Strona główna

Sakralia 2012 Złoty Medal dla ogrzewania ławkowego kamo kościelne ogrzewanie ławkowe produkowane przez firmę kamo z Chośnicy


Pobieranie 7.95 Kb.
Data20.06.2016
Rozmiar7.95 Kb.


Poznań, 23.10.2012 r.
SAKRALIA 2012 - Złoty Medal dla ogrzewania ławkowego KAMO
Kościelne ogrzewanie ławkowe produkowane przez firmę KAMO z Chośnicy zostało laureatem konkursu o Złoty Medal MTP rozpisanego wśród firm zgłoszonych do udziału w listopadowych Targach Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2012.
Urządzenie wystarczy włączyć około pięciu minut przed rozpoczęciem mszy. Zależnie od liczby uczestników nabożeństwa można załączyć wybrane sektory grzewcze. Stopień grzania jest regulowany (informacja o wybranym stopniu pojawia się na cyfrowym wyświetlaczu). Elementy grzewcze nagrzewają się do temperatury ok. 36 st. C, czyli temperatury ludzkiego organizmu. Proces grzewczy sterowany jest za pomocą odpowiednio zaprogramowanych mikroprocesorów.
Elementem grzewczym jest specjalnie skonstruowany drut oporowy (produkt niemiecki), który składa się z około 100 mikroprzewodów w izolacji teflonowej o grubości łącznej około 1 mm2. Drut ten charakteryzuje się krótkim poborem energii i długim czasem oddawania energii cieplnej. Grzałka jest nawinięta na filcu trudnopalnym przytwierdzonym do gąbki o specjalnej strukturze (aby nie ulegała deformacji). Następnie element jest owinięty suknem i ubrany w pokrowiec w odpowiednim kształcie i kolorze. Po latach eksploatacji istnieje w razie potrzeby możliwość zdjęcia i wyprania pokrowca. Urządzenie nie wymaga serwisowania i cechuje się bardzo niską awaryjnością. Pierwsza instalacja pracuje bezawaryjnie od siedmiu lat w Straszynie.
Złoty Medal MTP to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów, w którym wyróżniane są innowacyjne produkty cechujące się najwyższą jakością. W skład Sądu Konkursowego na targach SAKRALIA obradującego pod przewodnictwem zastępcy księdza ekonoma Diecezji Poznańskiej ks. Konrada Zygmunta wchodzą ks. prałat Marian Lewandowski z poznańskiej Kurii Metropolitalnej, dr inż. Andrzej Górka z Zakładu Ogrzewnictwa, Klimatyzacji i Ochrony Powietrza w Instytucie Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej oraz wiceprezes zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich Tomasz Kobierski.
Nagrodzone urządzenie będzie można zobaczyć podczas trzeciej edycji targów SAKRALIA, która odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Poznaniu. Wydarzenie organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie pozwala na nawiązanie bezpośredniego kontaktu z firmami oraz na poznanie rynku przed dokonaniem zakupów czy rozpoczęciem inwestycji w parafii. Ekspozycji towarzyszyć będzie interesująca konferencja „Bezpieczeństwo obiektów sakralnych i plebanii”.
Dla osób duchownych po rejestracji wstęp na targi bezpłatny.
Więcej informacji: www.targisakralia.pl
Kontakt dla mediów

Tomasz Wojciechowski

Międzynarodowe Targi Poznańskie

61 869 25 87tomasz.wojciechowski@mtp.pl


©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość