Strona główna

Plan wydawniczy styczeń 2007


Pobieranie 38.27 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar38.27 Kb.

Plan wydawniczy

styczeń 2007SZTANDAR CHWAŁY

James Bradley, Ron Powers
przeł. Norbert Radomski

ISBN 83-7301-894-8

ISBN 978-83-7301-875-4

oprawa: twarda

format: 150 x 225

seria Historia


W lutym 1945 roku Joe Rosenthal sfotografował sześciu marines, którzy zatknęli amerykańską flagę na najwyższym szczycie Iwo Jimy. Nagrodzone Pulitzerem zdjęcie błyskawicznie stało się symbolem odwagi i nieugiętego ducha Ameryki, a z młodych ludzi uczyniło bohaterów.
Wykorzystując materiały odkryte po śmierci ojca, James Bradley, syn jednego z tych żołnierzy, postanowił ukazać prawdziwych ludzi kryjących się za kulturowymi ikonami. Historia sześciu młodych mężczyzn, z ich ambicjami, planami i nadziejami, ukazuje złożoność ludzkich losów uwypukloną tragicznie przez okrucieństwo wojny, która nieodwracalnie zmienia człowieka i świat.

Sztandar chwały to wspaniała epicka opowieść wojennym pokoleniu, o różnicach między mitem a prawdą i o znaczeniu bohaterstwa.
19 stycznia 2007 roku na ekrany polskich kin wejdzie film

nagrodzonego Oscarem (Bez przebaczenia, Za wszelką cenę)

reżysera Clinta Eastwooda

na podstawie tej książki.

Producentem filmu jest m.in. Steven Spielberg.

James Bradley jest autorem książek Sztandar chwały i Flyboys.
Ron Powers, zdobywca Nagrody Pulitzera, to krytyk, dziennikarz i biograf Marka Twaina.

KRYZYS

Robin Cook
przeł. Paweł Korombel,

seria thriller

ISBN 978-83-7301-960-7
Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego.
Doktor Craig Bowman uchodzi za znakomitego lekarza, bez reszty oddanego swoim pacjentom. Po wielu latach harówki zaczyna wreszcie mieć więcej czasu dla siebie i zarabiać duże pieniądze dzięki nowemu rodzajowi ekskluzywnej praktyki medycznej – ograniczającej się do starannie wybranej grupy zamożnych ludzi. Ale idylla nie trwa długo. Kiedy jedna z jego hipochondrycznych pacjentek umiera na zawał serca, Craig zostaje pozwany do sądu przez jej męża za błąd w sztuce lekarskiej.

Proces przybiera niekorzystny obrót dla Craiga, więc na pomoc przybywa jego szwagier Jack Stapleton, lekarz sądowy z Nowego Jorku. Jack wpada na pomysł ekshumacji zwłok zmarłej pacjentki i szybko odkrywa, że w całej tej sprawie jest coś bardzo podejrzanego. A pewni ludzi są gotowi zrobić wszystko, żeby tylko uniemożliwić mu odkrycie prawdy...


Robin Cook zyskał sławę dzięki debiutanckiej powieści Coma, zekranizowanej w 1978 roku przez Michaela Crichtona. Opublikował między innymi takie bestsellery, jak Epidemia, Toksyna, Dopuszczalne ryzyko, Chromosom 6, Nosiciel, Wstrząs, Napad i Marker.


FANTOM

Terry Goodkind
przeł. Lucyna Targosz,

seria fantasy


Najnowszy, dziesiąty tom bestsellerowego cyklu Terry’ego Goodkinda „Miecz Prawdy”.

W Stanach Zjednoczonych zadebiutował na liście bestsellerów „The New York Timesa” od razu na 1 miejscu!!!


Prawa do ekranizacji „Miecza Prawdy” zakupił Sam Raimi (m.in. Evil Dead,

Spider-Man, Army of Darkness, Szybcy i martwi).

Prace nad telewizyjnym miniserialem opartym

na PIERWSZYM PRAWIE MAGII mają się rozpocząć w ciągu roku.

MIŁOŚĆ JEST STRASZNA

Amanda Filipacchi
przeł. Katarzyna Karłowska

seria Jej portret


Opis życiowych zmagań kilku bohaterów: Lynn jest właścicielką galerii sztuki, która pewnego dnia stwierdza, że niczego nie pożąda (a więc również obrazów, które powinna potencjalnie kupować). Akurat śledzi ją Alan, który jest nieatrakcyjnym, niskim facetem – Lynn tego nie może znieść, ale stwierdza, że może ona też powinna kogoś śledzić, by wzbudzić w sobie pożądanie i takim sposobem wybiera Rolanda, Francuza. I tak to się zaczyna – Alan śledzi Lynn, która go nie chce, a Lynn śledzi Rolanda, który jej nie chce, a całej trójce przygląda się żebrak Ray, były psychoanalityk. Intryga mocno sie gmatwa –będzie morderstwo, seks, AIDS . Doskonały przykład prozy hiperrealistycznej, gdzie niebanalną rolę odgrywają przedmioty, gadgety, zjawiska z pop-kultury i współczesnej codzienności – a więc wspomniane kursy, kolekcjonerstwo, manie, konsumeryzm, fast food, itd.

OPOWIEŚĆ O ZŁODZIEJU CIAŁ

Anne Rice
ISBN 83-7301-821-2

oprawa: broszurowa

format: 128 x 197 mm

seria Horror

IV część „Kronik wampirów”
Lestat poluje na Florydzie na seryjnego zabójcę znanego jako Dusiciel z Zaułków. Niespodziewanie na jego drodze staje Raglan James i składa mu kuszącą propozycję. Książę wampirów odda mu swe ciało, w zamian zaś otrzyma ciało śmiertelnika i szansę powrotu między zwykłych ludzi. Lestat, wbrew radom Louisa, zgadza się. Wkrótce odkrywa, że nie jest w stanie znieść przemiany, jednak Raglan James, złodziej ciał, nie dotrzymuje umowy i znika z jego dotychczasową powłoką. Opuszczony przez przyjaciół Lestat musi sam szukać rozwiązania.
Polecamy też: Wywiad z wampirem, Wampir Lestat, Posiadłość Blackwood, Krew i złoto:BYĆ JAK MARTHA. Historia Marthy Stewart i jej niesamowitego życia

Lloyd Allen
przeł. Katarzyna Karłowska

ISBN 978-83-7510-007-5

ISBN 83-7510-007-2

oprawa: broszurowa

seria Biografie i powieści biograficzne
…Tamtego dnia w Teksasie, kiedy obejrzałem jak falanga dziennikarzy szturmuje budynek sądu federalnego na Manhattanie, w pogoni za Marthą Stewart , która zaraz miała stanąć przed ławą przysięgłych, pomyślałem, że mojej przyjaciółce wyrządzono wielką krzywdę.

Owszem Martha ma temperament, jest ambitna ponad przeciętną i narzuca sobie i całemu światu ogromne wymagania. Czy to są przestępstwa? Ma także inne strony: jest litościwa, troskliwa i potrafi inspirować. Rzadko się słyszy o tych cechach jej osobowości i dlatego chce Wam o nich opowiedzieć.

Wielu ludzi, których opinie przytaczam w tej książce, postrzegają swój czas spędzony z Marthą za punkt zwrotny w ich karierze, o ile nie życiu. To kompletna biografia tej skomplikowanej i fascynującej kobiety.

– fragment ze wstępu do książkiBALSAM DLA DUSZY DZIEWCZYNY

Jack Canfield, Mark Victor Hansen
ISBN 83-7120-563-5

format: 125 x 195

seria Bestseller
Pokochałeś opowieści zawarte w Balsamach dla duszy, ponieważ opisywały to, co czujesz i doświadczasz.

Teraz prezentujemy czarującą i pełną ciepłego humoru książkę, którą powinna przeczytać każda dziewczyna. To wspaniały prezent „walentynkowy”, dzięki któremu możesz przekazać swoje uczucia.


Jack Canfield jest autorem bestsellerowych książek, doskonałym mówcą i jednym z najlepszych amerykańskich ekspertów w dziedzinie rozwijania ludzkiego potencjału. Szkoli nauczycieli, pokazując, jak uczyć nastolatków wiary w siebie i realizować swe marzenia. Prowadzi też takie szkolenia dla organizacji edukacyjnych (m.in. American School Counselors Association) i korporacji (np. AT&T, Clairol, Virgin Records). Regularnie występuje w programach radiowych i telewizyjnych. Napisał kilkadziesiąt książek, w tym jest współautorem ponad dwudziestu Balsamów.

Mark Victor Hansen to profesjonalny mówca. Uczy strategii i doskonalenia sprzedaży, umacniania wiary w siebie i samodoskonalenia. Jest autorem m.in. How to Achieve Total Prosperity i współautorem serii Balsamów. Wydaje materiały audiowizualne pomagające rozpoznawać i wykorzystywać ludzkie zdolności w biznesie i życiu prywatnym. Często pojawia się w radiu i telewizji (m.in. w NBC, CBS, HBO, CNN).

Wznowienia:

BRACTWO CZYSTEJ KRWI, wyd. 5

Terry Goodkind
przeł. Lucyna Targosz

ISBN 978-83-7120-798-3

oprawa: broszurowa

format: 132 x 202

objętość (str.): 600

seria fantasy


Kolejne wznowienie trzeciego tomu bestsellerowego

cyklu „Miecz Prawdy”.

 

Richard Cypher pokonał Rahla Posępnego. Zaczyna też rozumieć dar magii. Zanim jednak wrogie siły zewrą szeregi, musi wyruszyć do pałacu Sióstr Światła, by nauczyć się panować nad swoimi mocami i odkryć ciemne sekrety własnego dziedzictwa.NADZIEJA POKONANYCH, wyd. 4

Terry Goodkind
przeł. Lucyna Targosz

ISBN 978-83-7301-010-9

oprawa: broszurowa

format: 132 x 202

objętość (str.): 696

seria fantasy


Czwarte wydanie szóstego tomu bestsellerowej sagi fantasy

 

Kahlan powoli wraca do zdrowia, gdy po Richarda znowu przybywa Siostra. Tym razem jednak jest to Nicci – przerażająca Siostra Mroku zwana Panią Śmierci. Magiczny czar zespolenia więzi lorda Rahla silniej niż obroża, gdyż teraz w rękach chłopaka spoczywa nie jego wolność, lecz życie Matki Spowiedniczki. Czy w drodze do Altur’Rang Richard zdoła znaleźć sposób, by złamać moc czaru?Czy Kahlan, dowodząca stutysięczną armią d’harańską, pokona ponad milion żołdaków Imperialnego Ładu? Jedyne wyjście z sytuacji podsuwa szóste prawo magii.

Terry Goodkind to gwiazda światowej fantasy. Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdzili czytelnicy. Ich zainteresowanie sagą „Miecz Prawdy” sprawiło, że już znalazła ona poczesne miejsce w kanonie gatunku.

RELACJE INTERPERSONALNE, wyd. 2

Ronald B. Adler, Lawrence B. Rosenfeld, Russell F. Proctor II
przeł. Grażyna Skoczylas

ISBN 83-7301-806-9

oprawa: twarda

format: 203x255 mm 

objętość (str.) : 576

seria Psychologia


Znakomity, pierwszy w Polsce podręcznik porozumiewania się.

 

Relacje interpersonalne, oparte na najnowszym, dziewiątym wydaniu amerykańskim, to znakomite wprowadzenie do zagadnień porozumiewania się, które może służyć zarówno studentom – i to nie tylko psychologii – jak badaczom tematu. Autorzy odwołują się do wyników licznych badań nad porozumiewaniem się

i bogatej literatury przedmiotu, czerpiąc obficie z najświeższych dokonań na tym polu. Rozważają zagadnienia porozumiewania się na różnych płaszczyznach – od par, rodzin

i innych małych grup po relacje w miejscu pracy i kontakty między przedstawicielami różnych kultur – oraz w wielu aspektach, poruszając m.in. kwestię ekspresji emocjonalnej, wpływu płci na styl porozumiewania się, powodów przyjmowania postawy obronnej czy ochrony prywatności w relacjach z innymi. Nie zapominają też o zjawiskach bardziej współczesnych, jak np. porozumiewanie się za pośrednictwem Internetu.

Zrozumiały i wartki język, jakim posługują się autorzy, dobrze skonstruowane tabele

i rysunki, zdjęcia ilustrujące omawiane zagadnienia oraz przykłady z życia są dodatkowym atutem tego znakomitego podręcznika.


Autorzy Relacji interpersonalnych są psychologami, specjalistami w zakresie porozumiewania się, profesorami trzech amerykańskich uczelni – Ronald B. Adler Santa Barbara City College, Lawrence B. Rosenfeld University of North Carolina,

a Russell F. Proctor II Northern Kentucky University.NLP W 21 DNI, wyd. 5

Beryl Heather
przeł. Anna Sawicka-Chrapkiewicz

ISBN 83-7120-975-4

oprawa: broszurowa

format: 125 x 195

objętość (str.): 324

seria Poradniki psychologiczne


 

Poradnik prezentujący jedna z najskuteczniejszych technik

służących indywidualnej przemianie i osiąganiu sukcesu

 

NLP (neurolingwistyczne programowanie) powstało w wyniku badań nad zachowaniem prowadzącym do osiągania sukcesu. Uczy umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz praktycznych sposobów zmieniania sposobu myślenia i zachowania. NLP w dwadzieścia jeden dni to program, który pozwala (między innymi) zrozumieć i budować związki interpersonalne, poprawić umiejętności przekonywania, skoncentrować się na celach i skutecznie działać oraz panować nad własnym samopoczuciem.KUBUŚ PUCHATEK O MIŁOŚCI, wyd. 4

A. A. Milne
przeł. Jagła Ewelina

ISBN 978-83-7301-417-6

oprawa: broszurowa

format: 85 x 90 mm

objętość (str.): 64

seria biblioteka Kubusia Puchatka ,


Wznowienie zbioru najpiękniejszych cytatów o miłości

i przyjaźni zaczerpniętych ze skarbnicy jaką jest

Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka.

PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA (broszura), wyd. 27

PIERWSZY ROK ŻYCIA DZIECKA (twarde), wyd. 11

H. Murkoff

A. Eisenberg

S. Hathaway B.S.N.
ISBN 978-83-7301-660-6 (broszura)

ISBN 978-83-7301-667-5 (twarde)

oprawa: broszurowa oraz twarda

format: 128 x 197

objętość (str.): 768

seria Poradniki dla całej rodziny


WYDANIE POSZERZONE, UZUPEŁNIONE I UAKTUALNIONE
Najpopularniejszy poradnik dla matek i ojców

w Polsce – 160 tys. sprzedanych egzemplarzy


Kontynuacja słynnego poradnika W oczekiwaniu na dziecko

Zawiera niemal wszystko, co powinni wiedzieć rodzice o pierwszym roku życia dziecka


Wstęp i konsultacja naukowa prof. zw. dr hab. n. med. Marian Krawczyński, dyrektor Instytutu Pediatrii Akademii Medycznej im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość