Strona główna

Sappi Alfeld Gmbh mühlenmasch 1


Pobieranie 18.08 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar18.08 Kb.


 

Sappi Alfeld GmbH

Mühlenmasch 1

D-31061 Alfeld (Leine)

 

www.sappi.comKomunikat prasowy

Alfeld, 2 Kwiecień 2015Firma Sappi Europe wprowadza nowy wymiar tektury do produkcji pudełek składanych (FBB): atelierTM
Firma Sappi Speciality Papers ogłasza wprowadzenie do swojej oferty produktu atelier – nowej koncepcji tektury do produkcji pudełek składanych (FBB), który uzupełni produkty oferowane przez firmę Sappi w zakresie szerokości i głębokości powlekanych tektur z włókien pierwotnych na rynku opakowań. atelier – hybrydowy produkt FBB o specyfikacjach wykraczających poza aktualne standardy rynkowe – jest dostępny w gramaturach od 220 do 350 gsm i jest wytwarzany w zakładzie produkcyjnym firmy w Maastricht. atelier jest wielowarstwową tekturą produkowaną na maszynie papierniczej z jednym sitem – jest to proces produkcyjny nieosiągalny obecnie dla innych producentów z branży papierniczej. W jego efekcie powstaje produkt o doskonałej jasności, czystości i połysku, o gładkiej powierzchni i niezrównanej objętości – jest to naprawdę nowy wymiar produktów FBB.
– Wprowadzenie tego produktu do oferty firmy Sappi jest częścią jej stałej strategii zwiększania produkcji specjalistycznych produktów w odpowiedzi na rosnący popyt na rynku – wyjaśnia Thomas Kratochwill, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.
– Dziesięć lat temu weszliśmy na rynek produktów tekturowych i naszym celem było zrewolucjonizowanie go poprzez wprowadzenie rodziny produktów z tektury litej białej (SBB) Sappi Algro Design, której sprzedaż nadal rośnie w tempie dwucyfrowym – twierdzi Lars Scheidweiler, kierownik grupy produktów opakowań sztywnych firmy Sappi Europe.

– Teraz powtórzymy to osiągnięcie z produktem atelier. Nowy produkt FBB firmy Sappi łączy nasze flagowe, śnieżnobiałe wykończenie ze sztywnością i wytrzymałością wymaganą od produktów DBB, zapewniając doskonałą funkcjonalność przy wszelkich możliwych operacjach druku, przetwarzania, wykańczania lub postprodukcji tektury. Jesteśmy bardzo podekscytowani, udostępniając ten nowy, hybrydowy produkt FBB naszym europejskim klientom.


Niesamowity wzornik przedstawia możliwości druku i wykończenia
Aby odpowiednio przedstawić produkt atelier właścicielom marek, przetwórcom, zakładom wykańczającym, agencjom projektowym oraz mediom, firma Sappi Europe zaprojektowała i wydała niesamowity wzornik tematyczny: „doskonałość i funkcjonalność w jednym”.
– Chcieliśmy przygotować coś całkowicie wyjątkowego, co wzbudzi emocje i przywoła innowacyjność opracowania produktu atelier, a także podkreśli nowe możliwości oferowane przez ten produkt na rynku opakowań – dodaje Lars Scheidweiler. – Jako motyw przewodni wybraliśmy projekt, w ramach którego na każdej stronie powstaje naprawdę unikatowy obraz, podobnie jak w przypadku płatków śniegu, które w naturze są niepowtarzalne. Każda strona wzornika przedstawia inny obraz z zastosowanymi różnymi technikami wykończenia, aby wizualnie zademonstrować ogrom możliwości jakie zapewnia ten nowy produkt na rynku FBB.
Obszerne badania rynku
Przed opracowaniem produktu atelier firma Sappi Europe przeprowadziła obszerne badania rynku, identyfikując najbardziej popularne produkty FBB czołowych dostawców europejskich.

– Naszym minimalnym założeniem było dorównanie im pod względem właściwości fizycznych, w tym sztywności, objętości i wytrzymałości, przy jednoczesnym zapewnieniu lepszych właściwości wizualnych niż obecnie dostępne na rynku. Jednocześnie chcieliśmy zapewnić konkretną i unikatową charakterystykę produktów FBB, która wyróżniłaby nas na rynku – wyjaśnia Lars Scheidweiler.


Dzięki 99% jasności na stronie wierzchniej produkt atelier znacznie przewyższa standardy jasności obecne na rynku, gdzie najwyższa wartość osiągana w branży obecnie wynosi ok. 92%. Na stronie wierzchniej produkt atelier zapewnia współczynnik jasności 98%, co jest odpowiedzią na rosnący popyt na możliwość druku po obu stronach tektury i zapewnia dodatkowe możliwości komunikacji.
– Nowy produkt nazwaliśmy atelier w celu odróżnienia od linii produktów Algro Design oraz aby oddać połączenie pomysłowości i kunsztu wykonania, które obrazuje ten nowy, fascynujący produkt – dodaje Lars Scheidweiler. – Poza tym nasz zakład w Maastricht zapewnia nam centralną lokalizację produkcyjną, dzięki której możemy szybko dostarczyć produkty w dowolne miejsce w Europie. Szybka dostawa w połączeniu z przełomowymi właściwościami fizycznymi i wizualnymi zdecydowanie stawiają produkt atelier na pozycji, która umożliwi szybkie zdobycie wysokiego udziału w rynku o bardzo wysokiej konkurencyjności.
Więcej informacji na temat produktu atelier, łącznie z opiniami naszych partnerów i klientów, jest dostępnych pod adresem http://sappi-atelier.com
Aby uzyskać więcej informacji na temat produktu atelier, Algro Design lub innych produktów firmy Sappi Europe lub aby otrzymać własną kopię wzornika atelier, prosimy o kontakt z Lutt Willems.
# # #
Więcej informacji:
Sappi Europe: Sappi Alfeld GmbH


  • Lars Scheidweiler, kierownik grupy produktów opakowań sztywnych
    Tel.: +49 (0) 518177 149
  • Wiebke Perrey, specjalista ds. komunikacji marketingowej

Tel.: +49 (0) 518177 220 – E-mail: wiebke.perrey@sappi.com

www.sappi.com
Osoba kontaktowa – PR: Lutt Willems - duomedia

Tel.: +32 496 10 34 27 – E-mail: lutt.w@duomedia.comwww.duomedia.com


Informacje o firmie Sappi

Firma Sappi Europe SA jest wiodącym europejskim producentem powlekanego papieru wysokogatunkowego do druku wysokiej jakości magazynów, katalogów, książek oraz ekskluzywnych materiałów reklamowych. Firma Sappi Europe z siedzibą w Brukseli, w Belgii, jest znana z innowacyjnych produktów wysokiej jakości. Jej oferta papieru graficznego obejmuje serie Magno™, Quatro™, Vantage™, Royal™, Galerie™, GalerieArt™ oraz Jaz™. Produkty z serii Algro®, Fusion®, Leine® i Parade® obejmują zastosowania w zakresie specjalistycznych etykiet, papieru typu topliner, papieru opakowaniowego i tektury. Papiery oferowane przez firmę Sappi są produkowane w czterech zakładach papierniczych posiadających certyfikaty ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 oraz certyfikat EMAS w odniesieniu do wszystkich naszych zakładów na terenie UE. Europejskie zakłady papiernicze firmy Sappi mają również certyfikaty kontroli pochodzenia produktów w ramach programów FSC® (Forest Stewardship Council) i/lub PEFC™ (Programme for the Endorsement of Forest Certification).


Firma Sappi Europe SA jest oddziałem Sappi Limited (JSE), globalnej firmy z siedzibą w Johannesburgu, w RPA, zatrudniającej ponad 13 500 pracowników i prowadzących produkcję na trzech kontynentach, w siedmiu krajach, z biurami sprzedaży w 50 krajach i klientami z ponad 100 krajów z całego świata. Więcej informacji na temat firmy Sappi jest dostępnych pod adresem www.sappi.com.
©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość