Strona główna

Sappi Europe Sappi Alfeld GmbH


Pobieranie 17.2 Kb.
Data18.06.2016
Rozmiar17.2 Kb.Sappi Europe

Sappi Alfeld GmbH

Mühlenmasch 1

D-31061 Alfeld (Leine)

 

www.sappi.com
Komunikat prasowyAlfeld, 3 czerwiec 2015 r.


Algro® Sol – Produkt gotowy na podbój rynku światowego
Silikonowy papier podłożowy firmy Sappi jest coraz częściej stosowany również poza Europą
Silikonowy papier podłożowy Algro Sol firmy Sappi utrzymuje doskonały wizerunek jakości na rynku. Firma Sappi pracowała na to przez dziesięciolecia i obecnie zajmuje wiodącą pozycję na rynku europejskim. Przed przebudowaniem maszyny papierniczej PM2 w Alfeld, które zostało uroczyście zakończone w marcu 2014 r., dotychczasowa linia produkcyjna stosowana do produkcji silikonowego papieru podłożowego praktycznie uniemożliwiała dalszy rozwój. Dzięki pozyskanym zdolnościom produkcyjnym można obecnie zapewnić długoterminowe dostawy w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym, przede wszystkim w Ameryce Północnej i Łacińskiej, a także w Azji.
Niskie zużycie silikonu i jednolita powierzchnia silikonowa
Ważnym argumentem dla przetwórców silikonowego papieru podłożowego jest niskie zużycie silikonu, które można osiągnąć, wykorzystując do silikonowania papier Algro Sol. Wartości zużycia z reguły wahają się między 1 a 1,3 g/m². Pomiary zużycia wykazują jednak również wartości poniżej 1 g/m². W związku z tym zużycie jest o do 25% niższe
w porównaniu do innych popularnych rodzajów papieru nośnego. Niskie zużycie osiąga się poprzez naniesienie podwójnej warstwy gliny lub poprzez satynowanie strony pokrytej silikonem. Pomimo niskiego zużycia silikonu uzyskuje się niezwykle jednolitą powierzchnię silikonową. Zapewnia to doskonałe oddzielanie folii samoprzylepnych od pokrytego silikonem papieru nośnego. Niższe zużycie silikonu prowadzi do znacznych oszczędności kosztów
i wywiera pozytywny wpływ na równowagę ekologiczną. Również masa celulozowa wykorzystywana do produkcji papieru Sappi ma pozytywny wpływ na środowisko. Papier Algro Sol wytwarzany z wykorzystaniem masy celulozowej jest więc produkowany z drewna kontrolowanego według systemu FSC.
Wiedza specjalistyczna producenta papieru również ma decydujące znaczenie
Silikonowy papier podłożowy musi mieć bardzo dobre właściwości zarówno w odniesieniu do silikonowania, jak i dalszej obróbki. Aby zapewnić takie właściwości, niezbędne są wieloletnie doświadczenie i duża wiedza praktyczna. Firma Sappi przez dziesięciolecia zgromadziła zarówno doświadczenie, jak i wiedzę, i wykorzystuje je do rozwoju produkcji papieru Algro Sol. Właściwości tego papieru obejmują, między innymi, szybkie utwardzenie
i dobre związanie silikonu, wysoką stabilność wymiarową z płaskim profilem warstwy samoprzylepnej, niski wskaźnik kurczenia się papieru przy obciążeniu cieplnym oraz wysoką odporność na rozwarstwienie. W zależności od indywidualnej specyfikacji zastosowania firma Sappi oferuje odpowiednie rozwiązanie. Przez lata działalności firmy rodzina produktów Algro Sol została rozszerzona o liczne rodzaje papieru do konkretnych zastosowań. Ponadto komercyjne i wewnętrzne silikonowanie zapewnia stałą wysoką jakość papieru Algro Sol, która z kolei pozwala oferować wysoki poziom bezpieczeństwa i skuteczności procesów.
Krótkie terminy dostaw na całym świecie
Aby zapewnić krótkie terminy dostaw papieru Algro Sol, firma Sappi prowadzi międzynarodowe centra logistyczne i opracowuje indywidualne koncepcje dostawcze. Jednocześnie analizuje szczególne wymagania klienta i opracowuje konkretne rozwiązania logistyczne. Gunnar Sieber, kierownik grupy produktów antyadhezyjnych w Sappi Europe, dodaje: „Nasi klienci oczekują od nas krótkich terminów dostaw na całym świecie i otrzymują dokładnie to, czego chcą. Nie ważne jest przy tym, czy produkcja odbywa się
w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Kolumbii czy w Chinach”.
Tytuł Zdjęcia
Silikonowy papier podłożowy Algro Sol - Pomimo niskiego zużycia silikonu uzyskuje się niezwykle jednolitą powierzchnię silikonową.


# # #


Więcej informacji:
Sappi Europe: Sappi Alfeld GmbH


  • Gunnar Sieber, kierownik grupy produktów antyadhezyjnych
    Tel.: +49 (0) 518177 159 – E-mail: gunnar.sieber@sappi.com

www.sappi.com


Tel.: +49 (0) 518177 536 – E-mail: ingo.kaiser@sappi.com

www.sappi.com
Osoba kontaktowa – PR: duomedia

www.duomedia.com
O firmie Sappi

Firma Sappi Europe SA jest wiodącym europejskim producentem powlekanego papieru wysokogatunkowego do druku wysokiej jakości magazynów, katalogów, książek oraz ekskluzywnych materiałów reklamowych. Siedziba firmy znajduje się w Brukseli, Belgia. Firma Sappi Europe jest znana z innowacyjnych produktów oraz z wysokiej jakości. Jej oferta papieru graficznego obejmuje marki Magno™, Quatro™, Vantage™, Royal™, Galerie™ oraz GalerieArt™. Produkty z serii Algro®, Fusion®, Leine®, Parade® i atelier™ obejmują zastosowania w zakresie specjalistycznych etykiet, papieru typu topliner, papieru opakowaniowego i tektury. Papiery oferowane przez firmę Sappi są produkowane w zakładach papierniczych posiadających certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001; wszystkie zakłady firmy Sappi zlokalizowane w UE są zarejestrowane zgodnie z EMAS. Europejskie zakłady papiernicze firmy Sappi mają również certyfikaty kontroli pochodzenia produktów w ramach programów FSC® (Forest Stewardship Council) i/lub PEFC™ (Programme for the Endorsement of Forest Certification).


Sappi Europe SA jest oddziałem Sappi Limited (JSE), globalnej firmy z siedzibą w Johannesburgu, RPA, zatrudniającej ponad 13 000 pracowników i posiadającej zakłady produkcyjne na trzech kontynentach, w siedmiu krajach, z biurami sprzedaży w 50 krajach i klientami z ponad 100 krajów z całego świata. Więcej informacji na temat firmy Sappi jest dostępnych na stronie www.sappi.com.

©snauka.pl 2016
wyślij wiadomość