Strona główna

Pytanie z dnia: 2005-12-31 13: 38: 52 Pytanie


Pobieranie 310.11 Kb.
Strona10/10
Data19.06.2016
Rozmiar310.11 Kb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10

Odpowiedz: Musi porozmawiać z księdzem, który będzie chrzcił dziecko czy ze spowiednikiem. Portal w takich sprawach nie może decydować... Osobiście odpowiadający nie widzi takiej możliwości... J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 23:21:48

Pytanie: Jakie to mogą być inne powody, aby odmówić pogrzebu dla samobójcy. jeśli całe życie chodził do Kościoła, przeżył załamanie i popełnił samobójstwo, proboszcz powie że poprzez ten czyn dał zgorszenie innym ludziom wierzącym i dlatego nie będzie miał pogrzebu. A zwracanie się do biskupa to smiechu warte. Biskupi zapomnieli, że mają służyć a nie być panami przyjmowanymi z honorami. A na temat samobójców proszę o konkretny dokument Stolicy Apostolskiej, jak postępować, nie mówię tu o KKK

Odpowiedz: Dlaczego z góry zakłada Pan, że proboszcz samobójcy odmówi pogrzebu? Przecież przepisy kościelne każą mu postąpić inaczej. Jeśli nie było innych przeciwskazań do pogrzebu kościelnego, to należy go odprawić... Zobacz TUTAJ J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 21:05:55

Pytanie: Czy Kościół ma coś przeciwku pójściu do irydologa?

Odpowiedz: O ile wiadomo to nie. Trudno tu bowiem mówić o jakichś czarach. Pytanie tylko, czy ten rodzaj medycyny naprawdę jest skuteczny. J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 19:25:11

Pytanie: Biblia mówi że wszyscy zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, natomiast Kościół uczy że Maryja nie zgrzeszyła. jak to pogodzić?

Odpowiedz: Czy potrafiłbyś wskazać tekst Pisma, w którym jest mowa o tym, ze wszyscy zgrzeszyli? Bo odpowiadającemu wydaje się, że zwrot ten występuje w Piśmie w kontekście tłumaczenia, ze wszyscy potrzebują zbawienia (Rz 5, 12). A zbawienia Maryja też potrzebowała. Otrzymała łaskę niepokalanego poczęcia w przewidywaniu zasług Jezusa Chrystusa... Gdyby nie Jego śmierć, nie byłoby niepokalanego poczęcia, choć czasowo wydarzenia miały miejsce w odwrotnej kolejności... J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 17:32:48

Pytanie: Jakie jest plan Zycia Jezusa Chrystusa potrzebuje to pomozcie mi?:)

Odpowiedz: Hm... Plan życia Jezusa Chrystusa? Chodzi o Jego narodziny, życie ukryte w Nazarecie, publiczną działalność, w końcu śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie?

Pytanie z dnia: 2005-12-01 17:28:54

Pytanie: Szczesc Boze! Moje pytanie: Jak Kosciol ustosunkowuje sie do niekonwencjonalnych metot leczenia , chodzi mi glownie o bioenergoterapeltow . Czy jako katolik powinnam korzystac z ich uslug , ktore czesto wydaja sie ostatnia deska ratunku .Czy powinnismy im udostepniac sale parafialne ? Dziekuje.

Odpowiedz: Zobacz TUTAJ W uzupełnieniu dodajmy tylko, że praktyka wypożyczania bioenerogterapeutom salek w kościele już się (chyba) skończyła. Bo dziś znamy zagrożenia, których 20 lat temu nie byliśmy świadomi... J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 15:37:37

Pytanie: CO z tego że Bóg jest taki dobry skoro ja jestem zbyt słaba by przy Nim wytrwać, ciągle grzeszę i upadam?

Odpowiedz: Hmmm... Tak się dziwnie składa, że przed Tobą ktoś zapytał, dlaczego Bóg błogosławił Jeftemu, skoro dopuszczał się nieprawości... Napisano w odpowiedzi, że Boży wybór i łaska nie zależy od osobistej godności, ale od woli Boga. Tak pewnie jest i w Twoim wypadku. Bóg się od Ciebie nie odwraca. Pewnego dnia staniesz mocniej na nogach... J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 15:23:08

Pytanie: Dwa razy w życiu przeczytałem Nowy Testament. Jeden raz Stary. Czytam teraz niektóre księgi ST drugi raz. Właśnie skończyłem czytać Księgę Sędziów. Pytanie jest następujące: dlaczego Pan błogosławił Jeftemu skoro złożył on ofiarę z człowieka tj. z własnej córki???

Odpowiedz: Odpowiadającemu wydaje się, że jakiś czas temu na to pytanie już odpowiadał.. Widać ktoś poprosił o odpowiedź tylko na maila... Wydaje się, ze sensem tej historii z Księgi Sędziów jest pokazanie, że Boży wybór nie zależy od osobistej godności wybranego. Jefte pochodził z nizin (społecznych). Na dodatek pokazał, że nie był człowiekiem prawym. Ale właśnie takimi słabymi ludźmi potrafi posłużyć się Bóg w realizacji swoich planów... Dziś chyba jest to też bardzo ważne. Grzech w oczach Bożych człowieka nie przekreśla... J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 14:34:44

Pytanie: Mam poważny problem.Chcę sie dowiedzieć dokładnie o stosunku Kościoła do kary śmierci. Wiele osób mówi mi że powinna być zezwolona bo Bóg zabił więcej ludzi-Sodoma i Gomora, Plagi Egipskie. Jak sie przed tym obronić i co takim ludziom powiedzieć (to przecież katolicy) Proszę o pomoc.

Odpowiedz: Wysuwającym argumenty, że Bóg kogoś zabił należy zawsze przypominać, że Bóg jest Panem życia i śmierci człowieka. I jakkolwiek by człowiek nie umarł jest w tym jakieś Boże przyzwolenie. Nas obowiązuje przykazanie "Nie zabijaj"... Naukę Kościoła w tym względzie znajdziesz w Katechizmie Kościoła katolickiego 2263-2267 . Kościół nie neguje faktu, że kara śmierci może być stosowana. Ale apeluje, by ograniczyć ja do wypadków naprawdę wyjątkowych. W normalnych sytuacjach wystarczy przeciez trwałe izolowanie takich ludzi od reszty społeczeństwa... J.
Pytanie z dnia: 2005-12-01 13:03:17

Pytanie: Jakiś czas temu przeczytałam w GN tekst na tema rodzinnych domów dziecka. Czy mogę uzyskać kontakt do jakieś chrześcijańskiej organizacji prowadzącej takie placówki?

Odpowiedz: Rodzinne domy dziecka prowadzone są przez rodziny, nie organizacje... Zobacz TUTAJ J

Pytanie z dnia: 2005-12-01 11:08:47

Pytanie: Od pewnego czasu zastanawiam sie nad pytaniem: czy calowanie jest grzechem??? Pytalam juz znajomego ksiedza jednak on mi odpowiedzial ze jest to grzechem. Troche sie z tym nie zgadzam, dlatego chcialabym tez znac zdanie innych.Z góry dziekuje za odpowiedz i poswiecony mi czas.Pozdrawiam:)

Odpowiedz: Zobacz TUTAJ J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 08:29:17

Pytanie: Mam wielką prośbe, czy mógł bym wiedzieć jakie przedmoty trzeba zdawać na maturze, by móc iść do seminarium?

Odpowiedz: Nie ma to większego znaczenia. Potrzebne są wiadomości z zakresu religii i ogólne przygotowanie. Często wyznacza się też kandydatom jakieś lektury, z którymi muszą się zapoznać... J.

Pytanie z dnia: 2005-12-01 08:03:05

Pytanie: Moje pyanie dotyczy 6 grudnia... Dlaczego nie Mikołajki lecz dzien św. Mikołaja? Koleżanka z pracy, której tak powiedziałam zapytała dlaczego. I tu już nie bardzo wiedziałam co powiedzieć.... Powiedziałam tylko, że Mikołaj jest jeden a nie kilku. Prosze napisac, co wiecej moge jej powiedziec. Pozdrawiam.

Odpowiedz: 6 grudnia obchodzimy wspomnienie konkretnego św. Mikołaja. Uważany jest on za dobroczyńcę, bo za życia rzeczywiście sporo ludziom pomagał. W te dzień chcemy się do niego upodabniać dając ludziom, zwłaszcza potrzebującym, prezenty... Więcej o świętym i o akcji przywracania temu świętemu prawdziwych cech znajdziesz TUTAJ J.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość