Strona główna

Relacja z mdrt (Million Dollar Round Table), edycja 2008 Dnia 20 marca 2008 w hotelu Marriott w Warszawie, odbyło się doroczne Szkolenie mdrt (Million Dollar Round Table) pod tytułem: „Przypływ wszystkie łodzie podnosi”


Pobieranie 9.5 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar9.5 Kb.
Relacja z MDRT (Million Dollar Round Table), edycja 2008


Dnia 20 marca 2008 w hotelu Marriott w Warszawie, odbyło się doroczne Szkolenie MDRT (Million Dollar Round Table) pod tytułem: „Przypływ wszystkie łodzie podnosi”.
Tygodnik dla inwestorów CashFlow&You dziękuje panu Adamowi Sankowskiemu, Prezesowi Zarządu PIPUiF (Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych) za zaproszenie. W najnowszym wydaniu Joanna Wiejak, Redaktor Naczelny CashFlow&You przedstawia obszerną relację z konferencji MDRT oraz prezentuje galerię zdjęć z tego ważnego w branży doradztwa finansowego wydarzenia.
PIPUiF jest organizatorem dorocznego szkolenia MDRT. W jego trakcie najlepsi pośrednicy i doradcy z Polski oraz goście, zaproszeni z innych krajów, przekazują praktyczne wskazówki jak budować swoją wartość i odnosić sukcesy w sprzedaży.
W tym roku przyjechali ważni goście z Europy i świata, m.in. James E. Rogers, prezes Światowy MDRT, Julien H. Good Jr., sekretarz MDRT, Matteo Pederzoli, dyrektor regionalny MDRT z Belgii, Rainer Jureczek, prezes European Federation of Financial Professional z Niemiec.
O unikalnej wartości MDRT mówił Matteo Pederzoli, Dyrektor Regionalny MDRT z Belgii. 10 swoich sposobów na osiągniecie Top of the Table przedstawiał James E. Rogers, Prezes Światowy MDRT the Premier Association of Financial Professionals,
34 lata w MDRT, z Kanady. O tym jak wykorzystać koniunkturę finansową mówił Marek Stypułkowski, z Commercial Union, od 7 lat w MDRT. Renata Hara, 4-krotny Agent Roku z firmy Aegon opowiadała o harmonii sukcesu.
Nawyki w kontaktach z klientami to zagadnienie, które poruszał w trakcie wykładu Witold Majka EFG, MDRT 2007 z firmy Premium Financial. Obsługa klienta to koszt, czy inwestycja? Nad problemem zastanawiał się Mirosław Koszewski, 5 lat w MDRT, Agent Roku 2007, Commercial Union. Pierwsze wrażenie robi się tylko raz, mówił Artur Meres, Agent Roku 2007 PZU Życie, członek MDRT 2007. W rozważaniach relacji z klientem nie powinno zabraknąć kwestii związanych z niepełnosprawnością, podkreślała dr Danuta Gorajewska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Podczas przerwy na lunch w restauracji Champions hotelu Marriott, odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów doradcom, którzy uzyskali tytuł EFG (European Financial Guide) w Europejskiej Akademii Planowania Finansowego. Uroczystości przewodniczył Franciszek R. Zięba, Dyrektor Akademii EAFP.
Czego agent może oczekiwać od menedżera sprzedaży? Prelekcję wygłosił Jerzy Sanetra, 5-krotny Agent Roku, Dyrektor Regionalny PZU Życie. Moja droga w MDRT, o tym mówił Julien H. Good Jr., CLU, ChFC*, Sekretarz MDRT (Prezes Światowy MDRT 2010), 24 lata w MDRT, 3 kwalifikacje COT, z USA. Jakie są wymogi dla doradców ubezpieczeniowych i finansowych według dyrektywy MiFID i IMD, opowiadał Rainer Juretzek EFP*, Prezes European Federation of Financial Professionals z Niemiec.
Prezes Sankowski przedstawił cele strategiczne Izby. Pierwszy z nich to promowanie Kodeksu Etyki oraz listy sygnatariuszy, aby budować zaufanie klientów i tym samym rynek otwarty na pośredników. Drugi to promocja najwyższych standardów zawodowych. Trzeci to inicjatywa obywatelska wprowadzenia zachęt podatkowych w ramach III filaru ubezpieczeń społecznych oraz związana z tym akcja zebrania 100 000 podpisów pod projektem ustawy.
Nie ma pieniędzy na emerytury. Koniecznie trzeba zachęcić obywateli poprzez ulgi do zbierania kapitału. Nie wystarczą akcje medialne. Impuls środowiska doradców jest bardzo ważny, mówił Adam Sankowski. To środowisko doradców ma możliwość dotarcia z informacją finansową do swoich klientów i powinno stanowić też pierwszą linię poparcia dla projektu ustawy. Ustawy, która poprzez wprowadzenie zachęt i odpisów podatkowych, będzie korzystna dla wszystkich obywateli.
Konferencję moderował dr Andrzej Fesnak, certyfikowany doradca finansowy, wiceprezes PIPUiF oraz e-ProfitSystem. Kończąc szkolenie zaprosił wszystkich na MDRT za rok, a gości specjalnych i wykładowców na VIP koktajl z organizatorami.
Pełna treść relacji z konferencji MDRT (Million Dollar Round Table), edycja 2008 „Jak swoją wiedzę przekuwać w sukces?” dostępna jest w tygodniku elektronicznym CashFlow&You nr 43 (13/2008). Autor artykułu: Joanna Wiejak, wydawca: e-ProfitSystem http://newsletter.cashflowandyou.pl.

Więcej informacji:


Joanna Wiejak
Redaktor Naczelny
CashFlow&You
e-mail: jwiejak@cashflowandyou.pl
www.newsletter.cashflowandyou.pl

Andrzej Mańka, dyrektor PR, e-ProfitSystem


e-mail: amanka@e-profitsystem.pl
tel.: 0503 572 842

www.e-profitsystem.pl

www.kursy-finansowe.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość