śpiewu „Mori e ikimasioo”, bo otrzymali na karteczkach słowa polskiej znanej przyśpiewki przetłumaczonej na język japoński.

Pięknego „kazaczka” zatańczyła kl. II b. Razem ze swoją p. Ewą Zielińską zaśpiewali również piosenkę pt. „Pust wsiegda budiet sonce”

Włochy poznaliśmy dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez kl. IVb i p. Halinę Popławską.

W rytm amerykańskiej muzyki contry zatańczyli uczniowie z klasy IIIb. Pokaz przygotowali wraz z p. Bożeną Gąsowską.

Na zakończenie szóstoklasiści wraz z p. Wiesławem Popławskim zaprosili nas do Kenii. Poprzebierani, z tradycyjnymi dla tubylców kenijskich makijażami pokazali taniec Masajów.

Oprócz prezentacji na scenie każda klas przygotowała wystawki o swoim państwie. Wszyscy goście i uczniowie obejrzeli przygotowane wystawy.

Czego tam nie było? - były kenijskie tarcze bojowe i bęben, japońskie subtelne jedwabie i tradycyjne potrawy, amerykański koń (na biegunach), siodło i cola, mapy Włoch i kolorowe prospekty, pizza i lasagne, rosyjskie matrioszki i postać w kożuchu i walonkach, grecka amfora i piękne muszle, francuskie prospekty i słynna wieża Eifla, oryginalne australijskie bumerangi i maski, wiedźma i dynia z irlandzkiego hallowen, angielskie czerwone autobusy i gadżety z Londynu, indyjskie sari i autentyczne naczynia, hiszpańskie potrawy i kolorowe prospekty.

Święto zakończyła wspaniała dyskoteka, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Tańcząc, zapraszali do siebie nauczycieli i rodziców.

To był fajny dzień, czekamy następnego 8 listopada.

Ten dzień był dlatego tak bardzo udany, ponieważ w organizację święta oprócz wychowawców, zaangażowali się nauczyciele uczący w naszej szkole i pracownicy obsługi. W to Święto w szczególny sposób włączyli się rodzice naszych kochanych dzieci.

Serdecznie wszystkim dziękujemy.

koordynatorzy:

Tamara Bielkiewicz

Danuta GarkowskaAlina Gościk

Małgorzata Kondrusik


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość