Strona główna

ProtokóŁ z posiedzenia gminnej komisji XV edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci młodzieży pod hasłem : „Twoja wiedza I czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”


Pobieranie 11.99 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar11.99 Kb.
PROTOKÓŁ

Z POSIEDZENIA GMINNEJ KOMISJI XV EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI MŁODZIEŻY POD HASŁEM :

Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”z dnia 19.03.2013r.
W miesiącach luty – marzec 2013r. w gminie Mirzec został przeprowadzony konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod hasłem : „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”, w ramach XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, a zorganizowany przez Wójta Gminy Mirzec, przy współudziale Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Szkół i Przedszkoli, Gminnej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Firmy „LATPOŻ” Handel i Usługi w Zakresie Zabezpieczenia Przeciwpożarowego – właściciel Pan Artur Latała.

Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójca”. Niewiedza może doprowadzić często do tragedii ludzkiej, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Problem ten wzrasta szczególnie w okresie jesienno – zimowym, a wiele negatywnych przykładów mamy z ostatniego okresu.

Stąd też celem konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży z zagrożeniem, jakie niesie tlenek węgla i udzielanie pomocy poszkodowanym dla ratowania życia oraz zdrowia najbliższych.

Przebiegiem eliminacji kierowały : szkolne komitety organizacyjne – na szczeblu szkół, a na szczeblu gminy – Gminny Komitet Organizacyjny pod przewodnictwem Szefa Obrony Cywilnej Gminy –wójta Marka Kukiełki.

Zgłoszone prace konkursowe oceniało jury powołane przez komitety organizacyjne.

Eliminacje szkolne konkursu plastycznego zostały przeprowadzone do 08 marca br., a eliminacje gminne – do 15 marca br. w czterech grupach : • Grupa I – uczniowie klas I – III – szkoły podstawowej;

 • Grupa II – uczniowie klas IV – VI – szkoły podstawowej;

 • Grupa III – uczniowie gimnazjum;

 • Grupa IV – uczniowie i wychowankowie świetlic terapeutycznych, ośrodków terapii zajęciowej i ośrodków szkolno - wychowawczych.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji na szczeblu szkolnym, do eliminacji gminnych zgłoszono najlepsze prace w każdej kategorii wraz z załączonymi protokołami z prac komisji.

Łącznie zgłoszono 44 prace konkursowe, z tego :

 • Szkoła Podstawowa w Gadce …………….. 8;

 • Szkoła Podstawowa w Trębowcu ………… 8;

 • Szkoła Podstawowa w Mircu ……………… 7;

 • Szkoła Podstawowa w Małyszynie ………… 5;

 • Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym …. 1;

 • Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym …. 7;

 • Szkoła Podstawowa w Osinach ……………. 0;

 • Szkoła Podstawowa w Jagodnem ………… 5;

 • Gimnazjum Publiczne w Mircu - ……….... 3;

Gminny Komitet Organizacyjny konkursu po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami konkursowymi, ocenił wysoki poziom merytoryczny wykonanych prac w formie rysunku, grafiki, malarstwa, kolażu i malowania na tkaninie.

Pomysłowość wykonawców wyrażona w pracach odzwierciedla w pełni wiedzę w zakresie ulatniania się tlenku węgla w mieszkaniach i domach oraz zastosowanie czujek czadu do ich wykrywania a także niesienia pomocy osobom poszkodowanym.
Na szczeblu gminnym jury wyróżniło następujące prace konkursu plastycznego nt.

Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”w poszczególnych grupach :
Grupa I :

 • I miejsce – NIEWCZAS Kamila - Szkoła Podstawowa w Mircu

 • II miejsce – MATYSEK Kacper - Szkoła Podstawowa w Mircu

 • III miejsce – JAŚKIEWICZ Kinga - Szkoła Podstawowa w Trębowcu


Wyróżnienie:

PARSZEWSKI Dawid – Szkoła Podstawowa w Jagodnem

ŚPIEWAK Paulina - Szkoła Podstawowa w Małyszynie;
Grupa II :


 • I miejsce – GARBACZ Kinga – Szkoła Podstawowa w Małyszynie

- II miejsce – KOCIA Filip - Szkoła Podstawowa w Jagodnem

Wyróżnienie:

ROKITA Agata – Szkoła Podstawowa w Trębowcu

BOROWIEC Marek - Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
Grupa III :

I miejsce – MUNDZIK Klaudia - Gimnazjum Publiczne w Mircu;

II miejsce – POCHEĆ Aleksandra - Gimnazjum Publiczne w Mircu;

III miejsce – KUKIEŁKA Olga - Gimnazjum Publiczne w Mircu;

Gminny Komitet Organizacyjny składa serdeczne podziękowanie dzieciom i młodzieży uczestniczącym w konkursie plastycznym. Szczególne podziękowania i gratulacje dedykuje wykonawcom wyróżnionych prac, które zostały zakwalifikowane na eliminacje wojewódzkie.

Szef Obrony Cywilnej – Wójt Gminy Mirzec oraz współfundator nagród Pan Artur Latała – właściciel firmy „LATPOŻ” ze Starachowic, zwycięzców konkursu na szczeblu gminy wyróżnia nagrodami rzeczowymi. Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w dniu 19 marca br. w budynku urzędu gminy.

Gminny Komitet Organizacyjny kieruje podziękowania za sprawne przeprowadzenie eliminacji szkolnych konkursu, popularyzację zachowania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w sytuacjach wystąpienia tlenku węgla i zastosowania urządzeń alarmujących, dla dyrekcji szkół, szkolnych komitetów organizacyjnych oraz opiekunów i nauczycieli szkolnych.

Gminny


Komitet Organizacyjny
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość