Strona główna

Romantyczne Oblicze Europy niemcy szwajcaria włochy 1 1 dni


Pobieranie 21.11 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar21.11 Kb.Romantyczne Oblicze Europy

NIEMCY

SZWAJCARIA

WŁOCHY

1

1 DNI


(autokar)

Program wycieczki przebiega przez 3 kraje a jego myślą przewodnią są piękne i fascynujące miejsca - raj dla romantyków ale nie tylko, również dla miłośników historii i przyrody. Naszą wyprawę zaczynamy w malowniczej Frankonii, regionie słynącym z produkcji win. Nie bez kozery miejscem startu jest przepiękny Wurzburg - to tu zaczyna się przecież najbardziej znany szlak turystyczny Niemiec tzw. Droga Romantyczna, która wiedzie na południe pod samiuteńkie Alpy. Wykorzystamy tę trasę w taki sposób by zobaczyć wiele ciekawych i pięknych miejsc. Tu Niemcy wyglądają jak „wyjęte z bajki”: spokojne wiejskie okolice, przydrożne krzyże, historyczne wioski i miasteczka otoczone średniowiecznymi murami, gdzie czas stanął w miejscu parę wieków temu. Naszym celem są jednak urokliwe Alpy i szwajcarska Gryzonia. To przez tą krainę przebiega słynny szlak kolejowy Albula/Bernina – prawdziwe arcydzieło sztuki inżynierskiej wykute na przeł. XIX/XX w., dziś na liście światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kolej ta pokonuje na swej trasie 55 tuneli i ponad 190 wiaduktów, wspina się na najwyższą przełęcz kolejową w Europie by za chwilę zacząć zjeżdżać w dół w kierunku słonecznego Tirano w Italii. Ten mały czerwony pociąg zdaje się być głównym elementem składowym tej wyprawy. A skoro już „lądujemy” w Lombardii, to pominięcie tak znanych i podziwianych miejsc w okolicy jak La Scala, katedra marmurowa, Galeria V. Emmanuela czy Pinakoteka dieBrera byłoby prawdziwym nietaktem. Tak! To atrakcje słynnego Mediolanu, stolicy światowej mody, jednego z najbogatszych miast świata. Nie koniec na tym bo na deser jeszcze fascynujące Bergamo, już z oddali wyraźnie ukazujące swoje nietuzinkowe oblicze. Dopełnieniem całości jest włoskojęzyczny kanton Ticino i 3 fascynujące miejsca: nastrojowe Lugano , Bellinzona (brama wjazdowa z Italii do północnej Europy) oraz przełęcz Św. Bernarda. Całość zepniemy tematycznie w pięknym, romantycznym Regensburgu. Zapraszamy!


1 dzień WARSZAWA

11:00 Zbiórka przed Pałacem Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).11:15 Odjazd autokaru do Niemiec przez przejście graniczne w Zgorzelcu (możliwość wsiadania: Piotrków Trybunalski, Wrocław). Przyjazd do hotelu w pobliżu granicy polsko-niemieckiej.
2 dzień ZGOZRELEC KULMBACH WURZBURG

(śniadanie) Wyjazd w kierunku Würzburga - stolicy Dolnej Frankonii. Po drodze zwiedzanie Kulmbach: Bawarskie Muzeum Piekarnictwa i Piwowarstwa z największą atrakcją szklanymi kadziami, Zamek Plassenburg - wybitne dzieło renesansu niemieckiego, w godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Würzburga.
3 dzień WURZBURG

(śniadanie) Po śniadaniu zwiedzanie Würzburga, początek Niemieckiej Drogi Romantycznej: najwspanialsza w Niemczech barokowa rezydencja książęca zw. niemieckim Wersalem (obiekt Unesco) z największym na świecie malowidłem-plafonem, słynny Stary Most nad Menem z XVw z figurami świętych, Stary Uniwersytet, Rynek Miejski i bajkowa kaplica Maryjny, osobliwy Stary Ratusz, romańska katedra Św. Kiljana, twierdza Marienberg- stara siedziba książąt biskupów. Czas wolny na podziwianie przepięknej panoramy miasta. Powrót do hotelu.
4 dzień WURZBURG ROTHENBURG

(śniadanie) Przejazd Szlakiem Romantycznym do Bad Mergentheim, w którym nowoczesny zdrój kontrastuje ze starym miastem i renesansową siedzibą wielkiego mistrza krzyżackiego, ew. degustacja tutejszego trunku, po drodze Creglingen z prawdziwym skarbem ukrytym w wiejskim kościele, następnie wizyta w Rothenburgu o.d.T. - o nieskazitelnie średniowiecznym obliczu: zrekonstruowane mury miejskie, znamienity ratusz i bogate kamienice, kościół Św. Jakuba ze słynnym ołtarzem Krwi Pańskiej.
5 dzień ROTHENBURG FEUCHTWANGEN NÖRDLINGEN

(śniadanie) Wyjazd do miasteczka Feuchtwangen z urokliwym rynkiem i romańskimi krużgankami służącymi jako sceneria do letnich przedstawień. Następnie przejazd do znakomicie zachowanego w pierścieniu murów miejskich Dinkelsbühl, do którego można wjechać tylko jedną z 4 starych bram, wspaniałe domy kupieckie, majestatyczny kościół Św. Jerzego, Deutsches Haus. Przejazd do miejscowości Nördlingen leżącej w centrum krateru Ries, nienaruszony stary układ urbanistyczny i oryginalnie zachowane mury miejskie z XIVw, jedyne w Niemczech, Stare Miasto z pięknymi kamienicami, 90m - Daniel, z którego można podziwiać panoramę miasta. Nocleg w okolicy .
6 dzień NORDLINGEN CHUR

(śniadanie) Przejazd w kierunku granicy szwajcarskiej. Postój nad Jeziorem Bodeńskim. Przyjazd do historycznego St.Gallen, opactwo i kościół Św. Galla (z listy św. Dziedzictwa Kultury Unesco), spacer po starej części miasta, przejazd przez Lichtenstein w kierunku Chur. Nocleg.
7 dzień CHUR BERGAMO

(śniadanie) Przejazd czerwonym pociągiem z Chur do Tirano (Włochy) przez dziewicze Alpy Retyckie z uroczymi wioskami, romantycznymi krajobrazami, wśród lodowców, przez najwyższą europejską przełęcz, niesamowitymi wiaduktami aż pod same palmy. Trasa uważana jest za najpiękniejszą górską linię kolejową na świecie. Następnie przejazd autobusem do Bergamo, ew. Como. Nocleg
8 dzień BERGAMO MEDIOLAN BERGAMO

(śniadanie) Wyjazd na zwiedzanie Mediolanu: marmurowa katedra XIV-XIXw – jedna z najbardziej znanych budowli w Europie, Galeria Vittorio Emanuele, Pinakoteka Brera – Galeria Sztuki di Brera, Teatro alla Scala – najsłynniejsza scena operowa, zamek Sforzów. Powrót do Bergamo. Nocleg
9 dzień BERGAMO BELLINZONE AUGSBURG

(śniadanie) Przejazd do Lugano – miasta z włoskim charakterem. Krótki postój na zwiedzenie Santa Maria degli Angioli ze wspaniałymi freskami. Kolejny postój w Bellinzone - miasto trzech malowniczo usytuowanych średniowiecznych zamków obronnych (Unesco). Następnie przejazd autostradą alpejską wśród zaśnieżonych szczytów i tunelem Św. Bernarda. Zakwaterowanie w okolicy Augsburga – miasta o doniosłym znaczeniu w historii Niemiec. Nocleg.
10 dzień AUGSBURG REGENSBURG PILZNO/PRAGA

(śniadanie) Wyjazd do Regensburga. Wizyta na znakomicie zachowanym Starym Mieście (największym w Niemczech): Katedra Św. Piotra z XIIIw., Wieże Rodowe, Średniowieczny Ratusz, spacer słynnym Kamiennym Mostem nad Dunajem, stara smażalnia z XIIw, ewentualnie zamek Thurn&Taxis. Przyjazd do hotelu w okolicy Pilzna. Nocleg.
11 dzień PILZNO/PRAGA WARSZAWA

(śniadanie) Po śniadaniu wyjazd do Warszawy. Podczas przejazdu planowane są krótkie postoje.

ok. 20:00 Przyjazd autokaru przed Pałac Kultury - parking przed Kinoteką (od strony Al. Jerozolimskich).


UWAGI
Program jest ramowy (orientacyjny) np. kolejność realizacji poszczególnych punktów programu lub niektóre godziny mogą ulec zmianie.

Zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2-osobowych lub 2-osobowych z dostawką, z łazienkami. Na początku wycieczki należy przekazać dewizową część ceny wycieczki w kwocie 120 EUR + 100 CHF. Brakujące kolacje można zorganizować na miejscu, za pośrednictwem pilota – koszt ok.15 EUR za jeden posiłek.


O wyborze miejsc w autokarze decyduje kolejność zgłoszeń - wybór miejsc w autokarze przy wpłacie zaliczki!
TERMIN IMPREZY: CENA:
07.07 – 17.07.2016 2 590 PLN

10.08 – 20.08.2016 2 590 PLN
Dopłata do pokoju jednoosobowego: 1000 PLN


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość