Strona główna

Przedstawiamy duchownych z pasją Warszawa, 21. października 2010 – w warszawskim Press Clubie zaprezentowano nowatorski w Polsce kalendarz „Powołani. Poznaj duchownych z pasją A. D. 2011”


Pobieranie 13.35 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar13.35 Kb.
Informacja prasowa
Przedstawiamy duchownych z pasją
Warszawa, 21. października 2010 – W warszawskim Press Clubie zaprezentowano nowatorski w Polsce kalendarz „Powołani. Poznaj duchownych z pasją A.D.2011”, którego bohaterami jest dwunastu niezwykłych polskich kapłanów. Zysk ze sprzedaży tego wydawnictwa wesprze fundację Opoka, która od 11 lat zajmuje się promowaniem w Internecie najbardziej wartościowych treści na temat wiary i katolicyzmu prowadząc portal www.opoka.org.pl.
Do wystąpienia w nim autorkom projektu, Paulinie Socha – Jakubowskiej i Sylwii Dąbrowie udało się namówić dwunastu duchownych katolickich wyróżniających się ogromną charyzmą, przebojowością i co nie mniej ważne – odwagą. Księża zostali przedstawieni na fotografiach autorstwa Sylwii Dąbrowy w charakterystycznym dla siebie otoczeniu, w miejscach, z którymi są bezpośrednio związani.

„W kalendarzu znalazły się m.in. zdjęcia z koncertu rockowego organizowanego przez jednego z bohaterów, czy też z lodowiska, na którym przed laty w hokeja grywał jedyny reprezentujący Polskę na Igrzyskach Olimpijskich kapłan” – mówi Paulina Socha-Jakubowska.

Kalendarz pokazuje księży, którzy przełamują stereotypy, gromadzą wokół siebie wiernych, zachęcając do działania i zmiany świata wokół siebie. Takich kapłanów jest w Polsce wielu, dlatego planowane są kolejne edycje kalendarza.

Każda ze stron kalendarza zawiera krótką notkę ze zbiorem najważniejszych informacji o Księżach i ich pracy.

„Na pomysł wydawania takiego kalendarza wpadłam podczas podróży po Włoszech. Tam tego typu wydawnictwa cieszą się olbrzymim powodzeniem, a księża w nich występujący traktują je, jako kolejną drogę docierania do wiernych” – mówi Socha-Jakubowska

Patronat nad kalendarzem objął Press Club Polska.

Kalendarze można już zamawiać przez stronę internetową www.kalendarz.opoka.org.pl oraz w księgarni Gloria24.pl

Duchowni z kalendarza: 1. Ks. Łukasz Piórkowski z Krakowa, twórca „Laboratorium wiary”, znają go wszystkie dzieci oglądające program „Ziarno”.

 2. Ks. Paweł Łukaszka z Nowego Targu, hokeista, reprezentant Polski, olimpijczyk z Lake Placid.

 3. Ks. Andrzej Tuszyński z Radomia, założyciel stowarzyszenia „Arka”, działacz społeczny, animator młodzieży.

 4. Ks. Jacek Stryczek z Krakowa, prowadzi stowarzyszenie „Wiosna”, uczy przedsiębiorczości, opiekuje się biznesmenami, a jego akcje typu „Spowiedź pod Galerią Krakowską” były wielokrotnie nagłaśniane medialnie.

 5. Ks. Michał Misiak z Łodzi, prekursor dyskotek ewangelizacyjnych, organizator koncertów bezalkoholowych, podczas których uczestnicy mogą się np. wyspowiadać.

 6. Ks. Jan Duda z Kielc, radiowiec z zamiłowania, twórca strony kielcelive.pl, chce ewangelizować przez media.

 7. Ks. Sławomir Nowak z Kalisza, zapalony harleyowiec, organizator Spotkań Motocyklowych z Mszą Św., na które co roku przyjeżdżają tysiące miłośników harleyów i nie tylko.

 8. Ks. Grzegorz Sprysak, michalita z warszawskiego Bemowa, współorganizator jedynej na świecie pielgrzymki rolkowej.

 9. Ks. Adam Zyzik z Częstochowy, proboszcz na miarę XXI wieku. Gdy potrzebował pieniędzy na budowę kościoła, wziął kredyt pod zastaw rodzinnego mieszkania.

 10. Ks. Rafał Praski z Miedźna (woj. Śląskie). Miłośnik boksu, piłki nożnej i dobrej muzyki. Uwielbia pracę z dziećmi. Zasłynął jako organizator piłkarskich rozgrywek: księża kontra hiphopowcy.

 11. Ks. Andrzej Łuszcz z Zamościa, Mistrz Polski Księży w tenisie stołowym, założyciel wielu klubów sportowych i jednocześnie prężnie działający muzyk.

 12. Ks. Bogusław Zeman z Lublina, współredaktor najnowszego przekładu Pisma Świętego z komentarzem. Autor wielu książek dla dzieci, wymyślił postać Słonia Bombika.

Wydawca kalendarza: Fundacja Opoka

Autorki: Sylwia Dąbrowa - zdjęcia, Paulina Socha-Jakubowska - teksty, Edyta Ciuchta – oprawa graficzna

Partner projektu: Press Club Polska

Strona internetowa: www.kalendarz.opoka.org.pl

_______________________________Dodatkowe informacje:

Paulina Socha- Jakubowska

e-mail: paulinasochajakubowska@o2.pl

Wydawca: Partner:©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość