Strona główna

Partnerzy sap business One w Polsce oferują firmom MŚP narzędzia analityczne oparte na sap hana


Pobieranie 21.14 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar21.14 Kb.

20 lutego 2013 r.


Partnerzy SAP Business One w Polsce oferują firmom MŚP narzędzia analityczne oparte na SAP HANA
Rozwiązanie analityczne oparte na platformie SAP HANA dla systemu SAP Business One pozwoli polskim małym i średnim firmom uzyskiwać pełniejszy wgląd w prowadzoną działalność i podejmować decyzje w czasie rzeczywistym
Warszawa, 20 lutego 2013 r. — Firma SAP Polska poinformowała, że trzech pierwszych partnerów SAP Business One w Polsce, firmy: Altab, CompuTec i SUPREMIS, włączyły do swojej oferty dla przedsiębiorstw z sektora MŚP nowe rozwiązanie analityczne, oparte na platformie SAP HANA. Pozwoli ono małym i średnim firmom w pełni korzystać z możliwości, jakie daje platforma SAP HANA i zaawansowana technologia (in-memory) przetwarzania danych w pamięci firmy SAP. Umożliwiając firmom dostęp do informacji w czasie rzeczywistym, SAP HANA pozwala usprawnić podejmowanie decyzji, radykalnie przyspieszyć realizację istniejących procesów biznesowych firmy i analizę dużych ilości danych.
Coraz większa konkurencja na rynku wymusza na firmach konieczność bieżącego wglądu w działania operacyjne i szybką reakcję na zmieniające się warunki ekonomiczne. Natychmiastowy dostęp do danych operacyjnych i możliwość ich analizy pozwalają zyskać przewagę konkurencyjną. Analityka biznesowa na platformie SAP HANA dla systemu SAP Business One to nowe, ekonomiczne kosztowo rozwiązanie, łączące funkcjonalności specjalnej wersji platformy SAP HANA, zaprojektowane z myślą o potrzebach mniejszych firm. Rozwiązanie to udostępnia łatwą w obsłudze aplikację opartą na platformie SAP HANA, zawierającą m.in. najlepsze w swojej klasie funkcje do generowania raportów operacyjnych z portfolio SAP® Crystal Reports®. Nowy produkt SAP jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które chcą skorzystać lub korzystają już z rozwiązania SAP Business One i jest dystrybuowany wyłącznie przez partnerów SAP.
Rozwiązanie analityczne oparte na SAP HANA, dedykowane dla systemu SAP Business One, jest oferowane obecnie przez pierwszych trzech certyfikowanych partnerów SAP Business One: Altab, CompuTec i SUPREMIS, jedne z najbardziej doświadczonych firm, specjalizujących się we wdrożeniach SAP Business One.
„Istotą nowego rozwiązania SAP jest przetwarzanie danych w pamięci (in-memory). Niebywała prędkość SAP HANA i innowacyjne podejście do wyszukiwania informacji w systemie umożliwia klientom szybkie podejmowanie decyzji, co przekłada się na większą rentowność i szybszy zwrot z inwestycji” – podkreśla Wojciech Niemiec, Prezes Zarządu firmy SUPREMIS Sp. z o.o.. „SAP HANA nie tylko zwiększa wydajność i ułatwia pracę analityczną, ale także wspomaga codzienną działalność operacyjną. Platforma wykorzystywana jest na każdym etapie realizacji procesów, począwszy od wprowadzania dokumentów do systemu poprzez ich przetwarzanie w procesach biznesowych aż do analizy i opracowania raportów. Nie bez znaczenia jest również łatwość obsługi i wygodna interakcja pozwalająca na samodzielną obsługę przez użytkowników bez konieczności korzystania ze wsparcia działów IT” – dodaje Wojciech Niemiec.
„SAP HANA to narzędzie, które dostarcza możliwości dotychczas niedostępne w systemach ERP. Jest to pierwsze zastosowanie platformy baz danych w pamięci w sektorze MŚP na świecie, które przynosi użytkownikom wielowymiarowe korzyści, takie jak analiza złożonych danych w czasie rzeczywistym (osadzona analityka), możliwość tworzenia kokpitów menedżerskich przez zwykłych użytkowników, przeplanowanie dostaw w czasie rzeczywistym czy zaawansowane planowanie dostępności środków finansowych, zapewniające stabilne funkcjonowanie firmy” – twierdzi Łukasz Chomin, Prezes Zarządu CompuTec S.A.. „Użytkownicy SAP Business One mogą tworzyć i uruchamiać raporty ad hoc bez pomocy działu IT, a także używać interfejsu programu Microsoft Excel aby eksplorować dane. Większe możliwości użytkowników przekładają się na wymierne korzyści dla przedsiębiorstwa, obniżenie kosztów operacyjnych i informatycznych oraz przyspieszenie przetwarzania informacji. Obserwujemy duże zainteresowanie nowym produktem SAP, szczególnie wśród naszych większych klientów, obecnie testujemy rozwiązanie w naszej firmie i już widzimy realne korzyści, jakie ono przynosi” – mówi Łukasz Chomin.
Zdaniem Pawła Matejko, Prezesa Zarządu firmy Altab S.A., analityka oparta na SAP HANA umożliwi klientom SAP Business One jeszcze szybsze i bardziej elastyczne tworzenie interaktywnych raportów oraz przeprowadzenie doraźnych analiz. „Ważnym atutem tego rozwiązania jest dostęp do odpowiednich informacji w ciągu kilku sekund. Warta podkreślenia jest też sugestywna, łatwa do odczytu wizualizacja oraz wielowymiarowość raportów. Dla małych i średnich firm ważne są też minimalne koszty utrzymania i administrowania oraz krótki czas wdrożenia, który wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Obserwujemy duże zainteresowanie polskich klientów rozwiązaniem SAP HANA dla systemu SAP Business One. Jesteśmy przekonani, że jest to doskonałe narzędzie wspomagające zarządzanie w każdym obszarze działania firmy ” – dodaje Paweł Matejko.
Więcej aktualności nt. rozwiązań SAP dla sektora MŚP można znaleźć w serwisie prasowym firmy SAP

Informacje dotyczące rozwiązania SAP Business One dostępne są na stronie www.sap.pl/business_one


O SAP

SAP, lider na rynku oprogramowania dla przedsiębiorstw, pomaga uzyskiwać lepsze wyniki organizacjom każdej wielkości i z każdej branży. Rozwiązania firmy SAP pozwalają przedsiębiorstwom i ich pracownikom efektywniej współpracować i lepiej wykorzystywać posiadane informacje biznesowe w celu zdobycia przewagi nad konkurencją. Rozwiązania SAP znajdują zastosowanie zarówno na zapleczu firm, jak i na sali spotkań zarządu, w magazynie i w sklepie, z wykorzystaniem komputerów stacjonarnych i urządzeń przenośnych. Z aplikacji i usług SAP korzysta ponad 232 000 klientów na świecie, którzy dzięki nim mogą skutecznie prowadzić działalności w sposób przynoszący zyski, szybciej dostosować się do nowych warunków oraz stale się rozwijać. Więcej informacji o SAP można znaleźć pod adresem www.sap.com i www.sap.com.pl.


Informacje o partnerach SAP Business One, oferujących SAP HANA:
Altab

Altab, Złoty Partner SAP, integrator oprogramowania specjalizuje się w implementacji systemów wspomagających zarządzanie dla sektora MŚP. Zdecydowany lider we wdrożeniach SAP Business One - uruchomił ponad 140 instalacji SAP Business One różnej wielkości (od 1 do ponad 170 użytkowników) w różnych branżach. Wszystkie projekty zakończyły się sukcesem i są referencyjne co oznacza 100% skuteczności. Altab Centrum Serwisowe SAP Business One otacza stałą opieką serwisową ponad 2000 użytkowników SAP Business One, gwarantując im nieustanny rozwój aplikacji SAP Business One, ciągłość pracy i bezpieczeństwo. Profesjonalny HOT-LINE, największa liczba oddziałów i najliczniejsza sieć partnerów rozszerzonego Partnerstwa SAP (EBM), daje gwarancję szybkiego i bezpośredniego kontaktu z wysokiej klasy specjalistami. W ramach kompleksowej obsługi Altab dostarcza usługi programistyczne, controllingowe, konsultingowe, prowadzi szkolenia i zapewnia dostawę sprzętu IT.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.altab.pl
CompuTec

CompuTec to Złoty Partner SAP Polska, który od lat tworzy i wdraża rozwiązania IT dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Specjalizuje się we wdrożeniach SAP Business One oraz SAP BusinessObjects dla przedsiębiorstw w Polsce i zagranicą. Nadrzędnym celem CompuTec jest zwiększanie konkurencyjności i efektywności obsługiwanych firm, poprzez maksymalizację ROI i minimalizację ryzyka nietrafionych inwestycji IT.

Doświadczenie CompuTec oraz fachowa kadra, której umiejętności potwierdzają liczne certyfikaty, pozwalają na realizację kompleksowych i specyficznych projektów, począwszy od infrastruktur teleinformatycznych do zintegrowanych systemów zarządzania w zakresie ERP, CRM oraz EIM. CompuTec jako pierwszy w świecie wdrożył najnowszą wersję SAP Business One 8.82. Najwyższą jakość produktów i usług firmy CompuTec potwierdza certyfikat jakości ISO 9001:2008 oraz certyfikat środowiskowy ISO 14001:2004. Certyfikat jakości obejmuje projektowanie, wdrażanie i serwisowanie systemów informatycznych w oparciu o rozwiązania firmy SAP.

Implementacja CompuTec w firmie Savitor jako jedyna w Polsce została nagrodzona w prestiżowym, europejskim konkursie SAP Quality Award 2011 za jakość i metodykę wdrożenia www.computec.pl/nagroda.

CompuTec jest wybierany przez szereg klientów z różnych branż w całej Polsce. Ma ich ponad 60 w kilkunastu branżach. Wielu z naszych klientów jest liderami w swoich branżach np. Colex – producent koncentratów barwiących do tworzyw sztucznych, Copal – producent systemów aluminiowych i elewacyjnych czy Zelan – producent opakowań jednorazowych z tworzyw sztucznych.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.computec.pl


SUPREMIS

SUPREMIS Sp. z o.o.  powstała w 2005 roku w odpowiedzi na duże zainteresowanie profesjonalnymi usługami konsultingowymi i informatycznymi. Specjalizuje się w sprzedaży i wdrażaniu systemów informatycznych w wielu sektorach.  Kluczem do sukcesu firmy okazało się zaangażowanie młodego i ambitnego zespołu analityków, projektantów, programistów i konsultantów. SUPREMIS specjalizuje się we wdrożeniach oprogramowania dla firm SAP Business One. Dodatkowo realizuje usługi z zakresu analizy i rozwoju procesów biznesowych. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu świadczonych usług firma zdobyła zaufanie ponad 100 klientów - zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.supremis.pl

Kontakt dla mediów:
Dominika Krzyżanowska-Kidała, SAP CEE, +48 604 416 989, dominika.krzyzanowska-kidala@sap.com

Angelika Dudzińska-Pająk, ALTAB S.A. +48 693 862 100, angelika.pajak@altab.pl

Anna Lewandowska, SUPREMIS +48 22 292 75 00, Anna.lewandowska@supremis.plAdam Łebkowski, CompuTec +48 722 013 388, Adam.lebkowski@computec.pl
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość