Strona główna

Press Release Informacja Prasowa Release


Pobieranie 23.1 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar23.1 Kb.

Press Release

Informacja Prasowa Release

Microsoft prezentuje technologie jutra

Warszawa, 7 marca 2008 r. — Microsoft otworzył swoje Centrum Badawcze Microsoft Research w Redmond dla osób zainteresowanych nowymi technologiami i osiągnięciami Microsoft w tym zakresie. Podczas imprezy zatytułowanej TechFest firma zaprezentowała najświeższe rozwiązania, nad którymi pracuje sztab inżynierów wspierany przez specjalistów z innych dziedzin nauki. Obecnie firma Microsoft posiada pięć laboratoriów na całym świecie zlokalizowanych na trzech kontynentach. W lipcu br. Microsoft otworzy kolejne, szóste centrum badawcze.
W tym roku klienci firmy, przedstawiciele rządów, naukowcy oraz dziennikarze z całego świata mieli możliwość zapoznania się z ponad 35 projektami realizowanymi w Microsoft Research w Redmond. W 5 centrach badawczych Microsoft socjologowie, psychologowie, matematycy, fizycy oraz inżynierowie pracują nad projektami związanymi z m.in.: bezpieczeństwem, programowaniem wielojęzycznym, mechanizmami do odzyskiwania danych, rozwiązaniami multimedialnymi następnej generacji, urządzeniami zapewniającymi cyfrową rozrywkę, data mining czy kryptografią.
W tym roku uczestnicy spotkania TechFest mieli okazję zapoznać się z najnowszymi projektami Microsoft, które zaprezentowali Craig Mundie, chief Research and Strategy Officer, Rick Rashid, senior vice president, Microsoft Research oraz gość specjalny konferencji – amerykański aktor Alan Alda.
Wśród prezentowanych rozwiązań znalazł się m.in. WorldWide Telescope – środowisko do wizualizacji, które działa jak wirtualny teleskop łączący obrazy z najnowocześniejszych teleskopów naziemnych i kosmicznych, umożliwiające łatwe badanie wszechświata przy użyciu danych pochodzących z różnych źródeł. „WorldWide Telescope to jak obserwatorium astronomiczne w zaciszu własnego domu” — powiedział Rashid. „Pozwala oglądać niebo w całkowicie nowy sposób. Worldwide Telescope będzie wykorzystywać opracowany przez Microsoft Research mechanizm Visual Experience Engine, który umożliwia bezproblemowe przesuwanie i powiększanie obrazu nocnego nieba, łącząc za pomocą Internetu terabajty obrazów, danych i opisów z wielu źródeł w jednym wciągającym interfejsie. Platformę Visual Experience Engine będzie można wykorzystać także do innych celów, takich jak wirtualne wycieczki po parkach, zabytkach czy kurortach”.
Na spotkaniu przedstawiono trzy nowe interfejsy użytkownika, które rozszerzają możliwości wyszukiwania:

  • CoSearch pozwala grupom ludzi współużytkujących jeden komputer wspólnie prowadzić to samo wyszukiwanie w Internecie przy użyciu wielu myszy, a nawet telefonów komórkowych.

  • SearchBar pomaga wznowić wyszukiwania, które zostały przerwane.

  • SearchTogether pomaga grupom ludzi wspólnie prowadzić wyszukiwania w Internecie poprzez prezentowanie im historii zapytań całej grupy.

Craig Mundie poinformował również o bezpłatnym udostępnieniu do zastosowań naukowych i niekomercyjnych prototypowego systemu operacyjnego Singularity przeznaczonego do badań informatycznych. Dodatkowo Rashid zaprezentował projekt o nazwie BEE3, platformę sprzętową, która pozwala badaczom eksperymentować z różnymi architekturami komputerowymi bez używania kosztownych niestandardowych układów scalonych.


Microsoft Research to dział, któremu Microsoft zawdzięcza innowacyjne rozwiązania prezentowane na rynku. Pracują w nim wspólnie naukowcy z wielu dziedzin, których zadaniem i celem jest tworzenie rozwiązań dopasowanych do potrzeb użytkowników – nie tylko biznesowych, ale również fizjologicznych. Obecnie firma pracuje nad technologiami i narzędziami, które dziś jeszcze mogą wydawać się niezwykłe, lecz za jakiś czas być może zagoszczą na stałe w naszych domach i staną się stałym elementem naszej codzienności, zmieniając sposób, w jaki żyjemy, pracujemy i odpoczywamy” – powiedział Marek Roter, Dyrektor Generalny polskiego oddziału Microsoft.
Microsoft Research w Redmond powstała w 1991 roku jako pierwsza placówka badawcza Microsoft. Od początku działalności jednostka ta charakteryzowała się efektywnym modelem przepływu wiedzy i informacji pomiędzy naukowcami akademickimi a zespołami projektowymi odpowiedzialnymi za rozwój produktów.
W chwili obecnej firma Microsoft posiada sześć centrów badawczych zlokalizowanych na trzech kontynentach. Microsoft Research Cambridge w Wielkiej Brytanii, pierwsze laboratorium powstałe poza granicami USA, założone w 1997 roku, prowadzi projekty związane z programowaniem wielojęzycznym, bezpieczeństwem, odzyskiwaniem informacji oraz sztuczną inteligencją. Microsoft Research Asia w Pekinie jest główną placówką tego typu w Azji. Naukowcy tam zatrudnieni pracują m.in. nad interfejsem oraz rozwiązaniami multimedialnymi nowej generacji czy urządzeniami do cyfrowej rozrywki. Praca specjalistów z Microsoft Research Silicon Valley, drugiego centrum zlokalizowanego w USA, koncentruje się na rozwiązaniach do przeszukiwania Internetu, architekturą systemów komputerowych, bezpieczeństwem i polityką prywatności. Microsoft Research India, drugie z centrów azjatyckich, zajmuje się projektowaniem rozwiązań dla rynków rozwijających się, kryptografią, bezpieczeństwem oraz algorytmami. Microsoft Research New England w Cambridge, USA, które zostanie otwarte w lipcu 2008 roku, będzie koordynować badania prowadzone wspólnie przez naukowców pracujących nad najważniejszymi komponentami systemów informatycznych oraz ekspertów nauk społecznych.
W tym roku uczestnicy spotkania TechFest mieli również możliwość zapoznania się z prezentacjami Craig’a Mundie, chief Reaserch and Strategy Officer oraz Ricka Rashida, senior vice president, Microsoft Research. Mundie oraz Rashid przedstawią najnowsze projekty prowadzone w Microsoft Research w Redmond, które wkrótce zostaną sfinalizowane.
Więcej informacji na temat Microsoft Research można uzyskać na stronie: http://research.microsoft.com/.

Informacje na temat konferencji TechFest – transkrypcje wystąpień, zdjęcia oraz materiały prasowe można znaleźć pod adresem: http://research.microsoft.com/aboutmsr/techfest/.


Informacje o firmie:
Microsoft jest międzynarodowym producentem oprogramowania komputerowego, aplikacji serwerowych i technologii informatycznych dla klientów indywidualnych, firm i instytucji. W ofercie spółki znajdują się m.in.: system operacyjny Microsoft Windows, oprogramowanie biurowe Microsoft Office System, rozwiązania wspierające zarządzanie z rodziny Microsoft Dynamics, aplikacje serwerowe Microsoft Windows Server System oraz technologia Microsoft.NET.
Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia ponad 71 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym 250 osób w Polsce.
Firma Microsoft została zbudowana w oparciu o przekonanie, że nowe technologie, jeśli uczynić je dostępnymi i przyjaznymi, są doskonałym narzędziem do rozwoju i realizacji marzeń, pozwalają na pełne wykorzystanie możliwości, jakie drzemią w nas samych i otaczającym świecie. Polski oddział Microsoft chce brać aktywny udział w rozwoju gospodarki i społeczności lokalnej w Polsce. Naturalną konsekwencją tego zobowiązania i prowadzonej działalności biznesowej jest realizowanie zadań społecznych w obszarze edukacji informatycznej i walki ze zjawiskiem „wykluczenia informacyjnego”. W partnerstwie
z organizacjami pozarządowymi firma wspiera społeczności marginalizowane w dostępie do nowych technologii – do wiedzy, informacji i umiejętności informatycznych. W uruchomionym we wrześniu 2006 roku programie „Microsoft dla non-profit” firma przekazuje bezpłatnie swoje oprogramowanie na rzecz organizacji społecznych. W maju 2007 roku Microsoft został uznany
za „Dobroczyńcę Roku 2006” w konkursie organizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Firma potwierdziła także swoją wysoką pozycję wśród pracodawców, zajmując po raz drugi z rzędu pierwsze miejsce w badaniu Hewitt Associates i zdobywając tytuł „Najlepszego Pracodawcy w Polsce 2006”.
Zapraszamy do odwiedzenia polskiej strony firmy Microsoft pod adresem: http://www.microsoft.com/poland lub kontaktu
z Centrum Obsługi Klienta Microsoft pod numerem 0 801 308 801.
***
Microsoft, Windows, Windows Mobile, Visual Studio, Windows Server System, Windows Server, SQL Server, Visual Studio, BizTalk Server, Microsoft Dynamics są zarejestrowanymi znakami towarowymi, bądź znakami towarowymi Microsoft Corp. w Stanach Zjednoczonych i/lub w innych krajach. Nazwy wymienionych firm i produktów mogą być zastrzeżonymi znakami towarowymi ich właścicieli.

Dodatkowych informacji udzielą:


Jacek Kalinowski Joanna Frąckowiak

Microsoft Sp. z o.o. Microsoft Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 195 A Al. Jerozolimskie 195 A

02-222 Warszawa 02-222 Warszawa

tel. 0 22 594 10 00 tel. 0 22 594 10 00

kom. 0 609 99 12 90 fax. 0 22 594 10 02

e-mail: jacek.kalinowski@microsoft.com e-mail: joannafr@microsoft.com
Nadia Sotirow

Rowland Communications

tel. 0 22 593 91 00

fax. 0 22 593 91 01

kom. 0 607 888 158

e-mail: n.sotirow@rowland.plz


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość