Strona główna

Patriotyczny ruch polski” nr 330, 1 luty 2014 R. PATRIOTYCZNY RUCH POLSKI nr 330


Pobieranie 290.01 Kb.
Strona1/7
Data18.06.2016
Rozmiar290.01 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

PATRIOTYCZNY RUCH POLSKI” NR 330, 1 LUTY 2014 R.
PATRIOTYCZNY RUCH POLSKI

NR 330 1 II 2014 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

NOWY JORK, CHICAGO, TORONTO, BERLIN, WARSZAWA.

Patriotyczny Ruch Polski w internecie: www.wicipolskie.org

Drodzy Czytelnicy i Sympatycy!

W naszym biuletynie zamieszczamy teksty różnych autorów, tak „z pierwszej ręki” jak i przedruki, traktujące o najistotniejszych problemach Polski i Świata. Kluczem doboru publikowanych treści, nie jest zgodność poglądów Autorów publikacji z poglądami redakcji lecz decyduje imperatyw ważnością tematu. Poglądy prezentowane przez Autorów tekstów, nie zawsze podzielamy. Uznając jednak że wszelka wymiana poglądów i wiedzy, jest pożyteczna dla życia publicznego - prezentujemy nawet kontrowersyjne opinie, pozostawiając naszym czytelnikom ich osąd.

Redakcja
=240


Adres kontaktowy Redakcji PRP:

PO Box 1602, Cranford NJ 07016 i internetowy: prp1999turobin@gmail.com

1) Wiadomości; 2) Ukraina powiedziała „NIET”; 3) Otwarta wojna z Putinem; 4) Nowy Porządek Świata w odwrocie; 5) Wyrwane karty historii; 6) Piłka nożna i polityka; 7) Matematyk, który „rozszyfrował” ENIGME; 8) Świadek zbrodni katyńskiej wciąż groźny; 9) „Jastrząb” i „Żelazny”; 10) Żydzi a Powstanie Styczniowe; 11) Jak Jim Stone chciał zostać Żydem;

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wiadomości: Realizacja wytycznych Nowego Porządku Światowo-Syjonistycznego:

Władze Szwecji chcą, by płeć mogły zmieniać dzieci

Władze Szwecji chcą, by już osoby niepełnoletnie mogły dokonywać zmiany płci. Jak stwierdził minister ds. integracji Erik Ullenhag, już 15-16-latkowie powinni decydować o możliwości zmiany swojej płci, a nie jak obecnie - osoby, które skończyły 18 lat.

Minister uważa, że czas w oczekiwaniu na osiągnięcie odpowiedniego wieku może mieć duży wpływ na ich samopoczucie. Jednocześnie zaznacza, że konieczne jest również przygotowanie przepisów na sytuację, w których z decyzją o zmianie płci przez dziecko nie zgadzają się rodzice...

Erik Ullenhag zajmujący się również polityką rządu wobec osób LGBT, zapowiedział też podjęcie przez władze działań - mających zbadać przyczyny i rozwiązać problem dwukrotnie gorszego stanu zdrowia gejów i lesbijek, niż reszty społeczeństwa. Ponadto wdrożone mają zostać przepisy, dzięki którym policja, skuteczniej będzie tropić przestępstwa na tle nienawiści do osób homoseksualnych.

Za: http://aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=635-5&Itemid=1

# # #

Francuzka pyta, kto finansuje Femen?


Deputowana Unii na Rzecz Ruchu Ludowego - Valérie Boyer - postawiła francuskiemu rządowi pytanie, dotyczące finansowania i działalności grupy Femen. Jak zauważa, tajemnica otaczająca szczegóły działalności feministek i medialna uwaga, jaką są one otaczane, rodzą pytania o to, kto faktycznie finansuje ich ekscesy.

W interpelacji złożonej przez Boyer czytamy, że dopuszczający się bluźnierstw i profanacji Femen „pojawił się nagle w 2008 roku i od tamtej pory nie przestaje się o nim mówić, przede wszystkim ze względu na niejasność jego pochodzenia, jego rzeczywistych motywacji i jego finansowania”.

Boyer ostrzega przed feministkami zauważając, że jedną z ich ostatnich akcji była „profanacja paryskiego kościoła pod wezwaniem świętej Magdaleny. Członkinie grupy - odegrały scenę aborcji i oddały mocz na schodach głównego ołtarza”. Czyn ten potępił mer Paryża, Bertrand Delanoë, a 20 grudnia 2013 r. policja rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie.

Dla Valérie Boyer „jest czymś zadziwiającym, że na stronie internetowej Femen jest tak mało informacji o jego statucie - co pozwala myśleć - że jest to ruch zdalnie sterowany nieujawnianą wolą polityczną”. Dlatego też deputowana domaga się od ministra spraw wewnętrznych Francji, aby ten udzielił odpowiedzi na pytania o źródła finansowania Femenu, dochody aktywistek oraz o skalę, w jakiej wykorzystują one francuski system socjalny.

Francuska deputowana chce także, by szef MSW Manuel Valls zaprezentował swoje stanowisko w sprawie działalności profanatorek, które regularnie łamią prawo nie ponosząc dotąd adnej konsekwencji. Boyer w interpelacji pyta ministra czy uważa, że działalność feministek należy akceptować w imię „wolności ekspresji”? Wolności, której socjaliści równocześnie odmawiają Francuzom, którzy nie są w ich oczach dostatecznie postępowi...

Valérie Boyer przywołuje wnioski przedstawione przez jedną z dziennikarek, która ujawniła, że każda z aktywistek Femenu są regularnie opłacane za swoje „społeczne” zaangażowanie na rzecz „równouprawnienia” kobiet. Francuski rząd ma dwa miesiące, by odpowiedzieć na interpelację. FLC

Za: http://www.pch24.pl/francuzka-pyta--kto-finansuje-femen-,20296,i.html

# # #


Wielki brat” widzi nas

W 2003 r. w Europie został zapoczątkowany proces tworzenia Europejskich Platform Technologicznych. Platformy Technologiczne są wielkim wspólnym przedsięwzięciem Komisji Europejskiej oraz grup decyzyjnych w nauce, w przemyśle i w finansach w celu opracowania wspólnych strategii rozwoju ważnych dla Europy sektorów gospodarki oraz inicjowanie prac nad nowoczesnymi technologiami.

W 2005 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej powstała Polska Platforma Bezpieczeństwa Wewnętrznego [PPBW]. Jest to platforma technologiczna, zadaniem jej jest opracowanie zaawansowanych narzędzi technologicznych i informatycznych do wspomagania działań organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości na rzecz bezpieczeństwa publicznego.

Z inicjatywy PPBW przedstawiciele 17 państw rozpoczęli 1 stycznia 2009 wspólne prace nad opracowaniem nowego sytemu bezpieczeństwa INDECT. INDECT to inteligentny system informacyjny wspierający obserwację, wyszukiwanie i detekcję dla celów bezpieczeństwa obywateli w środowisku miejskim [ang. Intelligent information system supporting observation, searching and detection for security of citizens in urban environment]. Jest to międzynarodowy projekt badawczy współfinansowany przez Unię Europejską. W projekcie wspólnie z przedstawicielami innych państw pracują polscy partnerzy:

# Akademia Górniczo-Hutnicza

# Politechnika Gdańska

# Politechnika Poznańska

# Główna Komenda Policji

Administratorem projektu jest dr Mikołaj Leszczuk z AGH. Całkowity budżet to 14 mln 828 tys. 107,00 euro, w tym fundusz UE: 10 mln 906 tys. 984,00 euro. Termin realizacji - 30 czerwca 2014 r. Strona internowa projektu: http://www.in-dect-project.eu.

FILM: http://www.youtube.com/watch?v=KMdLCeH-Xxw

System INDECT jest w trakcie wdrażania, wcześniej publikowane były wstępne założenia projektu i plany badań naukowych, teraz często czytamy, że część z nich nie została zrealizowana. Większość prac jest utajniona, do nas docierają jedynie informacje medialne.

Obserwacja ludzi na ulicach głównie miast ma opierać się na mobilnym systemie obserwacji, dronach i sieciach kamer. Na ulicach miast od 2014 r. ma działać mobilny system obserwacji [Mobile Urban Observation System]. Wiele firm oferuje już specjalne kamery i ich oprzyrządowanie.


Na fotografii pokazana jest kamera zainstalowana na wysuwanym maszcie, przymocowanym z tyłu samochodu.

Za: http://niewiarygodne.salon24.pl/553592,wielki-brat-widzi-nas

# # #


Urzędnicy Unii Europejskiej chcą nam zabrać wędzoną szynkę [4 styczeń 2014 r.]

Nowe unijne przepisy sprawią, że tradycyjne wędzenie wędlin stanie się nielegalne. Unia Europejska chce, aby w wędzonych wyrobach było mniej substancji smolistych w żywności.

Nowe przepisy wejdą w życie na terenie Unii Europejskiej we wrześniu 2014 r. Właściciele zakładów specjalizujących się w produkcji wyrobów wędzonych tradycyjnymi metodami, znanymi w Polsce od wieków, czyli w komorach opalanych drewnem, uważają że nowe normy są zbyt restrykcyjne. Dla wielu z nich nowe przepisy mogą oznaczać konieczność likwidacji przynajmniej części działalności, bo wędzenie przy użyciu drewna stanie się praktycznie niemożliwe.

Zagrożony jest dalszy byt kilkuset przedsiębiorstw. W samej branży mięsnej, zagrożonych jest co najmniej 100-150 firm ze wszystkich ok. 2 tys. działających na rynku - szacuje Witold Choiński, prezes zarządu Związku Polskie Mięso. Według Izabelli Byszewskiej, prezesa zarządu Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego, kłopoty z powodu nowych przepisów - może mieć w sumie kilkuset przedsiębiorców z różnych branż. Rozporządzenie to reguluje bowiem dopuszczalne poziomy substancji smolistych nie tylko w mięsie i wędlinach, ale i innych produktach spożywczych, takich jak ryby, małże czy przetworzona żywność na bazie zbóż, przyznaje jednak, że sektor mięsny najbardziej odczuje negatywne skutki. Zwłaszcza małe i średnie firmy, bo to one skupiły się na tradycyjnym sposobie produkcji.

Przeprowadziliśmy badania naszych produktów na zawartość substancji smolistych. Już wiemy, że część z nich - nie spełni nowych zaostrzonych norm dotyczących benzo(a)pirenu. Obecnie wyroby mięsne mogą go zawierać 5,0 mikrograma na kilogram. Od września 2014 r. będzie to 2,0 mikrograma - mówi Waldemar Kluska, dyrektor przedsiębiorstwa Taurus, dziennie produkującego od 20 do 25 ton wyrobów, z których 50 proc. stanowią tradycyjnie wędzone. Pozostanie nam się przebranżowić, lub w ogóle zamknąć zakład, a zatrudniamy 70 osób. Podobne rozwiązanie rozważa siedem innych zakładów z naszej miejscowości, które łącznie dają pracę 200 osobom - wyjaśnia Władysław Wolarek z firmy Wyrób Tradycyjnych Wędlin Wolarek, który rocznie wytwarza około 600 ton produktów. Przedsiębiorcy przekonują, że nikt nie konsultował z branżą, jakie minimalne poziomy może uzyskać w procesie tradycyjnego wędzenia. Mają nadzieję że czas, który pozostał do wejścia w życie przepisów, jest wystarczający, by udało się wywalczyć specjalne traktowanie dla produktów regionalnych i tradycyjnych...

Za: http://aspektpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=63-51&Itemid=1

# # #
Oświadczenie dotyczące naruszenia suwerenności Polski przez Izrael - janvier 4, 2014

Oświadczenie w sprawie politycznych czynności sprawczych parlamentu Izreala w Polsce.

Mając na uwadze zapowiedzianą publicznie debatę parlamentu izraelskiego na terenie Rzeczpospolitej oświadczamy: usiłowanie lub dokonywanie politycznych czynności sprawczych przez władzę ustawodawczą danego kraju na obszarze innego kraju narusza jego suwerenność. Uchwalanie lub usiłowanie uchwalanie praw na terytorium Rzeczypospolitej to domena li tylko Sejmu i Senatu a nie obcego parlamentu!

Suwerenność państw jest jednym z podstawowych terminów prawa międzynarodowego. Oznacza ona niezależność państwa, wyrażającą się w posiadaniu osobowości prawnej, stanowiącej - najwyższą władzę na danym terytorium. Państwo suwerenne - jest zatem w stosunkach międzynarodowych podmiotem prawa międzynarodowego. Zatem co władza ustawodawcza państwa chroniącego odpowiedzialnych za masowe ludobójstwa chce uprawomocnić w Polsce?

Znaczenie zasady suwerenności podkreśla fakt, że została ona ujęta we wszystkich podstawowych dokumentach międzynarodowych. Karta Narodów Zjednoczonych, określając zasady postępowania swych członków i samej organizacji, na pierwszym miejscu wskazywała na „suwerenną równość” - a uchwalona w 1970 roku Deklaracja zasad prawa międzynarodowego stwierdzała, że: wszystkie państwa korzystają z suwerennej równości, która obejmuje takie elementy jak:

# Państwa są równe wobec prawa.

# Każdemu państwu przysługują prawa wynikające z pełnej suwerenności.

# Każde państwo ma obowiązek szanować podmiotowość innych państw.

# Integralność terytorialna, i niepodległość polityczna państwa są nietykalne.

# Każde państwo ma prawo swobodnie wybrać i rozwijać swój system polityczny, społeczny, gospodarczy i kulturalny.

# Każde państwo ma obowiązek stosować się w pełni i w dobrej wierze do swoich zobowiązań międzynarodowych i pokojowo współżyć z innymi państwami.

Zapis o integralności terytorialnej i niepodległości politycznej w świetle planowanej debaty parlamentu Izraela w Polsce to de facto aneksja Polski na takiej samej zasadzie jak to odbyło się z Austrią. Jak wiemy z faktów historycznych 13 marca 1938 r. niczym nie skrępowani Austriacy finansowani przez globalistów ogłosili zatwierdzoną następnie przez Hitlera ustawę, która włączała Austrię do Wielkiej Rzeszy jako Marchię Wschodnią [Ostmark]. [...]

Dopuszczenie do politycznych czynności sprawczych na terenie Rzeczpospolitej to naruszenie prawa międzynarodowego i krajowego. [...]

Mając na uwadze umiłowanie Polski, odwiecznej Ojczyzny Polaków - wzywamy wszystkich Polaków w Polsce oraz na świecie do zdecydowanego działania na rzecz zachowania suwerenności Polski oraz w celu zaprowadzenia ładu prawnego na obszarze Rzeczpospolitej.

Rafał Gawroński - Prezes

Stowarzyszenie Ziemiańskie w Polsce

Warszawa, dnia 4 stycznia 2014 roku

Za: http://rafzen.wordpress.com/2014/01/04/oswiadczenie-dotyczace-naruszenia-suwerennosci-polski-przez-izrael/


  1   2   3   4   5   6   7


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość