Strona główna

Rozrywkowe lato w tvp2


Pobieranie 25.49 Kb.
Data19.06.2016
Rozmiar25.49 Kb.

Warszawa, 9 czerwca 2008 r.
Rozrywkowe lato w TVP2


INFORMACJA PRASOWA


Festiwal Zaczarowanej Piosenki, Wielki Koncert Fundacji Anny Dymnej ,,MIŁOŚĆ MIMO WSZYSTKO”, Mazurska Noc Kabaretowa, Warsaw Fashion Street, Festiwal Kabaretów w Koszalinie, Open'er Festiwal, Festiwal Kultury Kresowej 2008, Hity na czasie, PKO BP London Live - to główne propozycje TVP2 na lato.

Na początku roku ruszyła IV edycja Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. To ogólnopolski konkurs dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Transmisja koncertu konkursowego odbędzie się w TVP2 14 czerwca o godz. 14.30. Wykonawcy biorący udział w koncercie zaśpiewają na krakowskim Rynku z gwiazdami polskiej estrady: Katarzyną Cerekwicką, Natalią Kukulską, Halinką Młynkową, Grzegorzem Markowskim, Andrzejem Sikorowskim i Szymonem Wydrą .

Zgłoszenia do udziału w IV edycji Festiwalu przysłało ponad 200 osób. W czasie Półfinałów w Łazienkach Królewskich wyłoniono 12 najlepszych osób: sześciu finalistów w kategorii dziecięcej (poniżej 16 lat) oraz sześciu finalistów w kategorii młodzieży i dorosłych. Na krakowskim Rynku Głównym oceniać ich będzie Jury pod przewodnictwem Ewy Błaszczyk, w składzie: Elżbieta Zapendowska, Jacek Wójcicki, Zbigniew Hołdys, Zbigniew Preisner, Jan Kanty Pawluśkiewicz oraz Juror Honorowy – Danuta Grechuta.


Od 2005 roku z Finalistami zaśpiewali: Edyta Bartosiewicz, Anna Maria Jopek, Paweł Kukiz, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Turnau, Urszula, Sylwia Wiśniewska, Michał Wiśniewski, Monika Brodka, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Michał Bajor, Adam Nowak, Mietek Szcześniak, Ewelina Flinta, Ewa Bem, Kasia Nosowska, Artur Gadowski, Kuba Sienkiewicz i Zbigniew Wodecki.
Retransmisja: 22 czerwca 2008 r., godz.: 11. 20 (finał dzieci), godz. 15.10 (finał dorosłych)
Kolejną letnią propozycją TVP2 jest Wielki Koncert Fundacji Anny Dymnej Mimo Wszystko ,,MIŁOŚĆ MIMO WSZYSTKO”, którego emisja w TVP2 odbędzie się 15 czerwca o godz. 21.00. Motywem przewodnim koncertu będzie „Hymn do miłości” z Listu św. Pawła do Koryntian deklamowany przez Jerzego Trelę.

W koncercie udział wezmą: Irena Santor, Zbigniew Zamachowski, Mietek Szcześniak, Łukasz Zagrobelny, Katarzyna Nosowska, Stanisław Sojka, Tatiana Okupnik.


Retransmisja: 22 czerwca, godz. 19.10

W letniej ramówce TVP2 5 lipca o godz. 19.50 będzie można zobaczyć również X Mazurską Noc Kabaretową - dwudniowe święto kabaretowe w Mrągowie.
Pierwszy dzień X Mazurskiej Nocy Kabaretowej zatytułowano: „Rodzina rządzi”. W krzywym zwierciadle satyry pokazana zostanie współczesna polska rodzina jako podstawowa komórka społeczna: relacje rodzice - dzieci, bracia - siostry, dziadkowie - młodzież, ale nie tylko… Wszak „wszyscy Polacy to jedna rodzina” – zatem pojawi się sporo żartów o Polsce, kibicach piłki nożnej i politykach.
X Mazurską Noc Kabaretową poprowadzi Roman Żurek, satyryk ze słynnego kabaretu Neo-Nówka, który rozpropagował „moherową rodzinę”. Na scenie pojawi się cała plejada gwiazd polskiej sceny kabaretowej.: kabaret Ani Mru Mru, Grupa MoCarta, Kabaret pod Wydrwigroszem, Artur Andrus, Krzysztof Daukszewicz i Jacek Fedorowicz.
Następnego dnia, Dwójka proponuje „Wakacyjną Filharmonię Dowcipu Waldemara Malickiego”. Transmisja wydarzenia odbędzie się 6 lipca o godz. 20.05 i 21.05.
Tym razem autorzy Filharmonii Dowcipu i jej lider Waldemar Malicki przygotowali program oparty na powszechnie znanych muzycznych motywach operowych i ariach, ale wykonanych i zaaranżowanych w sposób jaki tylko tej formacji może przyjść do głowy.
Heavy metalowa uwertura do opery „Carmen” Georga Bizeta, uwertura do opery „Wilhelm Tell” o brzmieniu rocka symfonicznego, Marsz Triumfalny Aidy w zaskakującej aranżacji, Marsz Torreadora jako nowa propozycja unijnego hymnu ściśle powiązana z dopłatami bezpośrednimi do rolnictwa - to tylko niektóre propozycje tego wieczoru.
Kolejną propozycją TVP2 w letniej ramówce jest Warsaw Fashion Street, impreza, która na jeden dzień zamienia warszawski Nowy Świat w wybieg, na którym odbędzie się kilkadziesiąt pokazów mody, biżuterii i makijażu.
W ponad siedemdziesięciu pokazach mody swoje kreacje zaprezentuje najmłodsze pokolenie projektantów – finaliści konkursów Cracow Fashion Award i New Look Design.
Swoje kolekcje zaprezentują także światowi projektanci: Karen Erickson oraz Vicky Beamon, której biżuteria uświetni pokaz finałowy. Beamon od lat współpracuje z najsłynniejszymi projektantami i domami mody na świecie takimi jak: Dior, Chanel, John Galliano. Do jej stałych klientów należą Madonna, Penelope Cruz, Nicole Kidman.
W nowej dla siebie roli modelek i modeli wystąpią gwiazdy filmu i telewizji.

Pokazom będą towarzyszyły koncerty z udziałem Anny Serafińskiej, Eve Mendes, i Lao Che.


Relacja z gali Warsaw Fashion Street: 13 lipca 2008, godz. 19:00

Letnie propozycje TVP2 to przede wszystkim rozrywka. 26 lipca o godz. 20.05, 21.00, 22.00 i 22.55 w TVP2 będzie można zobaczyć XIV FESTIWAL KABARETÓW W KOSZALINIE. W tym roku amfiteatr koszaliński zamieni się w wielki plac budowy. Widzowie Dwójki jako jedyni będą obserwować budowanie autostrady, która prowadzi do… europejskiego raju czyli „drugiej Irlandii”.
XIV Festiwal kabaretów poprowadzi tradycyjnie Piotr Bałtroczyk, a role szefów budowy autostrad zagrają gospodarze koszalińskiego spotkania, czyli kabaret Koń Polski. W Koszalinie widzowie TVP2 zobaczą m.in.: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Rak, Ireneusza Krosnego i kabaret Jurki.
Tegoroczne letnie propozycje TVP2 to także XIV FESTIWAL KULTURY KRESOWEJ 2008.

Koncert odbędzie się 9 sierpnia w Amfiteatrze w Mrągowie. W koncercie udział wezmą zespoły muzyczne i taneczne z Litwy, Białorusi, Ukrainy m. in. „Polesia Czar”, „Lumena”, i „Tęcza”.
Retransmisje koncertu w TVP2: 15 sierpnia o godz. 15.00 i 19.00

Kolejny Festiwal w letniej ofercie programowej TVP2 to wart polecenia Festiwal PKO BP London Live, wydarzenie pomyślane jako duży jednodniowy festiwal polskiej muzyki w Londynie. Osiem godzinnych koncertów odbędzie się w słynnym obiekcie Wembley Arena w Londynie. Na scenie wystąpią czołowi polscy wykonawcy: Bajm, Lady Pank, Bracia, Doda, Monika Brodka, Wilki, Reni Jusis oraz  Kayah, która także poprowadzi koncert w towarzystwie Tomasza Kammela i Jana Tomaszewskiego. Studio festiwalowe TVP2 prowadzić będzie Monika Richardson.


Koncert oraz transmisja w TVP2 odbędzie się 7 września 2008 o godz. 20.00

Tradycyjnie w letniej ofercie programowej TVP2 pojawią się koncerty z cyklu „Hity na czasie”. Pierwszy koncert odbędzie się już 26 czerwca i będzie transmitowany w TVP2.


Program „Hity na czasie” to cykl letnich koncertów z udziałem największych gwiazd współczesnej sceny muzycznej, kierowanych do młodego widza. Projekt jest wspólną kreacją TVP2 i Radia Eska, w której telewizyjną produkcję Radio Eska uzupełnia treścią, muzyką i prowadzeniem. Pod względem rozmachu inscenizacyjnego i artystycznego jest to wydarzenie, które stało się największym i najpopularniejszym tego rodzaju przedsięwzięciem w Polsce. Podczas ubiegłorocznej edycji każdy z koncertów „Hity na czasie” gromadził pod sceną średnio 80-tysięczną, młodą publiczność a przed telewizorami Dwójki podczas bezpośredniej transmisji, przeszło 2 -milionowe audytorium.
W tym roku koncerty odbędą się 27 czerwca, 13 lipca, 27 lipca, 9 sierpnia, 24 sierpnia, 31 sierpnia, podczas koncertów zagrają, m.in. Feel, Danny, Marquess, Mans Zelmerlow, Basshunter, Kasia Cerekwicka, Shaggy i inni.

TVP2 objęła w tym roku patronatem medialnym wydarzenie kulturalno-rozrywkowe Open'er Festivalfestiwal muzyczny odbywający się w Gdyni od roku 2003. Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 4-6 lipca 2008 r.

Dwójka przez wszystkie dni festiwalu będzie w centrum tego wydarzenia i będzie go relacjonować na żywo. Od 4 do 6 lipca trzy razy dziennie widzowie będą mieli okazję zobaczyć Open’er Festiwal zza kulis oraz spotkać się z gwiazdami tegorocznej edycji.

Gwiazdami tegorocznej edycji będą: Jay-Z, Chemical Brothers, Sex Pistols, M.I.A., GENTLEMAN & The Far East Band, CocoRosie, Massive Attack, The Raconteurs, Goldfrapp, The Cribs, Interpol oraz Erykah Badu.


Open’er Festiwal – podsumowanie wydarzenia, TVP2, 11 lipca, godz. 21.50


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość