Strona główna

Praska zima filmowych przedpremier


Pobieranie 26.53 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar26.53 Kb.

Informacja prasowa Warszawa, 26 listopada 2015

  1. PRASKA ZIMA FILMOWYCH PRZEDPREMIER

w kinach Praha i Apolonia!
Kino Praha i Apolonia zaprasza na „1. Praską Zimę Filmowych Przedpremier” W dniach 28 – 31 grudnia będzie można zobaczyć najlepsze tytuły kina artystycznego, które oficjalną premierę będą miały dopiero za kilka miesięcy. Bilety tylko 12 złotych!
Kina Praha i Apolonia proponują swoim widzom kolejną dawkę przedpremierowych emocji, tym razem zimową. „1. Praska Zima Filmowych Przedpremier” to wydarzenie filmowe, podczas którego zaprezentujemy 8 tytułów, które swoją polską premierę będą miały dopiero za kilka miesięcy. Wybrane tytuły wcześniej można było oglądać na festiwalach filmowych m.in. w Lizbonie, w Madrycie oraz na 21. Festialu Filmowym Wiosna Filmów, gdzie zostały docenione zarówno przez publiczność, jak i krytyków filmowych.
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM „1. Praskiej Zimy Filmowych Przedpremier”:

28 grudnia 2015, poniedziałek

godz. 12:00, „Oddychaj”, reż. Mélanie Laurent, rok produkcji: 2014, czas trwania: 1h 31 min.

Do maturalnej klasy Charlie dołącza nowa koleżanka. Przyjaźń między dziewczynami przeradza się w skomplikowaną, destrukcyjną relację.


29 grudnia 2015, wtorek

godz. 12:00, „Swobodne opadanie”, reż. György Pálfi, rok produkcji: 2014, czas trwania: 1h 20min.

Obraz zdobył trzy nagrody w Karlowych Warach w 2014 r. (m.in. dla najlepszego reżysera i nagrodę specjalną jury).

„Jaką chcesz herbatę? Mamy miętową” – mamrocze starsza kobieta do apatycznego męża, z którym mieszka w zagraconym mieszkaniu. Następnie wstaje i idzie na dach bloku, skąd patrzy na wieczorne niebo nad Budapesztem. A potem skacze. W miarę jak spada, na mgnienie oka spoglądamy w kolejne okna do innych mieszkań. Potem do nich wrócimy. Siedem pięter, siedem identycznie zaprojektowanych mieszkań, ale zupełnie inne światy. Siedem sytuacji, siedem różnych historii, które mimo wszystko łączą tysiące powiązań. To jakby absurdalne, trochę tajemnicze obrazy współczesnej rzeczywistości widzianej w krzywym zwierciadle.

30 grudnia 2015, środa

godz. 12:00, „Głośniej od bomb”, reż. Joachim Trier, rok produkcji: 2015 , czas trwania: 1h 49min.

Zbliżająca się premiera wystawy upamiętniającej fotografkę Isabelle Reed, która zmarła przedwcześnie trzy lata temu, sprawia, że jej najstarszy syn Jonah powraca do rodzinnego domu. Zmusza go to do spędzenia większej ilości czasu z ojcem Genem i wycofanym, młodszym bratem Conradem, niż miał ku temu okazję w ciągu wielu ostatnich lat. Kiedy cała trójka trafia do tego samego domu, Gene podejmuje desperackie próby nawiązania komunikacji ze swoimi dwoma synami, ale i oni muszą się zmierzyć z uczuciami dotyczącymi kobiety, którą każdy z nich zapamiętał zupełnie inaczej.


31 grudnia 2015, czwartek

godz. 12:00, „Umrika”, reż. Prashant Nair, rok produkcji: 2015, czas trwania: 1h 28 min.

Ciepła i inteligentna komedia, która podbiła serca widzów tegorocznego festiwalu w Sundance, gdzie „Umrika” zdobyła Nagrodę Publiczności.


Udai, mieszkaniec małej wioski w Indiach, wyrusza do Ameryki, zwanej tutaj powszechnie Umriką, i przez kolejne lata informuje rodzinę o swoich przygodach śląc do domu bogato ilustrowane listy. Gdy korespondencja nagle się urywa jego młodszy brat Ramakant odkrywa, że to wcale nie Udai był autorem listów, i że tak naprawdę nie dał on znaku życia od swojego wyjazdu. Razem ze swoim przyjacielem Lalu, Ramakant wyrusza na poszukiwania brata.
KINO APOLONIA

28 grudnia 2015, poniedziałek

godz. 19:00, „Yona”, reż. Nir Bergman, rok produkcji: 2014, czas trwania: 1h 40min.

Jeden z najpopularniejszych filmów izraelskich ostatnich lat. Zdobył siedem nominacji do izraelskich nagród filmowych w 2014 r., wygrywając w kategoriach: „Najlepsza scenografia” i „Najlepsze kostiumy”.


Film opowiada o życiu legendarnej poetki izraelskiej, Yony Wallach. 18-letnia Yona rzuca szkołę, aby stać się częścią sceny artystycznej Tel Awiwu lat 60. XX wieku. Zafascynowana kręgiem literackim poetów takich jak Yair Hurvitz, czy Meir Wieseltier, musi skonfrontować swoje teksty i wyobrażenia z twardą rzeczywistością. Efektem są liczne wizyty w szpitalu psychiatrycznym – z własnej woli i z przepisu lekarza. W końcu udaje jej się uciec z tego zaklętego kręgu, ale „przerwy” w życiu stają się coraz dłuższe…
29 grudnia 2015, wtorek

godz. 19:00, „Labirynt kłamstw”, reż. Giulio Ricciarelli, rok produkcji: 2015, czas trwania: 2h 4min.

Niemiecki kandydat do Oscara 2016! Film zrobił furorę na ubiegłorocznych festiwalach m.in. w Szwajcarii i Niemczech, zdobył Bawarską Nagrodę Filmową w kategorii: „Najlepszy Aktor” (Alexander Fehling).


Niemcy 1958 rok. Czas odbudowy i cudu gospodarczego. Johann Radmann właśnie został mianowany prokuratorem i nie zamierza tracić czasu na nudne wykroczenia. Gdy dziennikarz, Thomas Gnielka, wywołuje awanturę na sali sądowej, Radmann nadstawia uszu. Przyjaciel Gnielki rozpoznał w nauczycielu strażnika z Auschwitz, ale nikogo nie interesuje oskarżenie go. Wbrew woli przełożonych Radmann zaczyna badać sprawę. W tym czasie “Auschwitz” było słowem, o którym wielu nie słyszało, a inni chcieli jak najszybciej zapomnieć. Tylko Prokurator Generalny, Fritz Bauer, zachęca go do działania, bo sam długo czekał na to, aby zbrodnie popełnione w Auschwitz wyszły na światło dzienne. Radmann przekracza granice, traci przyjaciół, kolegów i sprzymierzeńców, i zagłębia się coraz bardziej w labirynt kłamstw i poczucia winy. Ale to co w końcu ujawni, odmieni kraj na zawsze…
30 grudnia 2015, środa

godz. 18:00, „Nena”, reż. Saskia Diesing, rok produkcji: 2014 , czas trwania: 1h 34min.

Nena wymienia ze swoim tatą tysiące pytań. Znają się od podszewki. Ona w swojej czarnej skórzanej kurce, trochę dziwna, trochę wyjątkowa, pewna siebie. On – paraplegik w wózku inwalidzkim. Jest lato 1989 r. gdy Nena poznaje Carla na treningu baseballowym. To miłość od pierwszego wejrzenia i wszystko wydaje się możliwe. Ale w tym samym czasie jej ojciec już dłużej nie może i próbuje odebrać sobie życie. Z jednej strony jej intensywna wola życia, z drugiej pragnienie śmierci jej ojca. Nena musi znaleźć sposób, żeby sobie z tym poradzić.


Zapraszamy na „1. Praską Zimę Filmowych Przedpremier”

w dniach 28 – 31 grudnia w kinach Praha i Apolonia!
SKRÓCONY PROGRAM: „1. Praskiej Zimy Filmowych Przedpremier”:

28 – 31 grudnia

Kino Praha, Kino Apolonia

Cena biletu – 12 zł

Kino Praha

28 grudnia

godz. 12:00 – „Oddychaj”, reż. Mélanie Laurent29 grudnia

godz.12:00 –  „Swobodne opadanie”, reż. György Pálfi30 grudnia

godz. 12:00 – „Głośniej od bomb”, reż. Joachim Trier31 grudnia

godz. 12:00 – „Umrika”, reż. Prashant Nair

 

Kino Apolonia

 

28 grudnia

godz.19:00 –  „Yona”, reż. Nir Bergman

29 grudnia

godz. 19:00 – „Labirynt” , reż. Giulio Ricciarelli30 grudnia

godz. 18:00 – „Nena”, reż. Saskia DiesingINFORMCJA:

Kasa Kina Praha

ul. Jagiellońska 26

03-719 Warszawa

tel. 22 343 03 10
KONTAKT DLA MEDIÓW:

Katarzyna Polubiec-Mrowińska,

email: kasia@kinopraha.pl

tel. 728 875 350WWW.KINOPRAHA.PL


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość