Strona główna

Pyrkon 2014: Fantastyczna Przestrzeń literacka 14. 02. 2014 Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 organizowany przez Klub Fantastyki „Druga Era”


Pobieranie 6.89 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar6.89 Kb.
Pyrkon 2014: Fantastyczna Przestrzeń literacka

14.02.2014

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014 organizowany przez Klub Fantastyki „Druga Era” odbędzie się w dniach 21-23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. To największa impreza poświęcona fanom fantastyki i popkultury w Polsce. Nie zabraknie podczas niej atrakcji dla fanów literatury.

Już po raz czternasty za sprawą Festiwalu Fantastyki Pyrkon stolica Wielkopolski stanie się Fantastyczną Przestrzenią. Wydarzenie będzie trwało od 21 do 23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego głównym zadaniem jest propagowanie fantastyki oraz popkultury pod każdą postacią: filmów, seriali, gier oraz książek.

Blok literacki jest jednym z kluczowych elementów festiwalu, co oznacza setki godzin ciekawych prelekcji, tysiące podpisanych książek, warsztaty pisarskie oraz zażarte dyskusje podczas paneli.

Swoją obecność na Pyrkonie 2014 zapowiedzieli już Charles Stross, brytyjski twórca i dwukrotny laureat nagrody Hugo za książki „The Concrete Jungle” i „Palimpsest”, Tad Williams, amerykański pisarz znany z serii „Pamięć, Smutek i Cierń” oraz „Inny świat”, a także Olga Gromyko – autorka cyklu, którego główną bohaterką jest wiedźma Wolha Redna. Nie zabraknie również pisarzy z polskiego podwórka. Na Festiwalu pojawią się między innymi Ewa Białołęcka, Jarosław Grzędowicz, Marek Huberath, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Łukasz Orbitowski, Andrzej Pilipiuk, i wielu innych. W ubiegłych latach gośćmi Pyrkonu były takie sławy, jak Ian McDonald, Graham Masterton, Miroslav Žamboch i Andrzej Sapkowski.

Pyrkon będzie trwał nieprzerwanie od piątku do niedzieli i odbywać się będzie w siedmiu pawilonach MTP. Organizatorzy zapewniają uczestnikom całodobową zabawę, która jest podzielona na kilkanaście bloków programowych, między innymi blok filmowy, literacki, gier elektronicznych, czy też blok naukowy. Nie zabraknie również koncertów, pokazów walk rycerskich i warsztatów tańca.

Koszt wejściówki na cały Pyrkon wynosi 50 złotych. Dzieci do 6 roku życia wejdą na teren imprezy za darmo, a 12-latkom przysługuje 50% zniżki na akredytację jednodniową. W cenie wejściówki znajduje się darmowy nocleg na terenie szkoły bądź hali na terenie Targów.

Pyrkon co roku cieszy się coraz większą popularnością. Rok temu w festiwalu uczestniczyło 12 300 fanów fantastyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.pyrkon.pl

http://www.youtube.com/watch?v=De7qHw8ZStg

http://www.youtube.com/watch?v=hfl7Pvx-c4s


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość