Strona główna

Przegląd szkóŁ


Pobieranie 25.96 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar25.96 Kb.

PRZEGLĄD SZKÓŁ

Po Raz drugi integralną częścią festiwalu jest Przegląd Szkół Polskich i Zagranicznych. Prezentacja każdej ze szkół opiera się na przedstawieniu zarówno programu nauczania jak i wystawy prac najlepszych studentów.


szkoły polskie

Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych w Poznaniu, Akademia Sztuk Pięknych


we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach; Politechnika Śląska, Wydział Architektury
w Gliwicach

szkoły zagraniczne

Łotewska Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Sztuki i Projektowania w Karlsruhe (Niemcy), Szkoła Sztuki przy Uniwersytecie Północnego Illinois (USA), Szkoła Projektowania Nantes Atlantique (Francja), Akademia Sztuki i Projektowania im. Bezalela w Jerozolimie (Izrael), Akademia Sztuk Pięknych w Helsinkach (Finlandia), Szkoła Projektowania Modus w Mediolanie (Włochy)

KONKURS make me!

Po raz kolejny organizatorzy zaprosili młodych projektantów do udziału w konkursie, którego celem jest wyłonienie najciekawszych projektów  i zaprezentowanie ich publiczności festiwalowej na specjalnej wystawie pokonkursowej.

Konkurs „make me!” ma na celu stworzenie platformy kontaktów środowiska projektantów, a także nawiązanie współpracy pomiędzy młodymi projektantami a producentami i mediami. Główna nagroda pieniężna w wysokości 20.000 zł ufundowana przez Narodowe Centrum Kultury oraz Łódź Art Center ma stanowić zachętę do dalszych twórczych poszukiwań. Pozostałe nagrody w formie szkoleń i staży dadzą  ich laureatom szansę rozwoju artystycznego i nawiązania międzynarodowych kontaktów. Konkurs przeznaczony jest dla młodych projektantów w wieku od 20 do 30 lat.

W formule konkursu mieszczą się projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego, w tym również


z projektowania tkanin, szkła lub ceramiki z wyjątkiem dzieł unikatowych.  Laureaci konkursu prezentują swoje prace podczas wystawy pokonkursowej w czasie trwania Łódź Design 2009. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 15.10.09 (około godziny 18:30) w Łódź Art Center.
Zakwalifikowani do wystawy make me! 2009

Agnieszka Bar, Aleksandra Teodorczyk, Anna Rosinke, Anna Łoskiewicz, Zofia Strumiłło-Sukiennik (beza projekt), Magdalena Czapiewska, Karol Murlak (designlab), Elżbieta Misztalewska, Jadwiga Husarska-Chmielarz, Jakub Sobiepanek, Jan Kochański, Karina Marusińska, Gabriela Kowalska, Krzysztof Filipczyk (KOFIKOLEKTIF), Krystian Kwieciński, Łukasz Wysoczyński, Małgorzata Mozolewska, Marta Niedbał, Paulina Lis, Tomasz Pydo


Laureatów konkursu wyłoniło jury w składzie

Agnieszka Jacobson-Cielecka – przewodnicząca, kurator Łódź Design; Dorota Stępniak – manager projektu Łódź Design; Joanna Szwajcowska – Narodowe Centrum Kultury; Gian Luca Amadei – Blue Print Magazine; Mathias Remmele – Vitra Design Museum; Sławomir Kluziak – Siebert Head / Klub Brand Design; Ewa Gołębiowska – Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie; Magda Frankowska – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej; Grzegorz Piątek – architekt, krytyk; Michał Stefanowski – Stowarzyszenie Projektantów Form PrzemysłowychWYKŁADY I WARSZTATY

Cykl spotkań z międzynarodowymi autorytetami, artystami i projektantami, producentami oraz kuratorami. Służy wymianie doświadczeń między uczestnikami festiwalu prezentującymi rożne dziedziny (grafika, wzornictwo, architektura, moda, reklama) i rożne filozofie projektowania.

Jak co roku do przeprowadzenia wykładów i warsztatów zaprosiliśmy osoby powiązane z branżą, między innymi designerów/architektów, wykładowców szkół, przedstawicieli firm jak i instytucji.

GOŚĆ SPECJALNY - DANIEL LIBESKIND

Szczególną atrakcją festiwalu będzie w tym roku spotkanie z Danielem Libeskindem w czasie drugiego tygodnia festiwalu. Ten światowej sławy architekt, jeden z twórców ruchu architektury dekonstrukcji, weźmie udział w dyskusji towarzyszącej przeglądowi filmów o architekturze ArchFilmFest, w ramach którego będzie można zapoznać się z jego realizacjami (film pt. Architekci dekonstrukcji, USA, 2001). Oprócz tego Daniel Libeskind weźmie udział w specjalnym spotkaniu prasowym. Architekt przyjeżdża na zaproszenie i w ramach światowej kampanii Podążaj za ideą realizowanej przez firmę RHEINZINK.

_______________________
ArchFilmFest

Prezentacja filmów o tematyce architektonicznej w ramach trzeciej odsłony Festiwalu Filmów


o Architekturze. Organizator Festiwalu Filmów o Architekturze, wortal Sztuka-Architektury, przedstawia zestaw dobranych tematycznie filmów poświęconych jednemu z ważnych problemów architektury i kultury współczesnej. Temat przewodni: Zgniatacze pudeł. Architekci dekonstrukcji. Pokazom filmów będą towarzyszyć, jak zwykle, dyskusje zaproszonych gości i publiczności. W czasie odsłony łódzkiej, odbywającej się w ramach festiwalu Łódź Design 2009, w dyskusji weźmie udział Daniel Libeskind – jeden z twórców ruchu architektury dekonstrukcji.

Sponsorami imprezy są, jak zwykle, firmy Velux Polska i Rheinzink Polska. Ogólnopolski patronat medialny: TVP Kultura, kwartalnik Archivolta. Strona festiwalu: www.archfilmfest.euIMPREZY FESTIWALOWE

Festiwal to nie tylko wystawy, wykłady, warsztaty, aukcja i pokazy filmów, ale również imprezy. W tym roku główny weekend festiwalu to zestawienie tanecznej wesołej atmosfery z chilloutowym nastrojem. Za idealne połączenie gatunków odpowiedzialni będą doskonali DJ’e i zespół KAMP!INFORMACJE DODATKOWE

Materiały w rozdzielczości do druku można pobrać z poniższych stron internetowych:Program Glowny - Main Programme - MY WAY

http://picasaweb.google.com/lodzartcenter8/ProgramGlownyMainProgrammeMYWAY?authkey=Gv1sRgCOCJhtrN5LuJ1QE#

ArchFilmFest

http://picasaweb.google.com/lodzartcenter8/ArchFilmFest?authkey=Gv1sRgCPqlsdfJyY2T2AE#

Wystawy Towarzyszące

http://picasaweb.google.com/lodzartcenter9/WystawyTowarzyszaceAccompanyingExhibitions?authkey=Gv1sRgCMKQgKbynvrtywE#

Make me 2009

http://picasaweb.google.com/lodzartcenter9/MakeMe2009?authkey=Gv1sRgCKTg6_f878b_Qg#

Przegląd Szkół

http://picasaweb.google.com/lodzartcenter11/PrzegladSzkoReviewOfShools?authkey=Gv1sRgCOiM-eWJyo96#

_______________________


Informacji na temat Łódź Design udziela:
Aleksandra Kietla

Rzecznik Prasowya.kietla@lodzartcenter.com

tel.: +48 (42) 684–20–95kom: 0–693 86 00 22

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość