Strona główna

Projekt ekomiasto Opis ogólny


Pobieranie 18.4 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar18.4 Kb.
Projekt EKOmiasto


Opis ogólny
Państwa firma prowadzi lub planuje działania w zakresie społecznej i środowiskowej odpowiedzialności biznesu (CSR)? Wspierają Państwo rozwiązania, które sprzyjają ekologicznemu rozwojowi miast i wpływają na lepszą jakość życia ich mieszkańców?
Ambasada Francji w Polsce i Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce (CCIFP) chcą wspierać Państwa działania i zachęcają do włączenia się w projekt „EKOmiasto”. W jego ramach przeprowadzony zostanie konkurs wyróżniający samorządy, które najbardziej angażują się na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wraz z nim chcemy przeprowadzić kampanię informacyjną na temat ekologicznych rozwiązań.
Plan działań


 1. WARSZTATY

W okresie od kwietnia do lipca 2013, Ambasada Francji zorganizuje 4 warsztaty skierowane do przedstawicieli polskich gmin. Seminaria te będą dotyczyły następującej tematyki:


- budownictwo ekologiczne i zagospodarowanie przestrzeni miejskiej;

- gospodarka odpadami;

- gospodarka wodna;

- zrównoważony transport.
 1. Ankiety i rozstrzygnięcie konkursu

Warunkiem uczestnictwa w konkursie będzie udział w co najmniej jednym z 4 warsztatów oraz wypełnienie 4 ankiet dotyczących tematów poruszanych podczas seminariów. Niezależne jury, składające się z wybitnych ekspertów, zapozna się z wypełnionymi dossier konkursowymi i wybierze 9 zwycięskich miast. W każdej z kategorii (zrównoważony transport, budownictwo ekologiczne, usługi dla środowiska) zostaną nagrodzone trzy miasta (miasto powyżej 100 tysięcy mieszkańców, miasto od 30 do 100 tysięcy mieszkańców i miasto poniżej 30 tysięcy mieszkańców).
 1. Uroczystość wręczenia nagród

W październiku odbędzie się w Ambasadzie uroczystość, na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele miast, instytucji oraz partnerów projektu EKOmiasto. Partnerzy będą mogli osobiście wręczyć nagrody prezydentom zwycięskich miast. W uroczystości wezmą także udział przedstawiciele ministerstw i Ambasady (Minister Środowiska, Ambasador Francji, itp.). Laureaci otrzymają bezpłatną ekspertyzę w zakresie strategii zrównoważonego rozwoju, przeprowadzoną przez eksperta z Francji.


Korzyści dla Partnerów
Uczestnictwo w projekcie jest sposobem na:
- Wzmocnienie widoczności medialnej działań firmy w zakresie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu

- Nawiązanie bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami polskich władz na szczeblu krajowym i lokalnym; decydentami w zakresie inwestycji samorządowych w obszarach gospodarki odpadami, czy rozwoju infrastruktury.

- Dostęp do podsumowania ankiet wypełnionych przez gminy, które pokażą obszar potencjalnej współpracy z samorządami.
Planowany budżet ogólny = 333 500 PLN

- w nim wkład Ambasady = 90 000 PLN

- pozostałe koszty dla CCIFP i firm-sponsorów = 243 500 PLN
(ciąg dalszy na drugiej stronie)

Nasza ofertaPakiet dla srebrnych sponsorów (10 000 PLN)

- na wszystkich materiałach komunikacyjnych projektu „Ekomiasto” (strona internetowa, plakaty, roll’upy prezentowane podczas konferencji prasowej na rozpoczęcie projektu i uroczystości wręczenia nagród, w listach i komunikatach prasowych)


- w filmie kończącym projekt. Każdy laureat otrzyma kilkuminutowy film prezentujący nagrodzone rozwiązanie i prowadzoną przez miasto politykę zrównoważonego rozwoju. Film ten będzie służył miastom do promocji wśród mieszkańców, m.in. w szkołach i lokalnych ośrodkach.


 • pakiet zaproszeń na uroczystość wręczenia nagród, w której wezmą udział m. in. Jego Ekscelencja Pan Ambasador, Minister Środowiska i wielu prezydentów miast
 • na stronie internetowej projektu możliwość publikacji artykułów opisujące dobre praktyki prowadzone przez firmę w różnych miastach
 • podsumowanie ankiet wypełnionych przez gminy, które pokażą obszar potencjalnej współpracy z samorządami
 • możliwość bezpośredniego nawiązania kontaktów z przedstawicielami władz (ministerstwa, samorządy), które odpowiedzialne są za prowadzenie projektów z zakresu zagospodarowania odpadami, termomodernizacji budynków itd.

Pakiet dla + ZŁOTYCH sponsorów + (30 000 PLN)


 • Wszystkie korzyści srebrnych sponsorów
 • Logo :

+ na roll’upach wystawionych podczas warsztatów +

+ na jednej z trzech statuetek wybranej kategorii +


 • + możliwość udziału w seminariach z przedstawicielami miast +
 • + przedstawiciel firmy osobiście wręczy na scenie jedną z 3 nagród wybranej kategorii +

Pakiet dla +++ PLATYNOWYCH sponsorów +++ (80 000 PLN)


 • Wszystkie korzyści ZŁOTYCH sponsorów
 • +++ Logo na wszystkich statuetkach z wybranej kategoriiwyłączność dla danej kategorii +++
 • +++ możliwość zaproponowania przykładów francuskich miast, które mogłyby zaprezentować swoje rozwiązania podczas seminariów oraz ekspertów do jury konkursu +++
 • +++ przedstawiciel firmy osobiście wręczy na scenie wszystkie 3 nagrody z wybranej kategorii – wyłączność dla danej kategorii +++Kontakt: CCIFP - Monika Constant (monika.constant@ccifp.pl) lub Ambasada Francji - François-Xavier Kowandy (francois-xavier.kowandy@diplomatie.gouv.fr)©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość