Strona główna

Rezydencja Park Rodzinna – przytulne apartamenty nie tylko na lato Ekskluzywne apartamenty w Dune i bardzo kameralne w Rezydencji Park to to, co dotychczas zaproponował wymagającym klientom Firmus Group


Pobieranie 14.76 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar14.76 Kb.

Mielno 12.05.2015r

Rezydencja Park Rodzinna – przytulne apartamenty nie tylko na lato

Ekskluzywne apartamenty w Dune i bardzo kameralne w Rezydencji Park - to to, co dotychczas zaproponował wymagającym klientom Firmus Group, norweski deweloper inwestujący w Mielnie. Obecnie poszerza on ofertę o apartamenty zaprojektowane specjalnie z myślą o rodzinach z dziećmi. Rezydencja Park Rodzinna, siódma inwestycja Firmusa, wchodzi w fazę robót nadziemnych, a deweloper rozpoczyna sprzedaż zaplanowanych w niej mieszkań wakacyjnych.

Rezydencja Park Rodzinna powstaje przy ulicy Orła Białego w Mielnie. Apartamentowiec ma się składać z 32 apartamentów, dwu- i trzypokojowych o powierzchni od 36 do 53 m kw. oraz trzech 71-metrowych. Każdy z nich będzie miał taras lub przestronny balkon (ich powierzchnia - w zależności od apartamentu – wyniesie 8 lub 21 m kw.). Budynek wyposażony zostanie w windę.

Obecnie wykonawca, którym jest koszalińskie Przedsiębiorstwo Budowlane KUNCER, zakończywszy fazę robót fundamentowych, wznosi ściany przyziemia, gdzie w hali garażowej znajdzie się 20 miejsc postojowych (dodatkowych 12 - na zewnątrz, na zamkniętym terenie posesji). Roboty fundamentowe w przypadku takiej lokalizacji jak ta, czyli w bezpośredniej bliskości wydmy nadbrzeżnej, są znacznie bardziej skomplikowane, czasochłonne i kosztowne niż zwyczajnie. Choćby z tej przyczyny, że Rezydencja Park Rodzinna stanie na 141 potężnych kolumnach betonowych. Arkadiusz Szukajło, kierownik budowy, wyjaśnia: - Musieliśmy wykonać odwierty o głębokości 10-11 metrów poniżej poziomu płyty fundamentowej i wypełnić je betonem. W ten sposób mamy absolutną pewność stabilności budynku po wsze czasy. Laikowi, który by nas obserwował, niezrozumiałe mogłoby się wydawać się to, że ekipa pracuje od paru tygodni, a tak „niewielki” widać efekt. Solidne posadowienie zajmuje sporo czasu. Teraz, w części nadziemnej, z każdym dniem budynek będzie wyglądał inaczej, bo wznoszenie murów idzie dużo szybciej niż prace w ziemi.

Zgodnie z harmonogramem Rezydencja Park Rodzinna ma być ukończona w maju przyszłego roku. Jeśli wziąć pod uwagę pozytywne doświadczenia inwestora z PB KUNCER jako wykonawcą, zdobyte przy budowie dwóch wcześniej wzniesionych w pobliżu kameralnych apartamentowców Rezydencja Park III i Rezydencja Park IV, można być pewnym, że ambitnie założony krótki termin realizacji jest realny.

Architektura apartamentowca (zaprojektowanego przez szczecińskie AB Studio - arch. Marek Antoszczyszyn, arch. Andrzej Buko), nawiązuje do sąsiadującego z nim, wspomnianego już, kompleksu Rezydencja Park, czyli czterech 12-apartamentowych budynków. Zewnętrznym wyróżnikiem rzucającym się od razu w oczy jest wykorzystanie motywów budownictwa szachulcowego, które jest jedną z najbardziej charakterystycznych cech dawnej architektury na Pomorzu.

Atutem inwestycji jest jej piękne otoczenie, czyli przede wszystkim wysokie, nadmorskie sosny i krzewy porastające nadmorską wydmę. Równie blisko z tego miejsca (około 150 metrów) na plażę morską, jak i na brzeg jeziora Jamno. To centralna część Mielna, a jednocześnie miejsce zaciszne, spokojne i urokliwe.

Uznanie rodzin za głównego adresata oferty Rezydencja Park Rodzinna wpłynęło na rozwiązania przyjęte w projekcie. Zamiast recepcji zaplanowano np. przytulne lobby w ciepłych kolorach. Jego przestrzeń będzie zagospodarowana pod kątem wypoczynku, stąd m.in. kącik zabaw dla dzieci, sofa, pufy. Na zewnątrz dzieci będą mogły korzystać z dużego placu zabaw.

Cezary Kulesza, kierownik ds. marketingu i sprzedaży Firmusa, wyjaśnia: - Wykorzystujemy sprawdzony pomysł na kameralne apartamenty. Przekonaliśmy się że, klienci doceniają ich funkcjonalny rozkład pomieszczeń, wysoki standard wykończenia i wyposażenia. Kontynuacja projektu Rezydencja Park jest więc czymś naturalnym. Budynek do którego realizacji przystępujemy obecnie od początku zaplanowany jest jako miejsce wspólnego wypoczynku całej rodziny. Atrakcyjne są ceny tych apartamentów, bo zaczynają się o 7650 zł netto za metr kwadratowy w standardzie wykończenia „pod klucz”.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by tak jak w przypadku innych inwestycji Firmus Group zakup apartamentów potraktować jak inwestycję. Oddane przez nabywców w zarząd zewnętrznej firmie specjalizującej się w komercyjnym wynajmie mieszkań wakacyjnych i apartamentów hotelowych mogą one przynosić właścicielom wymierne korzyści finansowe. Tym wyższe, im w większym stopniu sfinansowana jest ona z kredytu hipotecznego.

Niska inflacja powoduje, że kredyty hipoteczne są obecnie oprocentowane na poziomie nawet poniżej 4 proc. w stosunku rocznym. Tymczasem uzyskanie 6-8 proc. zwrotu z zainwestowanego w apartament kapitału nie jest niczym nadzwyczajnym. Jak przekonuje Marcin Kokot, prowadzący zajmującą się wynajmem apartamentów koszalińską firmę City Apartments, możliwe jest osiągnięcie nawet zwrotu 10-procentowego, o ile apartament jest aktywnie promowany i oddawany w użyczenie gościom przez większą część roku. Marcin Kokot mówi: - Mielno zmienia się na naszych oczach. Z małej, ciągle niedocenianej miejscowości wyrasta na kurort o charakterze ponadregionalnym. Coraz częściej wybierane jest jako miejsce odpoczynku i urlopów również przez obcokrajowców.

Wielu właścicieli z Koszalina zajmuje się wynajmem swoich lokali samodzielnie. Należy do nich pan Jacek (prosił o zachowanie nazwiska do wiadomości redakcji). Kupił cztery lata temu apartament w pierwszym budynku w kompleksie Rezydencja Park, a obecnie drugi. – To była decyzja typowo inwestycyjna. Przychody z bieżącego wynajmu to jedno. Warto pamiętać, że mimo zawirowań rynkowych ceny nieruchomości w długim okresie na pewno wzrosną. To normalne zjawisko, bo przy otwartym rynku następuje stopniowe wyrównywanie cen, a u nas są one nadal niższe niż na zachodzie Europy – objaśnia. – Potraktowałem inwestycję w apartament jako alternatywę dla lokaty bankowej. I przekonałem się, że było warto.

Nie każdy chce sam zajmować się wynajmem. Wtedy przydatne są takie firmy jak City Apartments. Biorą one na siebie wszystkie obowiązki w zamian za część przychodu z wynajmu. Ich zaletą jest duże doświadczenie na rynku i sprawność w promowaniu oferty. Marcin Kokot tłumaczy: - Nasz interes jest tożsamy z interesem właściciela, chodzi o jak najwięcej dni, podczas których lokal „pracuje”. Dzięki dobrej współpracy, częstym spotkaniom oraz regularnie przeprowadzanym analizom, wspólnie osiągamy dobre wyniki. Na brak pracy nie narzekamy, bo korzystanie z apartamentów zamiast klasycznych hoteli - również poza sezonem wakacyjnym – jest coraz popularniejsze. No i przybywa osób, które inwestując w apartamenty, zamawiają u nas ich pełną obsługę.Kontakt:

Andrzej Mielcarek, doradca ds. PR
+48 664 774 776
press@firmusgroup.pl


Informacje o inwestorze
Firmus Group jest grupą spółek deweloperskich operujących na Pomorzu Środkowym, w Mielnie i okolicach. Wybudowała dotąd duży obiekt przemysłowy w koszalińskiej podstrefie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, apartamentowiec Tarasy w centrum Mielna, cztery etapy Rezydencji Park oraz apartamentowiec Dune ulokowany tuż przy mieleńskiej promenadzie i plaży. Obecnie prowadzi budowę Rezydencji Park Rodzinnej i przygotowuje się do kilku kolejnych realizacji, oczekując wydania odpowiednich pozwoleń budowlanych przez organy administracyjne.
Grupa posiada ogromny potencjał, m.in. dzięki zgromadzeniu w swym ręku rozległych terenów inwestycyjnych położonych bezpośrednio nad Bałtykiem. Ich łączny obszar to 2 mln2 gruntu, z czego około 1 mln m2 może być wykorzystane pod zabudowę mieszkaniową, hotelową i rekreacyjną. Ich wartość szacowana jest na blisko 1 mld euro.

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość